Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán megveszi az embereket...

Orbán megveszi az embereket 2018-ban ezzel a béremelés hajcihővel?

Figyelt kérdés

2016. nov. 23. 08:45
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
23%
Semmi sem biztos, ha az ellenzék elkezd elég aktivan kampányolni a bércsökkentés mellett, akkor még simán nyerhetnek 2018-ban ;)
2016. nov. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 mannnocska ***** válasza:
22%

"csak ha a béremelést nem a gazdaság termeli ki, hanem a költségvetésből finanszírozzák, akkor viszont adunk a sz.rnak egy pofont, mert csak lesz egy lyuk a költségvetésen, amit később majd az adókból kell befoltozni... hurrá."


Ezt nem egészen értem mire mondod. Nem a közalkalmazottakét emelik, hanem a versenyszférát, ergó nem a kasszából fizetik. De lehet én nem értek valamit, csak szeretném tisztázni.


"A gazdaság, pláne annak növekedési üteme, valamint a befektetések soha nem látott mélyponton vannak,"

erről van valami adatod am? én nem vagyok most teljesen otthon ebben a kérdésben, de úgy emlékszem hogy pl feljebbsoroltak ilyen befektetős akármicsodás listán, meg a gdp is egész szépen növekszik (persze az csak az eus pénzek miatt).


Nem is vagyok párthű senkihez sem. Na főleg a fidesz mellett nem. De látom a kérdező magáénak tudja az "ostoba, nyomorult" jelzőt. Jött is a fideszbérencezés, meg seggnyalózás :D

Ha bármelyik kommentemet elolvasta volna, láthatná hogy 90%ban semleges vagyok, de pl a jobbikra fogok szavazni "ők még nem voltak" alapon (meg mert ők a második legerősebb párt, nekik van reális esélyük arra, hogy kormányt váltsanak).


Én csak tényekről beszélek, az érzelmeket leszrm.


10-esnek igaza lehet, ez biztos abban az irányban előnyt jelent, de 1,5 évvel a választás előtt én nem mondanám "megvételnek". Az ilyeneket leghamarabb 1 évvel szokták, mert elfelejtik addigra az emberek. Jellemzőbb a 4-8 hónap az ilyesmikre. Nyilván a népszerűségüknek jót tesz, de ennyire erős retorikát, hogy "megveszi" én semmiképp nem használnék.

2016. nov. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
71%

Azon gondolkozom, hogy ha ad abszurdum, holnap akkora kőolajmezőket találnának hazánk földje alatt, amely mellett mondjuk Szaúd - Arábia készletei is eltörpülnének.


Orbán Viktor sajtótájékoztatón ismertetné az eredményeket, s bejelentené, ha minden a tervek szerint halad, a kormány fontolóra veszi egy mindenki számára azonos, havi nettó 1 millió forintos alapjövedelem folyósítását és további szociális intézkedéseket.


Itt a GYK - n sokan akkor is azt írnák:


Titeket ezzel meg lehet venni? Mennyit tehet zsebbe ebből Orbán? Miért csak 1 milliót ad? Ekkora olajkészletből? Különben is, a gazdagok miért kapnak belőle?

2016. nov. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 mannnocska ***** válasza:
35%

14: ez szerintem is így van, bnőmmel is mindig röhögünk az ilyen embereken, hogy BÁRMI történik, csak a rosszat találják meg benne, még ha 1 hónapig is keresik.


Kérdező csak magad minősíted ezzel, nagyon elgurult a gyógyszered, kicsit nyugodj meg, higgadj le. Utána szívesen beszélek veled is, de most épp tajtékzol. Itt nem bánt téged senki, ez safe space. Békülő kisujjrázás?

2016. nov. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
74%

"Aki meg ilyeneket mond, hogy "megveszi az embereket" egy ostoba és nyomorult életű ember, semmi más."


Szerintem pedig ha végignézed a statisztikákat, akkor azt fogod látni, hogy minden kormányciklus végén, növelik a nyugdíjakat, támogatásokat, esetenként adót csökkentenek és egyebek. Ezek nagyon szépen kivehetőek. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a mostani emelésnek ez az egyetlen célja, de az időzítésben és későbbi kommunikációban szerintem akkor is szerepe van.


"Viszont akkor kevesebb is jut az államkasszába."


