Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Horn Gyula miért vesztett az...

Horn Gyula miért vesztett az 1998-as választásokon? Volt egy olyan ígérete hogy ingyen utazhatnak a Malév járatain a nyugdíjasok

Figyelt kérdés
Sőt, már a ciklusának végén elintézte, hogy 70 helyett 65 év felett legyen ingyenes az utazás a BKV, Volán illetve a MÁV járatain. Hasonlítsuk már össze ezt a 10 ezer forintos karácsonyi erzsébetutalvánnyal! Utóbbi nevetséges és hosszú távon semmit se ér.
2016. dec. 16. 18:20
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
79%
Ha valaki ÁVO-snak áll számolhatna vele hogy az ilyen mocskokat felkötik.
2016. dec. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
64%

"Egy senkiházi pufajkás volt ha tetszik neked ha nem. "


Mégis ő volt 1990 után az egyetlen normális, értelmes miniszterelnök :)

2016. dec. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
100%

Tobas fiam, áruld már el nekem, hogy attól mert idekommentelsz más mocskokat is, mitől lesz jobb Horn? Ugyan olyan görény mint ezek, bár ahogy látom egyik sem volt fegyveres szerv tagja. Attól mert sok gyilkos van, még nem menthetjük fel egyénileg őket.


"Mégis ő volt 1990 után az egyetlen normális, értelmes miniszterelnök :)"


Ez meg megint csak egy szubjektív érv és nem is tartozik a témához. Szerintem meg egyáltalán nem volt komplett és hidd el nem csak én gondolom így.


"Most komolyan oda fogunk eljutni, hogy már az is bűn, ha politikus végre akarja hajtani azt, amit ígért. "


Ezt meg úgy hívják, hogy szalmabáb érv. Én nem állítottam oda, hogy ez baj. Azt állítottam, hogy az baj, ha az állam erőn felül beígér mindenféle felesleges és baromi drága baromságot. Az meg külön hab a tortán, ha ezt tényleg meg is akarja valósítani.

Már a Volán társaságoknak, BKV-nak és a MÁV-nak is hatalmas teher, hogy alanyi jogon az utasai 90%-a nem fizet teljes áru jegyet, mert már annak is 90% jegy jár lassan akinek be van nőve a lábkörme, meg a nyugdíjas alapból ingyen megy vagy csak kiegészítő jegyet kell vennie, stb. Van olyan ismerősöm, aki túró allergia miatt utazik 90%-os jeggyel (ha nem értenéd: 90%-os kedvezménnyel!). Szerinted mi lett volna a Malévvel, ha a járatai fele nyugdíjasokkal lett volna tele akik ingyen utaznak?

2016. dec. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:

"A pufajkásokhoz nem soroztak, tehát 100%-ig a saját döntése volt és bizony részt vett ilyen módon a megtorlásban is."


Nem a pufajkásoknál hanem BÖRTÖNBEN nem végezte , értelmes élőlény olvasd is el amit írsz..

És mint mondtam rászolgált a kegyelemre. Megmutatta.

Nem sorolom fel újra amit neki köszönhetünk.


"Igen, Viktorka meg egy rakás akkori politikuspalánta játszotta a kis hivatalnokot a KISZ-ben, te te most komolyan ezt akarod összehasonlítani a diktatúra, a pártállam öklével? :D A komcsi Gestapoval? Nem vagy komplett.

Amúgy meg eltaláltad, az összes embert aki tevékenyen részt vett a kommunista diktatúra fenntartásában, mind minimum eltiltanám haláláig a közügyektől. "


Igen összehasonlítom, ugyanis ha nem tanultál volna eleget, a pufajkások durva egy testület volt, de nem "gestapo"... az az elődje az ÁVH...

Tehát különbség is van, viszont ettől nem mentegetem. Továbbá. Irreleváns hogy beszervezték vagy belépett. Lényegében mindegy, a döntéshozatal: Vagy igen vagy forradalmárnak tekintjük. Mondtam , sajnos oda állt ahova a szél fúj.

