Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire tartod fontosnak,...

Mennyire tartod fontosnak, hogy a kormánypárt a te ideológiai irányzatodból kerüljön ki?

Figyelt kérdés

Most jobboldali-keresztény kormány van, így a jobboldal zömét többszörösen lefedi, hisz mi keresztények is vagyunk zömében, de aki baloldali, annak ellenére, hogy látja hogy emelkednek a fizetések minden évben, rezsicsökkentés is volt, hogy összességében jó irányba mennek a dolgok, mennyire tudja elfogadni a kormányt, úgy hogy nem az ő saját baloldali eszmerendszeréből jön?


Ugyanez a kérdés amikor a baloldali-liberálisok MSZP-SZDSZ voltak hatalmon, ez is több ideológiát fedett le. Mennyire zavart titeket Jobbosokat, hogy nem jobboldali párt volt hatalmon.


Első vélemény:

Személy szerint úgy éreztem, hogy az SZDSZ túl dominatív hatással volt az MSZP-re. Mintha a kutya csóválta volna a farkát. A törpe párt uralkodott a baloldali tömörítő egység felett, ezt éreztem. Most viszont a KDNP-ről, nem érzem ezt, hogy dominálni szeretne. Lehet, hogy ez a KDNP keresztényi érzéséből fakad.



2017. jan. 28. 09:54
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
92%
Olyan intézkedéseknél természetesen nagyon zavar, ahol ez ebből az ideológiából fakad. Ideális esetben a lehető legtöbb döntést racionális szempontok alapján hoznák meg, így alapvetően nem érdekelne, hogy milyen értékrendet képvisel az adott kormány.
2017. jan. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
45%
Ha nem tartanám fontosnak szavazni se mennék.
2017. jan. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 Koplárovics Béci ***** válasza:
65%
Fontos, de nem vágom fel az ereimet (sokak bánatára), ha nem az én alapvető értékeimnek megfelelő kormánypárt van/volt/lesz. El sem menekülök sem az országból, sem a választástól, ha nincs olyan párt a választhatók közt, amelyikkel nem értek 100%-ban egyet.
2017. jan. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
64%

"emelkednek a fizetések minden évben, rezsicsökkentés is volt"


Tök jó, hogy összességében viszont csomó dolog ára emelkedik, szóval tök ugyan ott vagyunk, ha nem romlottak épp a dolgok.


És nem, nem megyünk jó irányban, egyre nagyobb a korrupció és a lopás.

Sz*rok magasról arra, hogy egy párt milyen ideológiát követ, ha közben normálisan cselekszik, de jelenleg erre nem sok párt képes, ha képes egyáltalán.

2017. jan. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
73%
Nemzeti kormánynak ezt nem nevezném. Sem kereszténynek.
2017. jan. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
74%

"most jobboldali keresztény kormány van"


Idáig olvastam a kérdésedet. Most poszt komcsi zsebtömő kormány van. De vityáék alakváltók ha nem tűnt volna fel, voltak ők már demokraták, keresztények, jobboldaliak, liberálisok, illiberálisok. Itt nincs ideológia. Vicc, hogy van aki beveszi ezeket még.

2017. jan. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
56%
Én liberálisnak tartom magam, de Európa jelenlegi helyzetében jobban örülnék egy egy jobboldali pártnak Magyarországon. Na most a fidesz nem az. A fidesz nem nemzeti, nem keresztény, csak egy mocskos tolvaj banda. A Jobbik még mindig ezerszer jobb lenne.
2017. jan. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

"Ideális esetben a lehető legtöbb döntést racionális szempontok alapján hoznák meg, így alapvetően nem érdekelne, hogy milyen értékrendet képvisel az adott kormány."


