Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire tartod fontosnak,...

Mennyire tartod fontosnak, hogy a kormánypárt a te ideológiai irányzatodból kerüljön ki?

Figyelt kérdés

Most jobboldali-keresztény kormány van, így a jobboldal zömét többszörösen lefedi, hisz mi keresztények is vagyunk zömében, de aki baloldali, annak ellenére, hogy látja hogy emelkednek a fizetések minden évben, rezsicsökkentés is volt, hogy összességében jó irányba mennek a dolgok, mennyire tudja elfogadni a kormányt, úgy hogy nem az ő saját baloldali eszmerendszeréből jön?


Ugyanez a kérdés amikor a baloldali-liberálisok MSZP-SZDSZ voltak hatalmon, ez is több ideológiát fedett le. Mennyire zavart titeket Jobbosokat, hogy nem jobboldali párt volt hatalmon.


Első vélemény:

Személy szerint úgy éreztem, hogy az SZDSZ túl dominatív hatással volt az MSZP-re. Mintha a kutya csóválta volna a farkát. A törpe párt uralkodott a baloldali tömörítő egység felett, ezt éreztem. Most viszont a KDNP-ről, nem érzem ezt, hogy dominálni szeretne. Lehet, hogy ez a KDNP keresztényi érzéséből fakad.



2017. jan. 28. 09:54
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
48%

25-ös: a kérdező kérdezett, és válaszra várt. Megkapta.

Nem azért kérdezett, hogy a (kétes értékű) véleményét elmondja!

Arra ott vannak a pártgyűlések, oda menjen oktatni!

2017. nov. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
67%

Nyilván azt szeretném h az általam támogatottak kerüljenek kormányra, de ha nem így van akkor se ócsárolnám az országot. Vannak akik pl egy nem nekik tetsző választás után kijelentik h ezután nem tartják magukat etnikailag magyarnak.

Ez egy nevetséges dolog, én akár jobboldali akár baloldali kormány van, nem fogom kevésbé szeretni a hazámat.

2017. dec. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
22%

Ez a lopásra hivatkozás szintén egy nevetséges dolog, ezt mindig beveti a mindenkori ellenzék. Közben meg erről nincs hivatalos statisztika, tehát csak demagógia.

A felminősítéseknek már jobban lehet hinni, meg h M.o. manapság középhatalomnak számít nemzetközi meghatározás szerint.

2017. dec. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
59%

Romániában a sz*runk bele, merjünk kicsik lenni kormányzat van, ez nagyjából olyan mint a magyar baloldal.

Magyarországról félmillió vagy több ember vándorolt ki, míg Romániából 4 millió.

Lehet finnyáskodni hogy fúj stadionok, de ez csak egy részét képezi az infrastruktúra fejlesztésnek.

Hosszabb távon vizes vébé, a balosok által elkaszált olimpia, rengeteg külföldi kapcsolatépítés zajlik.

Románia a példa hogy lehet elb*szni egy országot, nem foglalkoznak a nemzetközi szerepvállalással, pedig ott van nekik a magyarnál sokkal változatosabb táj a turizmusra stb.

2017. dec. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
66%

Egy liberálisból illiberálissá vedlett őrült nem képvisel semmilyen ideológiai értéket!

Nincsenek ideológiai értékek a többi pártnál sem, így botorság elvárni bármelyiktől bármit is!

Én a programok (már akinek van) alapján szavazok: ha az a programja hogy az országnak legyen már végre békés, kiegyensúlyozott jövőképe, akkor az nyerő nálam. Így a Fidesz a szavazatom nélkül marad!

2017. dec. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
82%
Én mondhatni liberális gondolkodású vagyok. A klasszikus értelemben. Nekem az lenne a fontos, hogy olyan kormányzat működjön amely minél több ember érdekeit tartaná szem előtt, ideológiától függetlenül. Valójában azt tartanám a legjobbnak, ha olyan koalíciós kormány lenne hivatalban, amelyben van jobboldal és bal (ha beszélhetünk egyáltalán még oldalakról) egyaránt. Lehet hogy heves viták kísérnék a parlamenti munkát, de legalább be kellene járniuk dolgozni.... Felőlem aztán vért is vizelhetnének mire megszülnek egy konszenzust egy kérdésben, de a vége mégiscsak az lenne hogy ezáltal tényleges népképviselet lenne minden irányban. Mert ez a rendszer, hogy az van amit a kormány akar és az ellenzéknek semmilyen hatása nincs, ez már valójában egypártrendszer jellegű, amiből épp hogy ki akartunk jönni, nem?
2018. jan. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Másodlagosnak tartom. Fontosabb, hogy hiteles és tisztességes legyen
2018. máj. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!