Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbánnak tényleg az a célja,...

Orbánnak tényleg az a célja, hogy felzárkózzon a Nyugathoz, csak ő mást ért alatta, mint a többség?

Figyelt kérdés

Én azt vettem észre,hogy Orbánnak alapvetően az a célja,hogy egy olyan társadalmi réteget hozzon létre,aminek a vagyona,bevételei vetekszenek vagy meg is előzik a nyugati társaikét.

Természetesen ezt nem "jó" gazdaságpolitikával teszi,hanem a szegényebb társadalmi rétegekből sajtol ki többet és azt osztja el az új felső rétegnek?



2017. jan. 2. 20:00
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
55%
Rá se ránts 66%-os, ez a túrórudi gyerek már nem egy kérdésnél bizonyította, hogy csak egy agyatlan fideszes śeggfej. Szellemi vitát nem folytatunk fegyvertelennel.
2017. jan. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
8%

# 11/11 Időpont ma 23:17


És hol látsz te itt szellemi vitát? Én csak élvezem, hogy egy porbafingó. :-)

2017. jan. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
70%

Mondjuk Túrórudi2 a legjobb példa arra, amit régóta mondok, hogy az iskolában, legalább a gimnáziumokban egy minimális közgazdaságtant kellene tanítani.


A kormány (állam) ha bért emel, akkor azt ki kell termelni valahonnan! Gondolom eddig logikus, egyetértünk. Ha az állami szférában emel, akkor azt a költségvetésből kell kitermelnie. Eddig megvan? Most azonban az van, hogy a vállalkozói szférában is "elrendelte" az egységes béremelést, amit a vállakozóknak kell kitermelni, az ő nyakukba varta az állam az egészet. Két lehetőség van:


1. A vállakozó lenyeli a különbözetet (erre a hazai agyonadóztatott vállalkozói szféra szerintem igen kis mértékben, vagy inkább nem képes.)

2. Növeli a bevételeit, vagyis a pék drágítja a kenyeret, az autószerelő emeli az óradíját stb, vagyis továbbhárítja a keletkező többletköltséget a fogyasztó (pl te meg én) irányába.


Ha a második lehetőség következik be, elszabadul az infláció és minden drágább lesz, tehát, akinek a bérét még meg is emelték, az többet is fog költeni, mert drágább lesz minden. Egy szóval a reálbérek nem változnak (szerencsésebb esetben)


Ha nekem tippelnem kell sokan a kettő között lesznek, valamennyit lenyelnek, illetve továbbhárítanak, de igazából jelentős hatása nem lesz.


Az igaz, hogy vannak járulékcsökkentések is, de az közel sem olyan mértékű, mint amivel emelni kell (különösen egy sok embert foglalkoztató vállalkozásnál), plusz ez szintén a költségvetést terheli meg, tehát róka fogta csuka...


Az állam nem tud bért emelni a vállakozói szférában, ott a piacnak, a termelés hatékonyságának, befektetések növelésén, tőkebeáramláson keresztül lehet bért emelni,...de nem úgy, hogy az állam "elrendeli"


Ez az egész egyre jó szerintem: lehet majd a vállalkozókra mutogatni, hogy ők hárították tovább nahát nahát...csúnya csúnya vállalkozások.

2017. jan. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Annyira megható, mikor a szociális érzékenység ilyen szakmai felkészültséggel párosul. :)

Beszélj még róla!

2017. jan. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Várnám a reagálást, érvelést stb.!
2017. jan. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

# 15/15 Időpont ma 00:02


Egy vak, hívő fideszestől aztán várhatod.

2017. jan. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
7%
Isten ments, hogy megzavarjam a diskurzust önmagaddal, még elfelejtesz nicket váltani. :)
2017. jan. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

# 17/17 Időpont ma 00:20


Nekem csak egy nickem van pubi. Én nem mondok akkora baromságokat, hogy kitiltsanak innen, és kelljen egy másik. :-)

2017. jan. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Nekem ez inkább keletre hasonlít, amit leírsz...
2017. jan. 3. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

"Isten ments, hogy megzavarjam a diskurzust önmagaddal, még elfelejtesz nicket váltani. :)"


Ergo nincsenek érveid, csak trollkodsz itt, meg hergeled az embereket... a legtöbb jobber ezt teszik itt GYK-n, nem te vagy az első, akit elém fúj a szél.

Nicket váltani? Mindenki magából indul ki, úgy látom, Neked ez már a sokadik...

2017. jan. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!