Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán megveszi az embereket...

Orbán megveszi az embereket 2018-ban ezzel a béremelés hajcihővel?

Figyelt kérdés

2016. nov. 23. 08:45
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
Alighanem bejön neki, igen. Mondjuk, a választások előtti lazítás, hangulatjavító intézkedések, stb., nem fideszes találmány, ez már régebben is így volt.
2016. nov. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 mannnocska ***** válasza:
29%

24:

"De előtte leostobázod azokat, akik rossznak találják ugyanazt, ami szerinted jó. És akkor még van képed neked vérgőzös gyűlöletről beszélni. "


Ez egész egyszerűen hazugság.


"Az a baj, hogy egyesek annyira ostobák, és vakok a gyűlölettől, hogy pl lepontozzák amit 3-ban írtam. Erre nem tudok mit mondani, ez vak gyűlölet. Meglátod hogy "orbán" elindul a vörös köd, és csak a negatív dolgok lehetségesek, bármiről is van szó, az rossz.


Ezt utálom az emberekben, hogy ennyire beállnak valami mögé agy nélkül. "


Lefordítom neked, mert úgy látszik a szövegértelmezéssel gondok vannak:

azok az ostobák, akik képtelenek elvonatkoztatni a saját érzelmi töltetüktől valamivel kapcsolatban. Valaki előző oldalon írta, hogy előkerülhet magyarország alól a világ legnagyobb kőolajraktára is, ezek az emberek abban is csak a szrt látnák meg. Az ilyen mélydepresszív, és nyomorult életű emberekre mondtam.


Az, hogy te magadra vetted mindezt, nem engem minősít.


"Minden adócsökkentés árthat a költségvetésnek, hacsak nem jár kiadás csökkentéssel, vagy nem okoz növekedést vagy fehéredést. Ettől még ott kellene csökkenteni leginkább, ahol túl magasak a terhek, ez pedig a járulékok és az ÁFA. "

Itt miről beszélsz? Nem csökkentenek adókat. 4% járulékcsökkentésről van szó, ez tény hogy kiesés, de ezt kb ellensúlyozza is, hogy a bér növekszik. Ergó a bér nagyobb mértékben növekszik, mint a járulék csökken. Ergó a kasszából nem lesz hiány.


Másrészt több lesz a bér, nagyobb lesz a vásárlóerő, a fogyaszás, és abból is az áfa a kasszába folyik.


Önmagadnak mondasz ellent. Azt mondod az adó, és járulékcsökkenés teher a költségvetésnek, DE attól még adót, és járulékot kell csökkenteni. Mivan? Lehet csak én értettem félre, de ez katyvasz.


A jelenlegi módosítás kicsit több pénzt jelent a minimálbéreseknek, egy kicsit több terhet a vállalkozónak. Amit viszont egy idő múlva visszapörög hozzá a nagyobb fogyasztás miatt.



Béremelés = populizmus. Ezt is megértük! ALACSONYABB BÉREKET!

2016. nov. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 mannnocska ***** válasza:
29%

29:


"Amúgy annyira szánalmas, mikor elvakult narancskomministák vádolnak elvakultsággal mindenkit, aki nem ért egyet a kormánypropagandával, amit nyomatnak."


most akkor jó vagyok? A hozzád hasonlók a legjobbak! Nem ad hozzá se érveket, se tényeket a vitához, csak beböfögi, hogy mindenki hüle, csak én nem.


Várjál, akkor én is!


Amúgy annyira szánalmas, mikor elvakult liberálisok vádolnak elvakultsággal mindenkit, aki nem ért egyet a libsipropagandával, amit nyomatnak.


NYERTEM?

2016. nov. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
76%

"A béremelés jót tesz a gazdaságnak, a morálnak."


"Az a baj, hogy egyesek annyira ostobák, és vakok a gyűlölettől, hogy pl lepontozzák amit 3-ban írtam."


Vagy csak simán fel tudják fogni, hogy a fedezetlen béremelés nem a gazdaságot fogja pörgetni, hanem az inflációt, ugyanis a megtérüléshez hozzá kell emelni az árakat. A fizetést fedeznie kell a dolgozó által megtermelt értéknek.


Szart sem ér a béremelés, ha a reálérték stagnál vagy hosszabb távon még esik is.


"De lehet én nem értek valamit, csak szeretném tisztázni."


Ha a munkás megtermel 5 egység értéket, nem lehet neki 6 egységnyi fizetést adni, mert akkor a megtermelt érték (termék vagy szolgáltatás) árát kell 6 egység fölé emelni, különben a munkáltató(k) csődbe mennek és munkanélküliként kap majd 0 egység fizetést.

2016. nov. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 A kérdező kommentje:
A su. ttyodubai gazdát Pinocchio is megirigyelhetné. A választások után meg jön majd új 20 adó.
2016. nov. 23. 11:59
 36/60 anonim ***** válasza:
5%

33:

Előtte leírtam az érveimet is, amit agyatlanul lepattintottál.

