Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik leváltanák a Fideszt,...

Akik leváltanák a Fideszt, azok mire váltanák le?

Figyelt kérdés

Sokszor hallani azt, hogy ilyen kisebb pártok mondják, hogy a kormány mondjon le, stb.

Nekem, mint olyan embernek, aki a politikába nem vagyok jártas, elmagyaráznátok, hogy kire lehetne leváltani a Fideszt? Mert én semmilyen értelmes pártot, miniszter és miniszterjelölteket nem látok.



2016. nov. 29. 19:42
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
90%

Nade akkor most visszakérdeznék, hogy


a, konkrét neveket írjunk?

b realitás talaján maradva, vagy csak dobáljunk be random, számunkra hiteles politikus neveket?

2016. nov. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
68%

Igazából (némileg a 12. válaszra is reflektálva) itt elég csak miniszterelnökben gondolkodni, nekünk választóknak nem kell egész kormányban gondolkodnunk. Az, hogy kik a miniszterek, az teljes mértékben már a miniszterelnök felelőssége. (Ez a rendszerváltás utáni alkotmányos berendezkedésünk jellegéből adódik így.) A miniszterek egyfelől úgyis azt teszik, amire a kormányfő utasítja őket, másfelől pedig a konkrét munkát úgysem ők végzik, hanem az államtitkáraik és az osztályvezetőik.


A miniszterek személye nem azt mondom hogy lényegtelen, de majdnem lényegtelen. Szíjártó persze egy bohóc, de mint a magyar kormány jelenlegi külügyminisztere ugyanazt teszi, mintha egy Hillary Clinton vagy Szergej Lavrov kaliberű külügyminiszter ülne ebben a székben. Ők sem tudnának ebben a székben ülve sem több valamit, sem másvalamit kihozni.


Az eddigi kormányfők közül az egyik, akit fenntartásokkal, de el tudtam fogadni, az Medgyessy volt, megnevezném őt, de hát ő már ehhez öreg. A másik, akit szintén nagy fenntartásokkal, de el tudok fogadni, az pedig, kövezzetek meg, pontozzatok le, de Orbán. De most ugye hipotetikusan éppen őt váltjuk le, tehát őt nem lehet megnevezni.


Az idióta Gyurcsány ordibáló nácizása után Bajnai hallgatása valóban üdítően hatott. De ezzel a hallgatással pont az volt a baj, hogy kizárólag Gyurcsányra hallgatott. Minden pénteken ment Gyurcsány lakására egyeztetni. (A hegy meg a Mohamed esete, ki keres fel kit.) Az egészet ráadásul Bajnai úgy meséli el, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga. Nem azt mondom, hogy alkalomszerűen ne kérhetne tanácsot akárkitől, de hogy időben többet egyeztetett Gyurcsánnyal, mint a saját kormányával, az azért Guinness-rekord. Szóval Bajnai is kihúzva.


DK - Gyurcsány kiesik; MoMa - Bokros kiesik; Együtt: sem Juhász, sem Szigetvári; PM: sem Szabó Timi, sem Karácsony Gergely; MSZP: nem is tudom kik vannak még ott egyáltalán. Jobbik: a Vonán nem igazodok ki, tehát nem (a Viktoron legalább már átlátok).


A jelenlegiek közül egyedül talán Schiffert látom alkalmasnak, ő meg viszont visszavonul a politikától.

2016. nov. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

Köszi 22-es, végre valaki egy komoly választ adott.

Kit tudnál elképzelni miniszterelnök-jelöltnek 2018-ban?

2016. nov. 29. 21:29
 24/36 anonim ***** válasza:
94%

Én Vonát.


Ahogy #22 is írta, sokan nem igazodnak ki rajta. A primitívebben ugye egyik oldalról nácizzák, másik oldalról hazaárulózzák, míg az értelmesebbek csak pislognak, hogy akkor mi is van?

Egyszer a Fidesszel van egy platformon és szavaz meg törvényeket, másszor a baloldallal csinálja ugyan ezt és a sajtóban nem győzik, hol fidesz-bérencnek, hogy baloldal-szövetségesnek beállítani.

