Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán megveszi az embereket...

Orbán megveszi az embereket 2018-ban ezzel a béremelés hajcihővel?

Figyelt kérdés

2016. nov. 23. 08:45
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
66%

"Írd le pontokba szedve a káros jelenségeket amiket BIZTOS hogy elő fog idézni. Elegem van ebből az ostoba mellébeszélésből."


Leírtam, de téged nem érdekel, belemagyarázol mindenfélét, amiket meg nem írtam.

2016. nov. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 mannnocska ***** válasza:
29%

"Nem csak stagnálhat vagy csökkenhet, de az emelkedést a gazdaságnak, az adott szektornak kell kitermelni. Ahol megtörténik, ott már eleve nem bérminimumért dolgoznak."


Ezt nem is értem hogy gondolod. A gazdaság emelkedésének gátló tényezője is lehet az alacsony bér.


"Ezzel pedig az a probléma, hogy a termékek értékét nem a rajta Magyarországon végzett munka határozza meg elsősorban. Magyarországon tipikusan, de nem kizárólag, relatív alacsony vagy alacsony hozzáadott értékkel rendelkező munkafolyamatokat végeznek. Ebből az alacsony hozzáadott értékből kell kitermelni a profitot és a versenyképes béreket. Akik relatív nagy vagy nagy hozzáadott értékkel dolgoznak, azok szintén nem berminimum környékén keresnek már most sem. "


Ami itt csak részegységként készül annak milliós az árrése. Nincsenek egy dimenzióban sem. Nem tudom mikor jutottunk oda, hogy a mindenkor kizárólagos szempontunk egy multinak a profitja lett.


"A választások környékén legyen egy kis érezhető javulás, ami a következő 3 és fél év során majd kamatostól megbosszulja magát. Pontosan ezt csinálják most is."


Az elmúlt 3 évben növekedett a gdp. Akkor?


Nem vagyok hülye én sem, marha jól kitalált a dolog, mert 3 lépcsőben 6 év alatt csinálják meg, így ha leváltják őket valószínűleg visszamondják majd, és akkor lehet ágálni, hogy "pedig ha mi maradunk akkor lett volna béremelés".

Választások után pedig még mindig kitáncolhatnak a többi lépcső alól.


De az a retorika, hogy megveszi az embereket nem helyes. Ezt is elmondtam már, többször nem akarom.


Eljutottunk arra a szintre, hogy bért emelni nemhogy populizmus (ami persze bizonyos százalékban az), de már gazdaságilag is nemhogy veszélyes, kiderült hogy káros.


Ugyan már fiúk kit akartok erről meggyőzni? Aki erről meg akar győzni valakit, az álljon a minimálbérért dolgozó elé, és magyarázza el neki, hogy ez lehetetlen, rossz, és nem lesz.


Sajtónak vissza visszatérő témája hogy alacsonyak a bérek mo-n, és nyugati bérekkel hasonlítja össze (ami képtelen összehasonlítás), ha épp más kormányszidó cikket nem tud lehozni. Most meg van béremelés, és hirtelen mindenki elveszíti az eszét, hogy ez rossz?

2016. nov. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 mannnocska ***** válasza:
29%

"Mivel ugyabazokat a csúsztatásokat folytatod érdemi vita helyett, ezért részemről ennyi vagy. Te kíváncsi sem vagy az ellenvéleményekre, vitatkozz magaddal!"


Milyen csúsztatásokat? :D

Kíváncsi vagyok, de amikor hülyeségeket írsz nem tudok mit kezdeni, csak kimondani, hogy "te! ez hülyeség ezért, és ezért"

Az, hogy neked ez nem tetszik azt elhiszem, és azt is elhiszem hogy egyszerűbb lelépj. Megint megsértődsz mint egy kis ovis. Hát akkor szia!


Olyan írsz, hogy VERSENYKÉPESSÉGET csökkent azok körében akiknek szó szerint NINCS versenyképességük. Betanított munkások, minden képzettséget, és szaktudást mellőző dolgozókat.


"Leírtam, de téged nem érdekel, belemagyarázol mindenfélét, amiket meg nem írtam"


Nem. összevissza írkálsz minden hülyeséget, amit őszintén nagyon unok. most is ennyit tudtál idehányni.


Mit írtűl negatív hatásnak? igen az említett versenyképesség, amit leírtam hogy nettó hülyeség. Erre nem tudtál reagálni.


Meg ezt írtad:


"Jobboldaliként egyáltalán nem találom áldásosnak a minimálbér emelését, sőt úgy egyáltalán a minimálbér intézményét elhibázottnak találom. Ha a gazdasági/piaci helyzet indokolja, akkor a cégek eleve kénytelenek emelni, ha erre minimálbér emelés kell, az rég rossz. A jónak örülök, az adócsöklentésnek igen, bár nem ott kellett volna, inkább a járulékoknál kellett volna kezdeni, de a populista, balos intézkedéseknek ne."