2016. nov. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
59%

"Önmagadnak mondasz ellent. Azt mondod az adó, és járulékcsökkenés teher a költségvetésnek, DE attól még adót, és járulékot kell csökkenteni. Mivan? Lehet csak én értettem félre, de ez katyvasz. *


Ebben nem tudom mi nem érthető, a magyarázat is ott van, de te azt nem olvastad el.

2016. nov. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 mannnocska ***** válasza:
29%

Nem, ez így nem igaz. Ezt egy ovis beveszi, más nem. Egy termék értékét a piac adja, nem az, hogy elkészítik.


Versenyszférában verseny van. Nem úgy van, hogy csak melléemelem az áraimat a bérnek, és "nem történt semmi". Valaki más olcsóbban fogja adni, és te kiesel a versenyből. Egyrészt 4%os tehercsökkentés is van, ami már alapból rést teremt. Így már itt megdőlt az elméleted.


DE! Mindenkinek van egy árrése amivel dolgozik, ez fog csökkenni. Valószínűleg drágítás is be fog következni, de ez nem feltétlen jelenti azt, hogy a bérekhez emelik. A vállalkozónak ott fog visszaköszönni, hogy az embereknek több pénze van, többet fog vásárolni, nagyobb lesz a forgalma. Ez nem egy instant dolog, ezért is többlépcsőben szokták az ilyesmit.


Másrészt az árak folyamatosan nőnek az inflációnál fogva. Egyre kevesebbet ér a béred. Akkor azzal mi van? A béred csak kevesebbet érhet, vagy ha emelik, akkor is csak stagnálhat az értéke?


Nem vagyok egy közgáz zseni, de amit mondasz nyilvánvalóvá teszi, hogy te sem.


Épp az a baj, hogy szerinted CSAK stagnálhat a reálérték, vagy csökkenhet. Ez volt akkor is, amikor a sertéshúsok áfáját csökkentették: jöttek a megmondóemberek, hogy JAJ DE REÁLBA EZ NEM LÁTSZIK MAJD MEG! merhogy a kapzsi álattenyésztő, vagy a boltos elnyeli egy áremeléssel a különbözetet, vagy annak X részét.


Ez se lett igaz. Mai napig annyiért veszem a sertéshúst, mint amikor csökkentették az áfáját (max infláció mértékű emelés volt). Miért? mert VERSENY szféra. Az emberek oda mennek, ahol olcsóbb. Ha egy bolt emel, a másikban veszik meg.


Most is megy a fújolás, pont azért az eszetlen pesszimizmus, és fideszgyűlölet miatt. Aztán majd megy a fejvakirgászás, amikor az adatok mást mutatnak.

2016. nov. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
59%

"Ez se lett igaz. Mai napig annyiért veszem a sertéshúst"


Jó neked, nem tudom hol laksz, de nálunk nagyon is benyelték a plusz bevételt a vállalatok. Erről írtak is ki kérdést a GyK-n. Mondjuk ez sem a világ vége, ugyan más úton, de ez is visszaforog az államhoz.


"Egy termék értékét a piac adja, nem az, hogy elkészítik."


Azért egy terméknek van belső értéke is, az árban pedig a munkavállalók alkalmazásának a költsége.


"A vállalkozónak ott fog visszaköszönni, hogy az embereknek több pénze van, többet fog vásárolni, nagyobb lesz a forgalma."


Attól függ, hogy miként reagálja le az egészet. Volt már rá példa a történelem során, hogy pont a vállalatok szűkítették egyre jobban és jobban a piacot, csupán egy hibás szemlélet miatt.


Majd meglátjuk mi fog történni, abban viszont erősen kételkedem, hogy mindenki nyerni fog ezzel.

2016. nov. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
100%

"A vállalkozónak ott fog visszaköszönni, hogy az embereknek több pénze van, többet fog vásárolni, nagyobb lesz a forgalma."


Ha a kereslet növekszik, akkor rövidtávon emelkedni fognak az árak, hiszen egyik pillanatról a másikra a kínálat nem fog alklamazkodni. Ez pedig inflációt fog okozni. Ami egyébjént egy bizonyos szintig áldásos is lehet, ezért ebből a szempontból szerintem jó a minimalbér emelkedés, a zéró infláció ugyanis hátrányos.


A probléma az, hogy a nem túl versenyképes munkaerő árát emeljük meg mesterségesen. A legszegényebbekkel csszünk ki. Ahol indokolt, ott már most sokat mentek fel a bérek, ahol nem, ott csak problémákat okozhat a megemelt minimálbér. Egy előnye van még, hogy a szürkegazdaságot némileg fehéríti.


Látod, nem minsenki gondolkodik egyoldalúan azok közül, akik inkább ellenzik, de emellett sok pro-t és kontrát fel tudnak aorolni. Az igazi elvakultság, mikor mindenkit beskatulyázol, aki nem ért egyet veled, holott a te véleményed közben picit sem árnyalt. Vagy bizonyítsd be az ellenkezőjét, hozz érveket a minimálbér emelés ellen, ahogy én is hoztam mellette, amellett hogy ellenzem.

2016. nov. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!