Nekem ez imponál. Nekem az látszik ebből, hogy konstruktív ellenzékként működni, amit elhiszem, hogy nagyon sok ember nem tud hova tenni, mert 20 évig nem volt rá példa.

Mindezek mellett (vagy éppen ezért), hajlandó a baloldallal is kommunikálni, ami a fideszről nem mondható el. Orbán lényegében senkivel sem hajlandó kommunikálni vagy érdemi bárbeszédet folytatni, így a pártja sem.

Természetesen nagy óvatossággal kéne kezelni, mert vannak finoman fogalmazva is furcsa nézetei, amik nem lenne jó, ha szerepet kapna politikájában, de jelen pillanatban még mindig őt érzem a legalkalmasabbnak. Legalábbis a jelenlegi Orbán helyett.

A puding próbája az evés. Egy ciklust adnék neki.


Az LMP-ről ugyanezt gondolom és tapasztalom a másik oldalról viszont az egyetlen értelmes ember, aki miniszterelnök lehetett volna, az most vonult háttérbe (Schiffer). A jelenlegi jelöltjeik pedig, finoman szólva sem karakteresek vagy karizmatikusak vagy akár csak szimplán szimpatikusak.


Gyurcsányt, Bokrost szerintem nem kell indokolni.


Az Együttből nem is tudom ki a jelöltjük a posztra. Juhász lehetne, de rajta sem érzem azt, hogy jó miniszterelnök lenne. Amit csinál az tökéletes és ez a korrupció-felszámolás nagyon jól áll neki, de túl sok kérdést vet fel a személye.


Talán még a 1998-2002 közötti Orbán lenne az, akit el tudnék képzelni. Annak az Orbánnak még voltak elképzelései és nem csak a pénz és a hatalom motiválta.

2016. nov. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%
#14: Őszintén szólva, eddig nem gondolkodtam ilyesmin, épp azért, mert nem hiszem, hogy ilyen típusú jelölttel, választást lehetne nyerni. Legalábbis a mai magyar politikai viszonyok között. Elsőre, talán Botka László ugrana be, de azt hiszem ma, csak "harcosabb" típussal lehetne esély. Az ilyenek közül, én Juhász Pétert mondanám. De szerintem, teljesen mindegy, mert amíg az ellenzék ennyire széttagolt, nincs oka aggódni a Fidesznek.
2016. nov. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
24-es válaszolóval egyetértek!
2016. nov. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
Valami jóra, valami újra. Nem feltétlenül kell, hogy az a párt máris létezzen. Lehetne egy tök újat közösen is csinálni. Pl van egy olyan módszer is, hogy mondjuk egy utca választ magának két képviselőt, akkor mondjuk van 20 utca, akkor ez a 40 is kiválaszt maguk közül mondjuk 15 embert, aki nagyobban rálát a dolgokra, azok is kiválasztanak maguk közül, és akkor a végén a legfelsők az egészet átlátják, és olyanokból kerültek ki, akiket az emberek alkalmasnak találtak rá, megbízhatónak, jónak találták. Meg ez ilyen tizedes, százados, ezredes -szerű rendszerdolog lehetne pl.
2016. nov. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
*Ja egyébként szerintem pl a kispártok között tuti vannak jók, akik az emberek érdekeit néznék.
2016. nov. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
93%

22-es vagyok. Ha Schiffert kiveszem a pakliból, akkor Vona. Tulajdonképpen mindennel egyetértek, amit 24-es írt.


Vonától nem azért idegenkedem egy kissé, mert hogy egyszer a kormány mellett, egyszer ellene szavaz, ez normális szerintem. Egyszerűen nem tudom elfelejteni azt, hogy a Jobbik honnan indult, és mekkora kanyart tett meg szélsőjobb irányba, amíg a mai helyét elfoglalta a politikai palettán. De ha ezen megpróbálom túltenni magam, akkor én is adnék Vonának egy esélyt.

2016. nov. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
90%
baloldalról pl Botka László, Karácsony Gergely
2016. nov. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!