Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki Magyarországon rossz...

Aki Magyarországon rossz munkát végez kevés pénzért és nem olyan tanult, az miért nem megy ki Ausztriába?

Figyelt kérdés

Én itt járok főiskolára, viszont van mellette egy órás adminisztrátori állásom és Sopronban lakom.


Ausztriában két kézzel kapkodnak az olyan emberekért, akik elvállalják az operatív munkákat.Legyen szó adminisztrátorról, csaposról,takarítóról és hasonlókról.


Az én munkaköröm is "betanított aktatologató", nem is vagyok túlfizetve, 1400 nettót keresek havonta.


Én most azokra gondolok, akik nem olyan tanultak és Magyarországon végeznek vacak munkát, mondjuk szalagmunkát és hasonlókat.Miért nem jönnek ki?

Itt is rossz munkát kellene csinálni, de legalább megfizetnék érte őket.



Azzal a munkával, amit én Ausztriában csinálok, egy önkormányzatnál vagy hasonló helyen, kb nettó 120 ezer forintot kapnék.



Én mindenkinek azt tanácsolom, akinek nehéz, hogy dolgozzon Ausztriában.Még segítek is egy kicsit.Annyi itt a mosogató,raktáros,takarító állás, hogy nem győzik őket feltölteni.


A múltkor segítettem egy családnak ügyet intézni.Ők 1 éve dolgoznak kint.

Burzsujok nem lettek, kiegyensúlyozottabbak,többet megengedhetnek, mintha újra lenne életkedvük.



Ha 120 ezer forintért kellene dolgozni, még az életkedvem is elmenne.

Tanuljanak meg a magyarországi munkáltatók fizetni, a túlórákat is.Ha nem megy, akkor nincs helyük a piacon.

Nálunk ritka a túlórára, havonta maximum kétszer fordul elő, az utolsó centig elszámolják és mindenféle szemforgatás nélkül.


Magyarországon nem csak a fizetéssel,hanem a munkakultúrával is probléma van, ez a munkáltatói oldalra vonatkozik főleg, de a munkavállalókon is lehetne javítani.



2017. febr. 2. 20:04
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
42%

Az öcsém is így gondolkodik,mint te.

Megjegyzem,neki nincs családja és nem is akar.

Azt mondta,ha nem jönnek össze a tervei és alja munkát kell végeznie,akkor nem itthon fogja,hanem ott,ahol meg is fizetik.


Akinek van családja az már nem ugrálhat így.


Mi többek között ezért sem akarunk soha gyereket és családot,mert hátráltató tényező.

2017. febr. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
4%
Kedves kapitalisták, hadd kérdezzem már meg, hol van itt a hiba? Határok nyitottak, aki nem kíván magyar lenni, akkor takarodik ki bármely tróger országba, amikor csak szeretne. Mi a problémátok?
2017. febr. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Most képzeld el ugyanezt a szitut sátoraljaújhelyi vagy záhonyi lakcímmel :D
2017. febr. 3. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:
81%

Imádom az ilyen emberekt mint te kedves kérdezö!


1400 € az mi a csuda wiener neustadtban? Soha az életben nem lesz saját lakásod meg kb semmi. Annyi az extra hogy kicsit jobban élsz? Nagy dolog. Szerinted a németek meg az osztrákok miert jönnek magyarországra lakni? Azért mert az 1200 € nyugdija sajnos nem elég semmire. Igen ennyi az átlag nyugdij lehet jönni itt ilyen meg olyan számokal meg hogy egy vezetö mérnök ennyit keres.


És a 400 ezer forint "többet ér" Magyarországon mint Bécsben. Magyarországon jobban élsz 400 ezer forintbol mint az osztrákoknál 2000 € böl! Igen lehet megéri ki menni de a nagy átlagnal nem örökre.


Igen kérdezö te jól csinálod az osztrákonal keresel és magyarban költöd el, es igy persze hogy jól néz ki minden. ènis igy csinálom de bécsben +2500 € nem egy nagy extra volt.

2017. febr. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
#22:Hozzászólásaidból, annyit megtudtunk, hogy gyűlölöd az osztrákokat(ez persze, szíved joga és nyilván nem is te vagy az egyetlen). Igaz, semmi többet.
2017. febr. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Hogy te milyen hülye vagy! Vered itt magad a 0 agyaddal! Te beleszülettél mindebbe! Gondolkozzál már! Születtél volna szabolcsba, aztán tologathatnád a rozsdás bringát, meg játszhatnál rongybabával, mert nem volna más! Agyatlan f...!
2017. febr. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!