Ebben semmi nincs, csak hogy "szerintem". Kösz.


Még mondjuk egy nick jó lenne, hogy legalább tudjam melyiket írtad te.


Talán ez is te voltál:


"De a közösből megy, mert úgy akarják növelni a reálbért, hogy azokat járulékokat csökkentik, amiket az államnak fizet be a munkáltató (nyugdíjj., SZJA stb). Ergo az állam mond le pénzről és nem a munkáltató (gyár, multi) emel a saját döntéséből.

Másrészt, amint a versenyszférában emelés történik, követnie kell azt az állami szférának is. Abból meg nagyon sok van. És még ott van a minimálbér emelés is! Nagyon sok járandóság van (rokkantsági, özvegyi, munkanélküli stb), amit a minimálbérből számítanak, ahhoz igazodik. Tehát egy minimálbér emeléssel ezeket is mind emelni kell! Na ezek együtt óriási kiadás a költségvetésnek. Remélem, így már érthető... "

De erre is leírtam hogy konkrétan ez nem igaz. Olvasd el a béremelés javaslatát, benne áll.



"A gazdaság, pláne annak növekedési üteme, valamint a befektetések soha nem látott mélyponton vannak"

Kértem forrást. Nem kaptam.



De azt se tudom hogy ez ki volt, mert a százalékokra hagyatkozhatok csak, meg arra hogy idézek, fingom nincs hogy ki, kicsoda.


Ezért kértem hogy pontokba szedd össze. Ez így már katyvasz, én itt boxolok 2-3 emberrel árnyékba, nagy mondatokkal. Ha nem teszed meg, akkor szia tényleg. Aki tudja miről beszél, az 3-4 sorban össze tudja foglalni az érveit. Ha nem tudod, akkor nem is tudod miről vitázol.

2016. nov. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Orbán megveszi az embereket 2018-ban ezzel a béremelés hajcihővel?"


Persze. De nyugi, azért sokan maradtak még, akik nem pénzből, hanem zsigeri gyűlöletből élnek.

2016. nov. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 mannnocska ***** válasza:
51%

"or-bán, mint mindig, más fa... val veri a csalánt, most épp a munkáltatóéval. Bekajáltad? Akkor érezd jól magad, fidesznyik. Goodbye!"


Én csak a moderátort sajnálom. Sok munkát adsz neki, nem tudom mikor unja meg.

2016. nov. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 A kérdező kommentje:
Béci, az a baj, hogy nincsenek elegen. De még új 4 év és lesznek.
2016. nov. 23. 14:38
 57/60 A kérdező kommentje:
Kimentettem úgy poénból. És 20-szor másolom ide vissza, ha 20-szor törölteted! Pont nem érdekel.
2016. nov. 23. 15:16
 58/60 anonim ***** válasza:
62%
Kérdező, szerintem felesleges vele foglalkoznod. Más véleményét nem tudja elfogadna és buta is, mint a tök. Nem tudja elfogadni, hogy vannak olyanok, akik zsigerből utálják hőn szeretett vezérét, aki az olyan szánalmas kis senkiháziakat, mint ő, az orruknál fogva vezeti. Én is láttam más kérdéseknél, simán kirakhatná a narancslogót a Facebook oldalára... :D Amúgy egyértelmű, hogy más zsebéből építi a kis kampányát, csak a vakok nem látják, mint az említett man-ócska. :)
2016. nov. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
Választás előtt pénzt osztani? Skandallum . Ki hallott már ilyet? Ez teljessen egyedülálló a világon. Ilyen még nem történ hogy választás előtt osztanak egy kis pénzt. Megértem a felháborodást teljes mértékben ezt a technikát ez az aljas Orbán eszelte ki előtte még egyetlen országban sem fordult elő ilyen választások előtt. Nem kellene az Ensz elé vinni az ügyet?
2016. nov. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 mannnocska ***** válasza:
56%

Az ilyen ostoba emberek miatt tart az ország ott ahol (pedig utálom ezt a "miatt tart az ország itt" frázist). Ahelyett hogy gondolkoznál, érvelnél; személyeskedsz, fröcsögsz, és jelzőket aggatsz rám.


Nem a véleménynyilvánítás nem tetszik, hanem a mocskolódásod agy nélkül. A kettő között óriási a különbség.


Úgyse tudod bemásolni ennyiszer am, 5ik után megunják, törölnek, és blokkolják az ipd, és a mac címed. De sok sikert a további fröcsögéshez.


És ne felejtsétek: soha nem kell érvelni valami mellett / ellen, elég ha a vitapartnered mocskolod.

Érvelés < mocskolódás

2016. nov. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!