Szerintem ha az emberek elveszítik az állásaikat és az állam feladata lesz a segélyezésük, az sem tesz jót az államkasszának.

Alapvetően az emelésnek három hatását látom:

1. Az emberek egy hányada elveszíti az állását -> negatívum

2. Az emberek egy másik hányadának a jövedelme kifehéredik -> fogyasztani ugyanannyit fog, de több jövedelemadó szedhető, legyen ez pozitívum

3. Az emberek egy harmadik hányada csak nyer az emeléssel -> egyértelmű pozitívum.


Innentől kezdve csak matek kérdése, de ránézésre nekem is fekszik a két pozitívum egy negatívum elleni felállás.


Igazából attól félek, hogy ez a lépés a fogyasztói árakat is feltornázza, és ugyanott leszünk mint eddig. Mondjuk az egyéni vállalkozóknak jó lehet.

2016. nov. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
5%

"Ezt nem egészen értem mire mondod. Nem a közalkalmazottakét emelik, hanem a versenyszférát, ergó nem a kasszából fizetik. De lehet én nem értek valamit, csak szeretném tisztázni."


De a közösből megy, mert úgy akarják növelni a reálbért, hogy azokat járulékokat csökkentik, amiket az államnak fizet be a munkáltató (nyugdíjj., SZJA stb). Ergo az állam mond le pénzről és nem a munkáltató (gyár, multi) emel a saját döntéséből.

Másrészt, amint a versenyszférában emelés történik, követnie kell azt az állami szférának is. Abból meg nagyon sok van. És még ott van a minimálbér emelés is! Nagyon sok járandóság van (rokkantsági, özvegyi, munkanélküli stb), amit a minimálbérből számítanak, ahhoz igazodik. Tehát egy minimálbér emeléssel ezeket is mind emelni kell! Na ezek együtt óriási kiadás a költségvetésnek. Remélem, így már érthető...


"A gazdaság, pláne annak növekedési üteme, valamint a befektetések soha nem látott mélyponton vannak,"

erről van valami adatod am? én nem vagyok most teljesen otthon ebben a kérdésben, de úgy emlékszem hogy pl feljebbsoroltak ilyen befektetős akármicsodás listán, meg a gdp is egész szépen növekszik (persze az csak az eus pénzek miatt). "


Nem vagy otthon teljesen a kérdésben, de azért tudod, hogy jól fejlődünk és magas a GDP. Értem. Forrást most én is kérhetnénk. Magam részéről ígérem ha találok valamit belinkelem... Mindenesetre amit írtam, azt nálam sokkal okosabb, gazdasághoz 1000-szer jobban értő emberkék mondták...

2016. nov. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
75%

HakapesziM!!


Ne csodálkozz, hogy az elmúlt időszakot figyelembe véve az emberek kétkedve fogadnak ilyen jellegű kijelentéseket! Vannak tapasztalataink!

2016. nov. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
22%
Jaj kérdező neked meg a baloldali liberális szavazóknak nem jó ha emelnek az se jó ha nem emelnek. Semmi se jó. Aztán jönnek ilyenekkel a baloldali magát értelmiséginak mondottak hogy a munkáltatók nem bírják el . Már azt is tudják hány embert fognak emiatt elbocsátani. Mikor az Mszp 2014 ben 100 ezer forintos nettó minimálbérrel kampányolt érdekes módon senki nem állt elő olyan tanulmányokkal és véleményekkel hogy majd a kiskereskedők meg a kisboltosok hány embert rúgnak ki és hány bolt zár be.
2016. nov. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
66%

"Mikor az Mszp 2014 ben 100 ezer forintos nettó minimálbérrel kampányolt érdekes módon senki nem állt elő olyan tanulmányokkal és véleményekkel hogy majd a kiskereskedők meg a kisboltosok hány embert rúgnak ki és hány bolt zár be."


Dehogynem! A fidesznek volt a legnagyobb hangja!

2016. nov. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
Ami még lemaradt sok embert nem érint az intékedés ha a fideszre szavaz ha nem. Én pl utoljára akkor kerestem minimálbért mikor az iskolából kikerültem .1-2 Évig. De ennek már 20 éve. Ilyennel engem úgyse tudna megvenni senki egy fitying hasznom nem lesz belőle.
2016. nov. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!