De így hogy szolgálatot teljesített hatósági személyként akkor, ugyanúgy kiszolgálta egy kiszes az előző rendszert. Bár látom, akkor nem is nálam van a kettős mérce.. :-).


"A kérdés meg nem Bokrosról szólt. Indokolt volt az amit csinált, csak úgy látszik a miniszterelnöke, Horn Gyuszi agyáig ez nem jutott el, ha képes volt olyanokat ígérgetni, hogy a nyugdíjasok ingyen utazhatnak a Malév járatain. Ez gyakorlatilag a Kétfarkú Kutyapárt "ingyen sör" ígérgetési szintjén van, csak hát ők viccből mondják ezt, Horn meg komolyan gondolta."


Egy idő után már szánalmasan találgatsz..


"tegnap 22:10 Azért mert valaki tett jót is életében az nem írja felül az elkövetett bűneit. Egy senkiházi pufajkás volt ha tetszik neked ha nem. Gyilkosokat ne engedjünk szabadon ha azt mondja megbánta bűneit? Miért is ne ugye?

"


nem mondta, hanem utánna bizonyította. Nem kérte hogy engedjék el a bűntetést, sőt állt elébe. Az első szabad parlament döntése volt, akikről mondtam hogy azért nem törtek pálcát felette amiket felsoroltunk érdemként. Amiben emlékeim szerint a fidesz frakció is egyet értett akkor, remélem tudjuk..

És mint mondtam munkájával utánna is, kormányfőként és ellenzékben mindenhogy, kiemelkedett a kommunista bűnösök közül, rászolgált a kegyelemre. Na és ezt keresztény konzervatívként mondom, ha ez számít valamit... ;-)


Egyébiránt én se nácizást se komcsizást nem tartok értelmes dolgonak, és erre is azt mondom mint sok hasonlóra:

"Mi a közös az MSZP és a többi párt között?

Hát az, hogy az MSZP-ben is épp annyi a volt kommunista mint a többiben..."


"Mondjuk igaz a mondás: "A mi kommunistáink jó kommunista"

"


Ergo: Tobasnak ebben maximálisan igaza van.


" Egy senkiházi pufajkás volt ha tetszik neked ha nem. "


Erre még egy pluszt megjegyeznék:

Mint hangsúlyozom ő sajnos íly módon szolgálta ki az előző rendszert, míg mondjuk egy KISZes másképp, úgyhogy egyik se tröjön már pálcát...

Kettő: Nem mindig maradt az. Az aki ezt megmásította egy felvilágosult középpárti poltitikus hírében lett nagy európában..

úgyhogy gondolom a nagy hazafi jobboldaliak ha nem csak a köpdösésébe tanultak volna bele akkor őket is nevezhetném annyira becsületesnek mint Horn Gyulát..

2016. dec. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
62%
Az hogy szerinted rászolgált a kegyelemre az nagyjából semmit se jelent. Egy magánvélemény. Egy pufajkásnak nincs kegyelem. Mint ahogy pl egy besúgónak sincs legyen az bármekkora művész is.
2016. dec. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:

"Nem a pufajkásoknál hanem BÖRTÖNBEN nem végezte , értelmes élőlény olvasd is el amit írsz..

És mint mondtam rászolgált a kegyelemre. Megmutatta.

Nem sorolom fel újra amit neki köszönhetünk. "


Igen, börtönben nem végezte, sajnos. Kegyelemre nem szolgált rá, még eljárás sem indult ellene, mert ezt is elcsalták az előző rendszerből maradt mamutok. Ha ott a tárgyaláson bebizonyította volna az igazát, akkor ám legyen, de nem ez történt.


