Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon túl sok az...

Magyarországon túl sok az olyan egyén, akik régóta vagy állandóan eltartottak dolgozó polgártársaik által, indokolatlanul. Erre miért nem akar megoldást találni a mindenkori kormány?

Figyelt kérdés

Sokan kihasználáják a szociális rendszert mások kárára.


Sokan jobban élnek mások munkájából, mint azok akiknek köszönhetik jólétüket.


Az ország felemelkedését hátráltatják azok, akik szándékosan nem dolgoznak és a szociális-rendszert kihasználva élnek.


Vajon kiszámolta-e már valaki azt, hogy mennyibe kerül a dolgozó népnek ezen egyének eltartása? Mennyibe kerültek eddig?



#munkanélküliség #szociális-rendszer.
2016. dec. 10. 13:20
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
Azok feketén dolgoznak,max neked nem mondják,hogy dolgoznak.
2016. dec. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
Válaszolók, akik a családi támogatás ellen vagytok. Melyikőtöknek hány gyereke van? Ha kérdezhetem...
2016. dec. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:

Általában pont a családosok szoktak a szociális segélyek ellen lenni,közben ők kapják a legtöbb segélyt családi pótlék és adókedvezmény formájában.


A kérdező nem tudom miféle szociális rendszerre gondol,valószínűleg a táppénzen lévőkre gondolhatott,de az nem jár alanyi jogon,csak betegségben lévőknek.


Még egy 3 gyerekes anyuka az otthonülésért mennyi pénzt kap?És mennyi adókedvezményt?


Az nem érv,hogy mennyit költenek a gyerekere,senki nem kötelezte őket,hogy vállaljanak gyereket.


Szóval én ezért nem értem,hogy miféle nagyszerű szociális ellátásról beszélnek itt.

Aki nem dolgozik azt valaki támogatja jó eséllyel,nem az állam tartja el őket,ahhoz pedig nem értem mi köze az adófizetőknek,nem az ő pénzükből élnek.


Még a családi pótlékot és egyebeket az adófizetők pénzéből fizetik ki.

2016. dec. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:

Egyébként pedig olyan sosem lesz,hogy mindenkinek jut munka,nem a kommunizmusban élünk.


Persze lehet utcasperésért is adni havi 50 ezret,de attól még nem fog nőni a GDP.

2016. dec. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
50%

Én ezt a "senki nem kötelezte, hogy legyen gyereke" érvet nem értem. Károgunk, hogy milyen sok a nyugdíjas, milyen kevés a fiatal dolgozó, de felháborodunk, ha támogatják a gyereknevelést?

Károgunk, hogy az ország 10%-a roma, és egyre csak sokasodnak, míg a magyar meg fogy, de nem támogatnánk azt, hogy minél több gyerek szülessen?


Ugyan már... aztán meg jön a károgás, hogy elmennek a fiatalok külföldre, mert ott jobb az élet. Persze, hogy jobb, mert ott még idegenként is nagyobb a hajlandóság, hogy támogassák őket, mint itthon saját állampolgárként..

2016. dec. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
30%
Mi 3 gyerekesek vagyunk, és elárulom, maximálisan kihasználjuk az adókedvezményt, így is többet adózok mint 10 minimálbéres proli összesen! Az "otthonülő" feleségem úgy gondolom megérdemli azt a 70e ftot, nem kis munka amit csinál. A mi gyerekeinkből tisztességes diplomás emberek lesznek akik ugyanennyit fognak adni ennek az országnak mint amit most kapunk! Ez a "jajj az én adómból az én pénzemből" mentalitás egy vicc, pláne mikor olyan dumál aki adózik szaros 20ezret. A kérdezővel egyet értek, de ha nekünk jár a családi pótlék akkor nekik is. Az adókedvezményt meg az tudja kihasználna akinek MAGAS BRUTTÓ BÉRE van!
2016. dec. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
0%
Legyél te is családos 58-aska, aztán nem kell irigykedned! :P
2016. dec. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
54%

Igaza van a kérdezőnek.

Nézzük felénk mit kapnak:

Lakás vagy ház.

Ingyen van a rezsi, mert kapnak fát, a vizet, villanyt köztudott, hogy nem lehet kikapcsolni.

Ruhát rendszeresen kapnak, bár nagyon nem kell nekik, mert a Nike cipő ott van a lábán mindegyiknek.

Emellé vagy a 22 ezer forint jár vagy a 47 ezer.

Azért ez így elég korrekt.

2016. dec. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
27%

"így is többet adózok mint 10 minimálbéres proli összesen!"


Ja,más bőrén könnyű élni.

Nem dolgozol 10szer többet keresel.

Ezt az évet akkor tudom elfogadni,ha 10szer többet is dolgozol.

2016. dec. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
60%

Ja,és ha mindenki családos lesz ki fogja őket eltartani,ki fog adózni?


Vártam már,mikor jön ide valaki,aki bedobja a "10szer többet adózok kártyát'.


Az embereknek elsősorban az a lényeg,hogy mennyi keresnek,nem az,hogy mennyit adóznak.


Sok vállalkozó van,akinek a havi bevétele 500 ezer,ő is sokat adózik,csak a 100 ezres alkalmazottaival csináltat mindent.


De ha ennyire kiemeled,hogy te mennyi adózol,más meg kevesebbet,akkor engem miért érdekeljen neked hány gyereked van?

Mi közöm hozzá?

2016. dec. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!