Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van még itt olyan aki el van...

Van még itt olyan aki el van keseredve?

Figyelt kérdés
20 éves egyetemista vagyok, nem járok bulizni, és nincsenek luxus igényeim. Iskola mellett ha van időm, havi 20-70 ezret szoktam diákmunkákból keresni, de így is szinte semmire se telik. A barátnőimmel néha el szoktunk menni kávézni, de van hogy már ezt is megérzem pénzügyileg. Az egyetlen szórakozásom, hogy interneten olvasgatok, vagy nyelveket tanulok, de most már ezt is elvették, mert este le van terhelve a hálózat, és nagyon lelassul. Hiába hívtuk a szolgáltatót, már többször is volt kint, de nem javult a helyzet. Nem elég, hogy ebben az országban semmilyen szórakozásra sem telik, de még az internet szolgáltatók is borzalmasak, hiába fizet az ember.

2016. dec. 19. 00:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

bakker 20 eves egyetemista, iskolaba jar, fenn tudja tartani magat, megis mit akar meg?


Komolyan?


Majd elvegzi az egyetemet, lesz rendes allasa, lesz tobb penze.

2016. dec. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
30%
20 Éves és még nem milliomos , hallatlan.
2016. dec. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 mannnocska ***** válasza:
76%

Szerintem csak unalmas vagy, és unatkozol.


Én mindig úgy tartottam, hogy nincs lehetetlen, csak tehetetlen. Ha valamit nagyon akarsz, azért teszel. Ha ennyire unatkozol 2 dolgot tehetsz: szórakozási lehetőséget keresel, képzed magad.

Most ez alapvetően egy egzisztenciális kérdés is, mivel ha tudatosan a szabadidődet képzésre, tanulásra fordítod, abból később rengeteget profitálsz. Persze nem tudom milyen szakos vagy, és mennyire versenyképes diplomáért tanulsz, lehet totál felesleges megszerezd.


Szórakozáshoz nem kell sok pénz. Jó barátok kellenek, és kedv. Rengeteg jó, és fiatalos társasjáték van, amivel 4-6-8 fő egy egész éjjelt végig tud szórakozni. Persze tudom "társasjáték" uncsi, láma, stb. De itt nem gazdálkodj okosanra kell gondolni, szét kell nézni neten, összedobni pár ezer forintot, és nagyon jókat lehet találni. Esetleg néhányat + szabályzattal ivós játékká is alakítani, így többeknek lenne vonzó. Lehet sportolni, főleg egyetemeken nagyon támogatják a sportokat, rengeteg faja dolgot teljesen ingyen csinálhatsz.


De városba sétálni se kerül pénzbe, legtöbb szórakozóhelyre is ha van is belépő, hölgyeknek ált ingyenes, vagy nem drága. Ahhoz hogy jól érezd magad nem KELL alkohol. Bemész, csocsózgatsz, beszélgetsz.


Ha meg az a baj, hogy kevés a pénzed, gondold végig mire költenél. Általában ezek pillanatnyi fellángolások, főleg a nőknél, amire nincs is szüksége igazából az embernek. Megveszed, 2percig örülsz neki, utána landol a többi kacat között. Többet is lehet dolgozni, bár én a klasszik diákmelót megvetem. Értékes diplomáknál simán lehet találni cégeket akik már képzési idő alatt foglalkoztatnak, még pénzt is adnak, de ami fontosabb szakmai tapasztalatot szerzel, bedolgozod magad valahova, és nem a diploma megszerzése után kell vakard a fejed hogy kopaszként hova vesznek fel, meg mennyit merj kérni. Értékes diploma alatt értem most pl a mérnöki szakok nagyrészét, az informatikusokat (programozók, hálózathoz értőket), valami ritkább nyelvtudással is el lehet helyezkedni igen jó fizuért. Orvosit azért nem sorolom ide, mert orvosi az orvosi, ott van rezidenskedés, de az a képzés része.


Szóval ha valami bölcsi szakon vagy, gondolkodj el a jövődön, mert anglicisztikával nem fogsz jól fizető állást találni, és ugyanez lesz a bajod, mint most.


Informatika nagyon jól tanulható netről autodidakta is.

2016. dec. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
92%

Én is rossz szemmel nézem azt ami ebben az országban történik.

Megértelek.


Sajnos azon kívül, hogy külföldre megyünk mást nagyon nem tudunk.


Az magyar emberek hozzáállása is elég nagy probléma.

2016. dec. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nem bölcsészképzésen vagyok, hanem közgazdaságin, de 1 év és befejezem, és utána még jelentkezni akarok a BME mérnökinfó szakára.
2016. dec. 19. 15:55
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem, hogy mi a problémád. A 20-70 ezret nyilván nem napi 8 órás munkával keresed meg, de akkor mit vársz? Ha ez a pénzhiány ennyire kiborít téged, menj teljes állásba, és mellette levelezőn folytatod a sulit, nem kötelező nappalin porosodni, főleg akkor, ha semmi szociális életet nem élsz az egyetemen. A másik, netszolgáltatós részét se igazán értem, hogy miért nem a számtech rovatban van. Az ilyen problémák szinte mindig a felhasználói oldalon keletkeznek, de ha mégis a szolgáltató a ludas, és minden lehetőséget kipróbáltatok, akkor bizony váltani kell. Ha nincs mód váltásra, olvasgatásra teljesen alkalmas egy korlátozott adatforgalmú mobilnet is, amit bárhonnan igényelhetsz. Én legalábbis ilyesmin gondolkoznék ahelyett, hogy azon kesergek, hogy mekkora rohadt ország ez, hogy még a net sincs, miközben az életem leggondtalanabb és legvidámabb időszakát kéne élnem.
2016. dec. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!