Most is racionális szempontok játszanak szerepet, csak ezek egy adott értékrend mentén haladnak. Pl az MSZP idején a segélyeket emelték, most ebből a pénzből családtámogatásra jut. Világos, hogy a sokcsaládosoknak inkább adjunk, mint mondjuk munkanélkülienknek mondjuk alkoholra. Ezek is racionális dolgok, de adott értékrendszerből fakad.


"Ha nem tartanám fontosnak szavazni se mennék"


Ez ok, de sokan szavaznak olyan pártokra, amely nem feltétlen az adott társadalmi réteg életkörülményeit támogató pártra szavaznak, mert egyéb behatást tekintve jobban jár az ellenpólussal. Pl ismerek olyan közmunkást, aki azért nem a baloldalra szavazott, noha jobban emelték a segélyt és dolgoznia sem kellett, de összességében nagyobb áremelkedés volt. Sok kölcsönt IMF vettünk fel és ennek a negatív hatásai jobban érintették. Most viszont egy picit dolgozgat közmunkán és többet kap és nincsen áremelkedés olyan szinten sem. Különbözően vagyunk, de így a jó ;)

2017. jan. 28. 12:06
 9/37 A kérdező kommentje:

"Fontos, de nem vágom fel az ereimet (sokak bánatára), ha nem az én alapvető értékeimnek megfelelő kormánypárt van/volt/lesz. El sem menekülök sem az országból, sem a választástól, ha nincs olyan párt a választhatók közt"


Szerintem ez a helyes hozzáállás !

Ment a zöld pacsi :)


"Tök jó, hogy összességében viszont csomó dolog ára emelkedik, szóval tök ugyan ott vagyunk, ha nem romlottak épp a dolgok.

És nem, nem megyünk jó irányban, egyre nagyobb a korrupció és a lopás"


Elmondom, hogy defláció van évek óta. A fontos alapvető élelmiszerek ára ugyanannyi.

Bizonyos mennyiségű korrupció mindíg lesz, de ez nem feltétlen rossz. Pl, te szeretnél valamit elvégeztetni, de a baráti körödben vannak többen is, akiket ismersz és évek alatt kitapasztaltad, hogy kiválóan tudnák ellátni azokat afeladatokat amikre neked szükséged van. Akkor most ezekbe a munkakörökbe, persze hogy nem egy ismeretlent fogsz felvenni, akiről fogalmad sincsen, hogy végzi a munkáját, hanem azon ismerőseidre bízod, akik már bizonyítottak. Na, ezt korrupciónak nevezik ma.

Én a kutyasétáltatást is inkább az ismerős szomszéd diáklányra bízom, mert tudom felelősségteljes és szereti Benjit évek óta, mint egy ismeretlenre. Ez pedig állami szinten korrupció. Most szerinted ezt helyes a korrupció szóval jellemezni ? :D

2017. jan. 28. 12:12
 10/37 A kérdező kommentje:

"Nemzeti kormánynak ezt nem nevezném. Sem kereszténynek"


Én keresztény vagyok és gyermekkorom óta keresztény, kicsit több fogalmam van ezekről a szavakról ,mint neked. Ne egy liberálisnak legyen dolga eldönteni, ki keresztény és ki nem. A jelenlegi kormány nem csak KDNP-s tagjai is keresztények és ez így van jól !

Sokkal jobban tud a kormány együttműködni, ha a másik részének vallási nézetei azonosak a kiegészítő pártéval ;)


"Most poszt komcsi zsebtömő kormány van. De vityáék alakváltók ha nem tűnt volna fel, voltak ők már demokraták, keresztények, jobboldaliak, liberálisok, illiberálisok. Itt nincs ideológia"


Azt, hogy egy fiatal tapasztalatlan közösség, több utat, ideológiát kipróbál miért lennének ettől hiteltelenek?

Az, aki egész életében vega volt, sosem evett húst, nem próbálta ki annak negatív hatásait, hitelesebb a szemedben, mint aki mindent kipróbált és így talált a helyes irányra ? :XD

2017. jan. 28. 12:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!