"Igen összehasonlítom, ugyanis ha nem tanultál volna eleget, a pufajkások durva egy testület volt, de nem "gestapo"... az az elődje az ÁVH... "


Jaaa, értem, akkor ezen a vonalon elindulva senki sem követhetett el emberiség ellenes bűnöket, csak az ÁVH tagjai?


"De így hogy szolgálatot teljesített hatósági személyként akkor, ugyanúgy kiszolgálta egy kiszes az előző rendszert. Bár látom, akkor nem is nálam van a kettős mérce.. :-)."


Édes öreg anyám, és szerinted totál mindegy, hogy papírokat tologató kölökként szolgálta ki, vagy az elnyomó erőszakszervezetek tagjaként? Ráadásul nem is bűnüldözési szervben volt, hanem ténylegesen a párt egyeduralmát tartotta fenn fegyveresen?

Egyébként ha tudnál szöveget értelmezni: őket ugyan úgy megvetem, mindenkit aki építette és kiszolgálta önként a kommunista diktatúrát, vagy bármilyen másik diktatúrát.


"Egy idő után már szánalmasan találgatsz.."


És mit találgattam? Te elolvasod egyáltalán amire válaszolsz?


"nem mondta, hanem utánna bizonyította. Nem kérte hogy engedjék el a bűntetést, sőt állt elébe. "


Hol és mikor indult ellene bármilyen eljárás ez ügyben? Itt még a kivégzések elrendelőit is csak a rendszerváltás után 2 évtizeddel bírták elővenni...


"És mint mondtam munkájával utánna is, kormányfőként és ellenzékben mindenhogy, kiemelkedett a kommunista bűnösök közül, rászolgált a kegyelemre. Na és ezt keresztény konzervatívként mondom, ha ez számít valamit... ;-)"


Én meg nem keresztény konzervatívként mondom, hogy egyáltalán nem érdekel, hogy milyen a politikai meggyőződésed, semmi köze nincs ehhez. Ez szimplán egy jogi eljárás kellett volna hogy legyen. Ha a világháború után fél évszázaddal még elő lehet citálni (egyébként nagyon helyesen) 90+ éves lágerőröket is és felelősségre vonni, akkor őt miért nem lehetett?


"Mint hangsúlyozom ő sajnos íly módon szolgálta ki az előző rendszert, míg mondjuk egy KISZes másképp, úgyhogy egyik se tröjön már pálcát... "


Mindig ezzel a KISZ-el jössz. Nyisd már ki a füledet: nem Orbán Viktor meg ki a tököm vádolja, hanem én. Nem voltam se nyilas, se ÁVH-s, se KISZ-es, se semmi. Tudod, én voltam az elnyomott, meg valószínűleg te is, csak hát neked ez így van már jól.


"Kettő: Nem mindig maradt az. Az aki ezt megmásította egy felvilágosult középpárti poltitikus hírében lett nagy európában..

úgyhogy gondolom a nagy hazafi jobboldaliak ha nem csak a köpdösésébe tanultak volna bele akkor őket is nevezhetném annyira becsületesnek mint Horn Gyulát.."


Még egyszer: mi a franc köze van annak, hogy nekem mi a politikai beállítottságom és hogy Horn megúszta a felelősségre vonást, több tízezernyi volt ügynökkel, államvédelmissel, pufajkással és a vezetőikkel egyetemben?

Egy teljesen középszerű, átlagos politikus volt, annyira szürke és annyira jelentéktelen, hogy egyetlen egy jelentőségteljes intézkedés nem fűződik a nevéhez, a végtelenül elb...szott privatizáción kívül. (És nem az a bajom, hogy privatizáltak, hanem az, hogy még a nyereséges, jól működő állami cégeket is ÁRON ALUL passzolták le a fenébe.)

2016. dec. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
0%

"Az hogy szerinted rászolgált a kegyelemre az nagyjából semmit se jelent. Egy magánvélemény. Egy pufajkásnak nincs kegyelem. Mint ahogy pl egy besúgónak sincs legyen az bármekkora művész is."


nem mindenhol fiam. Az első szabad parlamentnek is volt ha nem olvastad el kellően...:-) jogod van neked is a magánvéleményhez csak mint mondtam épp úgy utálom a szimpla pufajkásozást mint a nácizást meg komcsizást. A Politika a gyűlölködéstől kicsit többb..

