Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon túl sok az...

Magyarországon túl sok az olyan egyén, akik régóta vagy állandóan eltartottak dolgozó polgártársaik által, indokolatlanul. Erre miért nem akar megoldást találni a mindenkori kormány?

Figyelt kérdés

Sokan kihasználáják a szociális rendszert mások kárára.


Sokan jobban élnek mások munkájából, mint azok akiknek köszönhetik jólétüket.


Az ország felemelkedését hátráltatják azok, akik szándékosan nem dolgoznak és a szociális-rendszert kihasználva élnek.


Vajon kiszámolta-e már valaki azt, hogy mennyibe kerül a dolgozó népnek ezen egyének eltartása? Mennyibe kerültek eddig?



#munkanélküliség #szociális-rendszer.
2016. dec. 10. 13:20
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:

" Nem lehet, hogy törvényileg valahogyan szabályozni kéne a munkanélküliséget?"


Majd,ha kommunizmus lesz haver,és mindenki megtud élni a munkából,nem rettegnie kell azon,hogy megéljen a fizetéséből,majd akkor hozd ezt vissza.

Addig amíg másoknak szabad lopni,milliárdokat felhalmozni,addig hagy legyen szabad nem dolgozni is.


Az állam ne egy erőszakszervezet legyen.Nagyon nagy a baj,ha valaki ilyesmin elgondolkodik.


Mellesleg szemléletváltás lenne szükséges a munka világában is,mert nagyon sok ember kiszorul a munkaerőpiacról.(kisgyerekes nők,rokkantak,mentális betegséggel élők).

Majd ha hajlandóak lesznek foglalkozni a valós problémákkal nem csak a saját zsebük tömésével,akkor visszatérhetünk a "mi jó a közösségnek" sztorira.

2016. dec. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 A kérdező kommentje:

"


Majd,ha kommunizmus lesz haver,és mindenki megtud élni a munkából,nem rettegnie kell azon,hogy megéljen a fizetéséből,majd akkor hozd ezt vissza.

Addig amíg másoknak szabad lopni,milliárdokat felhalmozni,addig hagy legyen szabad nem dolgozni is.

"


Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de engem elborzaszt az a gondolat, hogy valaki azért nem dolgozzon, mert a segély kb. annyi, mint a minimál fizetés. Aki azért nem megy el dolgozni, mert tudja azt, hogy a minmálbér, amelyet esetleg kapna az annyi vagy majdnem annyi, mint amennyit tisztességes munkával keresne. Az ilyen embernek azt is kell tudnia, hogy az ő segélyét dolgozó emberek sokaságától kapja. Olyan emberektől, akiknek családja van, akiknek éhes gyermekeik, akiknek lakáshitel-adósságuk, akiknek rájuk szoruló idős szüleik.


Én nem tudnék úgy élni, hogy két ép és erős kezem és lábam ellenére mások által megkeresett pénzből kapjak megélési segélyt. Nekem van két ép és erős kezem, lábam és dolgozom. Mindig is dolgoztam. Sosem voltam munkanélkülin. Szégyelltem is volna, szégyelleném is most is. Ráadásul taszít az a dolog, hogy mások verejtékéből tartassam el magamat, segély által. Az én szempontomból a segélyen élés egy egészséges és életerős személy esetén az lehet, hogy élősködés.

2016. dec. 17. 19:44
 43/68 anonim ***** válasza:

hm

Melyik segély majdnem annyi, mint a minimálbér?

2016. dec. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 A kérdező kommentje:

"Addig amíg másoknak szabad lopni,milliárdokat felhalmozni,addig hagy legyen szabad nem dolgozni is.

"


Ha nem lennének milliárdos és milliomos vállalkozók, akkor nem lenne munkahelye sok embernek. Nem minden gazdag nyerte vagyonát ingyen. A gazdag vállalkozók jó része megdolgozott vagyonáért. Tehát ők példaértékű személyek. Ráadásul sok gazdag vállalkozó rendelkezik kisebb-nagyobb vállalkozói hitellel. Nem kell mindig irigyelni őket. Gongjaik nekik is vannak.

2016. dec. 17. 21:05
 45/68 A kérdező kommentje:

'Addig amíg másoknak szabad lopni,milliárdokat felhalmozni,addig hagy legyen szabad nem dolgozni is. "


Tegyük fel, hogy egyesek tisztéssegtelenül szerzik javukat. Ha ez így van, akkor azzal nekik kell elszámolniuk az élet felé. De ez senkit sem hatalmaz fel arra, hogy ezért ne dolgozzon, és így mások munkájából éljen.

2016. dec. 17. 21:26
 46/68 anonim ***** válasza:
89%

Éhes gyereke van?

A családi pótlék nevű segélyt kitől kapod?

Csak nem az adófizetők pénzéből?

Akkor arról is le lehet mondani,mivel a legtöbb segélyt pontosan a családos kapja ebben az országban.


Aki egyedülálló az meg kereshet ezekre a családokra,és ő pedig semmiféle szociális háló nem védi.

Ez a probléma.

2016. dec. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
89%

De nem fogod fel?

Kapitalizmusban élünk,szabadságban.

Mindenkinek joga van nem dolgozni,ha talál egyéb jövedelemforrást,amiből megél.


Ehhez az adófizetőknek semmi köze,mert nem belőlük él.


Te kb egy kapitalista diktatúrát képzelsz el,csak az nem működik.

2016. dec. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:

A kommunizmusban van kényszermunka.

Kapitalizmus pedig szabadság.

Minden rendszernek megvan a maga előnye,hátránya.


Nagyon sok gazdag ember felesége nem dolgozik,dolgozott életében egy percet sem.

Miért dolgozott volna ugyan,mikor a rendszer lehetővé tette,hogy mások eltartsák?


Olyan világ sosem lesz,ahol mindenki dolgozni fog,fogd már fel!És nincs is rá szükség.

2016. dec. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 A kérdező kommentje:

'Addig amíg másoknak szabad lopni,milliárdokat felhalmozni,addig hagy legyen szabad nem dolgozni is. "


Nem értem meg azt, hogy miért kell egyből egy gazdagról azt gondolni, hogy vagyonát tisztességtelenül vagy becstelenül szerezte. Legtöbbjük biztos, hogy becsületes ember. Ráadásul a vagyonos vállalkozók adnak munkát sok-sok munkavállalónak.

2016. dec. 18. 09:06
 50/68 A kérdező kommentje:

Igen, ebben a túlzottan liberális rendszerben senkinek sem kötelező dolgoznia. Ha nem akar, akkor nem dolgozik az illető. De ne vegye fel a segélyeket, meg mindenféle szociális juttatást, tehát ne tartassa el magát a tisztességesen dolgozó és adózó polgártársaik által. Mert azok azért adóznak, hogy az ország épüljön, fejlődjön.


Ja, a nem adózó és segélyeken gyakran jobban élők gyerekei azokba az iskolákba járnak, amelyek az adózó polgártársaik által befizetett adókból épülnek. De vegyük alapul az orvosi ellátást, stb., stb.

2016. dec. 18. 09:13
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!