Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetne elérni Magyaror...

Feketeruhasember kérdése:

Hogyan lehetne elérni Magyarországon hogy a magyar vállalkozások a ténylegesen kifizetett bérre jelentsék be a dolgozóikat?

Figyelt kérdés
Eddig 6 helyen dolgoztam a közös az volt bennük hogy mind minimálbérre jelentenek be és mellette megy a borítékozás. Sok helyen felmondtam amiért késve adják oda a kp-t meg úgy kell kikönyörögni. Az újabb szintén magyar vállalkozásoknáknál dettó ez van. Mindenhol okosban van negoldva. Ha emelik a minimálbért akkor természetesen annyival kevesebb pénzt kapnak az emberek feketén. Miért nem emelik meg annyival hogy az egész összeget kénytelenek legyenek rendesen bejelentve kifizetni?
2016. dec. 27. 10:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
36%

Van egy nagyon egyszerű megoldás erre:

Áttérni 100%-ban elektronikus pénzforgalomra, a készpénz kivezetésével. Természetesen ez nem mostanában fog megtörténni, a mostani kormány inkább a minél nagyobb készpénzforgalmat erőlteti, lásd tranzakciós adó meg 150 ezres "ingyenes" készpénz felvétel.

2016. dec. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%

Sehogy.

Ez a szokás olyan a magyaroknak, mint a papagájoknál a színes tollazat.

2016. dec. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%

Erre az lenne az egyetlen megoldás, ha nem találnak olyat, aki így is bevállalja a munkát.

Amíg talál olyat, akinek ez is jó, csak fizessen, meg így is beéri a többség nevetséges összegekkel (borítékkal együtt 120-150 ezer), addig a vállalkozó bolond lenne önszorgalomból többet fizetni. Amit spórol, az mind marad az ő zsebében!


Nekem erre az a taktikám, hogy nem vállalok el ilyen munkát. Egyszerűen azért, mert ilyenkor jön rá az is, hogy munkaruha az nincs, útiköltség térítés nincs, táppénz nincs (vagy csak a minimálbér 60%-a, vagy a szemetebbje kompletten levonja ezeket a napokat a borítékos fizuból), és természetesen adókedvezmény sincs. Három gyerek után tudnám visszaigényelni, ha rendesen be lennék jelentve. Hát nekem se mindegy, hogy egy multinál úgy kapok 180 ezret, hogy be is vagyok jelentve rendes bruttóra, meg van ingyen céges busz, vagy útiköltség térítés, és caffeteria, ami alsó hangon még plusz 30 ezer... vagy egy vállalkozónál kapok minimálbért plusz ötvenet, és még lejön belőle a bérlet ára, és a 180-ból jó, ha marad a zsebemben 150...


Ha mindenki ezt a logikát követné, és nem vállalna el mindent, "kell a pénz" alapon, akkor egy idő után a vállalkozók kénytelenek lennének a fejükhöz kapni. Más helyett nem tudok cselekedni, és értem én is, hogy szürkén is jobb dolgozni, mint utcára kerülni.


Addig pedig változásról nem is kell álmodozni.

2016. dec. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
Azért a magyar vállalkozások zöme ki se tudná termelni, lehet normálisan bejelent viszont akkor elküld egy embert és többet kell dolgozni. A multikat meg ne soroljuk a magyar vállalkozókhoz.Talán mérsékelni kéne ésszerűen a vállalkozások adóit és akkor nem érné meg trükközni. A mostani minibálbér emelést se fogja sok kisvállalkozó tudni kitermelni.
2016. dec. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Az a probléma ezzel a "akkor nem vállalom el" dologgal hogy tökösségért nem adnak kiflit a boltban. Így kénytelen elvállalni hacsak nem akar éhen dögleni. Ha mindenki minden magyar munkahelyen egyszerre csapna az asztalra akkor esetleg elérhető lenne a változás. De a megélhetését mindenki félti, nem úgy van hogy "majd lesz valami, pár hónapot el lébecolok amíg keresek új munkát".Őszintén én sem akarnék első lenni, mert jönne a helyemre egyből egy új ember akinek ez megfelel.

A kormány mit tehetne még a készpénz kivezetése mellett/helyett?

2016. dec. 27. 10:35
 6/17 anonim ***** válasza:
66%

Úgy,hogy csökkenti az állam az adókat.

A multiknál ez nyilván nem gond,ott nem is szoktak ezzel szórakozni,de egy kisvállalkozás nem tud kitermelni annyi pénzt,hogy minden munkavállaló után 600ezret kifizessen.

Ha csak 10 alkalmazott van akkor is havonta 6 millió lenne az amit utánuk ki kell fizetni és ebbe még nincs benne a TB-ellátásuk a munkához szükséges alapanyagok/felszerelések biztosítása és a vállalkozónk fizetése.

Egy kisvállalkozó nem biztos hogy ki tud ennyit termelni havonta.

2016. dec. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
23%

# 3


"Hát nekem se mindegy, hogy egy multinál úgy kapok 180 ezret, hogy be is vagyok jelentve rendes bruttóra, meg van ingyen céges busz, vagy útiköltség térítés, és caffeteria, ami alsó hangon még plusz 30 ezer..."


És mi vagy te annál a multinál, területi vezérigazgató, vagy mi? Mert mi semmi ilyesmit nem kapunk.


A fizetésünk hajszálnyival több, mint a minimálbér, aztán semmi.

Útiköltség térítés nincs, be kellett jelentkeznem a városba, hogy ne kelljen bérletpénzt fizetniük. Ha nem jelentkeztem volna be, nem kapom meg az állást, lehetnék közmunkás a mi kis falunkban. Cafeteria??? Ne röhögtess...

2016. dec. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
56%
Úgy,hogy az összes ilyen alkalmazottnak fel kell mondani.
2016. dec. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
4%
Sokan kitudnák termelni,csak akkor nem lenne évi 4-5 nyaralás,meg wellneshétvégék.
2016. dec. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Kevesebb adó, de azoknak a befizetését ellenőrizzék jobban is.

Jelenleg igencsak sok pénzt ki kell fizetni az állam felé, minden munkavállaló után, ezért is trükköznek ennyire vele.

Ha kevesebb költséget kéne az alkalmazottak után befizetni, de cserébe azt igen erősen ellenőrizné (és fekete munka esetén jobban büntetné a NAV), akkor valószínűleg lehetne csökkenteni a borítékozást.



@11:50: Ez nem kapcsolódik túlzottan ide, de te elég rossz helyen dolgozol akkor. 180e bejelentve + cafeteria és utazási támogatást annyira azért nem kellene, hogy kirívó legyen. Mondjuk sok helyen elég sz*r munkakörülmények vannak.

2016. dec. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!