Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán megveszi az embereket...

Orbán megveszi az embereket 2018-ban ezzel a béremelés hajcihővel?

Figyelt kérdés

2016. nov. 23. 08:45
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
76%

# 18


"Ne csodálkozz, hogy az elmúlt időszakot figyelembe véve az emberek kétkedve fogadnak ilyen jellegű kijelentéseket! Vannak tapasztalataink!"


Ezek szerint te még nagyon fiatal lehetsz. Mi, akik dolgoztunk már a legelső (1998-2002) Orbán kormány alatt is, mi emlékszünk arra, hogy a ciklus elején 15 ezer volt a minimálbér, a ciklus végén pedig 40 ezer. Kiszámíthatod, ez 4 év alatt 266 %-os emelés volt. (Ehhez képest a 15 %-ot én kicsit keveslem is.)

2016. nov. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 A kérdező kommentje:

18. Én jobbikos szavazó vagyok.

Egyébként pedig, tudtommal a jobbik még nem lopott. De orbán nagyvezír annál többet.

2016. nov. 23. 11:15
 23/60 anonim ***** válasza:
69%

22.


Ez nem értem mit számít ma, illetve hogyan befolyásolja a mai emelés TERVÉNEK valóságtartalmát és megvalósíthatóságát!

Ha vesszük azt a filozófiát, hogy a Fidesznek azért volt nehéz dolga 2010-2014 között, mert elmúlnyolcévben Gyurcsányék tönkretették az országot, akkor 1998-2002-ben azért tudtak minimálbért emelni, mert Hornék felhalmoztak egy csomó pénzt. Mondjuk anno a Bokros csomag nem titkolt célja volt ez.

Abban igazad van, hogy nem dolgoztam végig az első ciklust, de azért azt látom utána hányszor vezették már orránál fogva a népet, tűntek el milliárdok a semmibe...és még sorolhatnám. Nem látom pl a nyugdíjszámlámat, amit megígértek a nyugdíjinkasszó idején, amin nyilvántartják, mennyi pénzem volt a MANYUP-ban. Pl, hogy csak egyet mondjak! Szóval nekem a szavahihetőséggel van gond.

2016. nov. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
50%

"Én annyit látok, hogy a béremelés mindenképp jobban érinti az embereket, de ha valakinek más a véleménye, én szívesen meghallgatom. "


De előtte leostobázod azokat, akik rossznak találják ugyanazt, ami szerinted jó. És akkor még van képed neked vérgőzös gyűlöletről beszélni.


Minden adócsökkentés árthat a költségvetésnek, hacsak nem jár kiadás csökkentéssel, vagy nem okoz növekedést vagy fehéredést. Ettől még ott kellene csökkenteni leginkább, ahol túl magasak a terhek, ez pedig a járulékok és az ÁFA.


Másrészt ami a minimálbér emelést illeti, ha nekem az a véleményem, hogy gazdaságilag nem jó lépés, mert úgy gondolom, jobb ha a piac árazza be a béreket, akkor az nem azt jelenti, hogs vérgőzösen szidom Orbánt.

2016. nov. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 A kérdező kommentje:
23. Mert nem is az. Tudod, nekem meg az a problémán, hogy az itteni sok fröcsögő simán lelibsizi azokat, akiknek elege van orbán lopásaiból, mert szerintük az csak lib.erális dk-s/ mszp-s lehet :D komolyan vicc, hogy a legtöbben nem látnak tovább a saját orruknál...
2016. nov. 23. 11:26
 26/60 anonim ***** válasza:
66%

13:

Hülyegyerek, ha az alapjövedelmet akkor is ellenzem, ha a PM nyomatja, akkor abban az esetben is ellenezném, ha a Fidesz tenné. A populizmus populizmus marad, bárki is csinálja. Akkor is ellenezném az alapjövedelmet, ha bőven jutna rá olajmezőkből, mert az elvvel van gondom.

2016. nov. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
89%
Úgy látom a kommentek alapján az emberek jó része jobban örülne bércsökkentésnek. Felettébb érdekes.
2016. nov. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 mannnocska ***** válasza:
29%

17: szóval ha megkérlek hogy támaszd alá amit írsz, megsértődsz? Jézusom.


"De a közösből megy, mert úgy akarják növelni a reálbért, hogy azokat járulékokat csökkentik, amiket az államnak fizet be a munkáltató (nyugdíjj., SZJA stb). Ergo az állam mond le pénzről és nem a munkáltató (gyár, multi) emel a saját döntéséből. "


Gyors utánaolvastam (bár majd 2hetes cikkben), de 4%os járulékcsökkentést írtak. Te akkor miről beszélsz? 15%os béremelés mellett 4% járulék.


Az állami szférában mostanában jelentős emelések voltak. Gyakorlatilag minden szektorban. Tudom most majd jössz, hogy XY kimaradt, de a nagyrészüknél volt. Így pont fordítva történik a dolog. Most a versenyszféra zárkózik a közhöz. Így baromságot beszélsz.


Olyan magabiztosan állítottál mindent, de bullshit az egész. Azt hittem tájékozott vagy, de hamar kiderült hogy nem. Amikor meg megkérlek, hogy támaszd alá valamivel, akkor mint egy ovis, besértődsz.


Magabiztosan mondtad, hogy csak járulékcsökkentésről van szó, nem igaz. Magabiztosan állítod hogy a gazdaság soha nem látott mélységekben van, nem támasztod alá semmivel.

Én azt írtam le, amire emlékszem, nem állítottam magabiztosan, sőt, ki is emeltem hogy nem vagyok épp megfelelően tájékozott, így nem akarok acsarkodni ebben. Nyilván te tájékozott vagy, semmi perc alatt dobsz 1-2 cikket / elemzést. Legalábbis ezt gondoltam.


Készül fel rendesen mielőtt okoskodsz, és ha valaki teljes udvariassággal érdeklődik, akkor ne megsértődj, hanem tudd alátámasztani amit írsz. ennyikeh

2016. nov. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
42%
Amúgy annyira szánalmas, mikor elvakult narancskomministák vádolnak elvakultsággal mindenkit, aki nem ért egyet a kormánypropagandával, amit nyomatnak.
2016. nov. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:

21:

A minimálbér emelkedést megnevezni az általános béremelkedés okának olyan, mint amikor a "tudós" kitépi a bolha összes lábát, majd megállapítja, hogy az megsüketült.


A minimálbér ha jó helyre van belőve, nem sokat számít, ha nem lenne is ugyanaz lenne, ha túl magasra, akkor meg kiszorítja a munkaerőpiacról azokat, akiknek a munkaja ennél kevesebbet ér. Itthon egyetlen okból kell emelgetni a minimálbért, ha a piac is indokolja (most az elmaradott térségekben nem, máshol reális ez az emelés): mert az állam képtelen és nem is aksr mit kezdeni a szürke foglalkoztatásaal.

2016. nov. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!