2016. dec. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
78%
Gyilkosoknak nem szokás megkegyelmezni, és ez nem gyűlölködés. Sajnos nem volt Magyarországon rendszerváltás, különben nemhogy miniszterelnök nem lett volna, de úgy végezte volna, ahogy csauseszku elvtársa.
2016. dec. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
0%

"Egy pufajkásnak nincs kegyelem. Mint ahogy pl egy besúgónak sincs legyen az bármekkora művész is."


Ez is csak egy magányvélemény.


"Attól mert sok gyilkos van, még nem menthetjük fel egyénileg őket. "


Ha vetted volna a fáradságot utálni elolvasni pár dolgot.


""Nem azt mondjuk, hogy Horn Gyula gyilkos, de a genfi konvenció értelmében biztosan bűnsegéd- állítja a Deport ´56 elnöke, Szerdahelyi Szabolcs. Az ´56-os szervezet márciusban emberiség elleni bűntett gyanúja miatt tett feljelentést a Fővárosi Főügyészségen öt személy, köztük Horn Gyula ellen. A Főügyészség Nyomozó Hivatala azonban Hornt kivette az ügyből, mivel - az átvilágító bírák határozatából kiindulva - nem találta úgy, hogy a kezéhez vér tapad. A másik négy ember ügyét a KBI vizsgálja háborús bűntett alapos gyanúja miatt."


Szóval bíróság előtt is volt az ügy.


A tömegközlekedésre meg annyit, hogy az az a világon nincs olyan ország, ahol teljesen gazdaságos lenne.


"Van olyan ismerősöm, aki túró allergia miatt utazik 90%-os jeggyel (ha nem értenéd: 90%-os kedvezménnyel!)."

Ha nem tetszik akkor tegyél panaszt a körzetet képviselőjénél, hogy ez azért már eléggé túlzás.

2016. dec. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
22%

66% nem válaszolgatok mégegyszer pontról pontra, elmondom újra hogy agyilag fölfogd:

1. Nem én voltam az akkori törvényszék...

2. Nem ő kérte hogy kegyelmet kapjon, sőt kijelentette hogy vállalja.

3. Tehát , az első szabadon választott parlamenttől kapott kegyelmet, az ő döntésük alapján a 80-as évekbeli munkájáért. Nem tudom elégszer mondani hogy minezek miatt nem is lehet egy lapra tenni Biszkuval pl.


El tudom képzelni mennyire elnyomott voltál, de ez sem ide tartozik, ennyi.


Továbba: meggyőződési körömet azért hangoztattam mert szokott jönni a lekomcsizás, meg a le lipsizés.


Szóval jöhetsz nekem lágerőrökkel, ávh-sokkal , mert megmondtam

Horn Gyulán kívül egy sem emelkedett ki közülük. Kész. Pufajkás volt, mert akkor az volt a meggyőződése hogy az a helyes, ahogy már mondtam , később mondjuk hogy felvilágosult , és a kegyelemmel amit nem kért de kapott úgy élt ahogy senki más .

Elmondtam az elején az érdemeit. A bűnei nem törlik ki azokat ahogy fordítva se. Ezért fogalmaztam úgy hogy "rászolgált a kegyelemre". Dolgozott a jobb világért, akármit tet előtte sok sok évvel. Téged és kistársadat szerintem alapjába véve ez zavar, nem az hogy karhatalmista volt.


meggyőződéséhez pl az is hozzájárulhatott hogy bátyját '56-ban elvesztette. Sok minden történt ami a forradalom alatt volt. Nem az ávh terrorjában hanem a forradalom alatt. ennyi.

2016. dec. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!