Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbánnak tényleg az a célja,...

Orbánnak tényleg az a célja, hogy felzárkózzon a Nyugathoz, csak ő mást ért alatta, mint a többség?

Figyelt kérdés

Én azt vettem észre,hogy Orbánnak alapvetően az a célja,hogy egy olyan társadalmi réteget hozzon létre,aminek a vagyona,bevételei vetekszenek vagy meg is előzik a nyugati társaikét.

Természetesen ezt nem "jó" gazdaságpolitikával teszi,hanem a szegényebb társadalmi rétegekből sajtol ki többet és azt osztja el az új felső rétegnek?



2017. jan. 2. 20:00
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
az a célja hogy minél több haverja,rokonja,barátja meg persze orbán milliárdos legyen minél többet akar tölünk lopni minél jobban akarja átvágni a Magyar népet
2017. jan. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Túrórudi, vagy mivagy... Az hogy a te felkészültséged meghaladja az alapvető közgazdasági alapigazságok megértése, az csak arra elegendő hogy te magad igaznak érezd azt amit gondolsz. Hasonlóan van még sokszázezer hazai nyugdíjas, akik khmm... szintén enyhénszólva tájékozatlanok a kérdésben.

Említed, hogy munkaadói terhek is csökkentek. Valóban? 10% TA lett 9%? Azaz 1% csökkentés. Ejha. Tudom a nagyvállalatoknak 18%-ról lett 9%. Ők a multik, meg a gyárak, javarészt külföldi tulajdonban. Pont a kis- és középvállalkozókat vágja tarkón a minimálbéremelés, akikre amúgy egy rendes gazdaság felépül. Vidéki kisvárosokban, ahol nincs egy gyár, csak kisvállalkozások és kisüzemek, ott szerinted milyen hatása van az ilyesminek? Megmondom: elbocsájtások, a megmaradó munkaerő további terhelése.

Nem kérhetem hogy levedd az Orbán-képet a nagyszobád faláról, csak gondolkozz már.

2017. jan. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Kifejezetten szórakoztató, hogy míg pár hete folyamatosan azon ajvékoltatok, hogy a minimálbér tekintetében sereghajtók vagyunk Európában, magyarok százezrei tántorognak nyugatra emiatt, most az lett az új feladat, hogy el kell magyarázni a népeknek, mennyire ki lett qúrva velük. :) Meg van nektek rendesen fizetve ez a nem kifejezetten hálás meló? :)
2017. jan. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
nem nincs, magyarországon havi 72ezret keresek ( de hála a jóégnek a hatalmas minimálbér emelésnek igy már meg lesz a 75 ezer forint mostmár semmi gond nem lesz megmondta gyagyás tóni hogy mostmár megéri dolgozni Magyarországon :D ) Németországba 1,5-2 milliót keresnék ugyan azzal a munkával
2017. jan. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Túrórudi2!

Már fentebb leírtam az érveimet, hogy miért szajkózol baromságot, de reakció még nem jött rá. Egy igazi troll vagy!! Mehetsz a fidesz pártirodába felvenni a fizud!

2017. jan. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Komoly munkaerő lehetsz, ha így megfizetnek. :D

Ennél talán még a Societas is többet fizet egy kis kényelmes , otthon végezhető munkáért. :)

2017. jan. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Rudi. Nem kell egymás szavait kiforgtani, bárki is panaszkodott az alacsony bérek miatt. Nem tudom, mi abban a nehezen érthető: ha a kormány olyan "nagyvonalú" hogy a vállalkozói szféra zsebéből emeli a minimálbért, akkor legyenek a járulékos terhek arányosan csökkentve. Kizárólag ebben az esetben beszélhetünk valódi béremelésről, ahol nem nyal vissza a fagyi. Ez puszta matek, ide nem kell politikai elköteleződés hogy megértsük. Válaszolhatsz erre is cinikusan, de a számok azok számok.
2017. jan. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
túrórudi képzeld hárman vagyunk a panelgárba és naponta 10-20 ajtót megcsinálunk aminek darabja 60 ezertől...
2017. jan. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Ha puszta matek is, azért ennyire ne egyszerűsítsd le.

Most, hogy krokodilkönnyeket hullatsz a vállalkozókért (magam is az vagyok '93 óta), emlékezzünk vissza arra, milyen hisztit csaptatok, és csaptok azóta is pl. az egykulcsos adó bevezetése miatt. Lássuk be, hogy a vállalkozók, pláne, ha alkalmazottat is foglalkoztatnak, nem a 100.000 forintos havi jövedelmet célozzák meg, érintettek lettek a változásban. A kishalaknak meg megcsinálták a katát, ami szintén kedvezőbb lett a korábbi rendszernél, ráadásul most jócskán megemelték a katás árbevétel felső határát is. Most eljött az ideje, hogy a korábban helyzetbe hozott vállalkozások egy kicsit csepegtessenek az alkalmazottaknak is, elsősorban a legkisebb jövedelműeknek, hiszen mint tudjuk, a fél ország éhezik és a fagyhalállal küzd.

De mindezzel nyilván te is tisztában vagy, és bízom benne, hogy te sem sajnálod a csóróktól azt a kis pluszt, egyszerűen csak kínosnak tartanád elismerni, hogy így is lehet kormányozni.

2017. jan. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Egy szóval sem mondtam hogy sajnálom a minimálbéresektől az emelést. Ezt lásd kérlek. A KATA valóban jó adónem. Most lényegében 2 millával megemelték, az is elég jó dolog. Ettől függetlenül a munkaadóknak továbbra is nagyon szoros a hurok a nyakukon. Ezt tapasztalatból tudom. Gyakorlatilag, ha nem csal adót, eleve elveszett egy átlagos 2-3 alkalmazottas kisvállalkozó.
2017. jan. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!