Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti is észrevettétek már, hogy...

Ti is észrevettétek már, hogy a magyarokra jellemző a proli mentalitás?

Figyelt kérdés

A kérdésemet nem provokációnak szánom hanem építő kritikának és én ezeken a dolgokon szeretnék javítani.


Tapasztalataim szerint a magyarok jelentős részére nagyon is jellemző a proli mentalitás.


A proli alatt lecsúszott, bunkó, alja embereket értek akik mindig mást hibáztatnak a saját sorsukért. Emellett jellemző rájuk az alkoholizmus, kultúrálatlan szórakozás és egyéb dolgok is.


Például az ismerőseim többsége, ugye felnőttek szinte mind ilyenek: állandóan szórakozni járnak ami számukra azt jelenti, hogy részegre isszák magukat, üvöltöznek, alpáriak, bunkók és ha szóba került, hogy miért megy rosszul az életükben valami akkor azért egyből más a hibás: a zsidók, az EU, a migránsok stb

Hozzá teszem, hogy a proli alatt nem feltétlen szegényeket értek, hiszen gazdag magyarok közt is rengeteg ilyen van.

Tipikus kigyúrt arcoskodó bunkók akiknek ha Mercedesük vagy BMW-jük van, tapad rájuk a sok könnyűvérű liba aztán emiatt azt gondolják magukról, hogy ők az atyaúristenek.

Szerintem tudjátok kikről beszélek.


Fiatalok közül is rengeteg ilyet tudnék említeni: öcsém 10.-es gimnazista és sokat mesélt az osztály-és iskolatársairól. A többséget nem érdekli a tanulás, órán kultúrálatlanok, alpáriak, bunkók, állandóan arról beszélnek, hogy "hú ezt a csajt úgy megk**nám"

Amit pedig iskolán kívül csinálnak az mindennek a teteje: dohányoznak, isznak és egyéb más kultúrálatlan módon szórakoznak.


És igazából ha az ember megnézi tényleg ez a helyzet, a mai magyar fiatalok többsége sajnos ilyen.


Magyarország minden tekintetben le van maradva a civilizált nyugati országoktól. Erkölcsileg, politikailag, gazdaságilag. Ezeket tekintve inkább balkáni ország.

Úgy vélem ez politikai kérdés főként, hiszen a nép mentalitásához nagyban hozzájárul a kormány tevékenysége: Gyűlölet, korrupció, rasszizmus, antiszemitizmus.


Szóval kb ennyit akartam kérdezni.

Mégegyszer megjegyzem, hogy ezeket a dolgokat én nem sértésnek szánom hanem szeretném ha fejlődés lenne és ezek sajnos tényleg igazak amiket leírtam.


Szóval ti, hogy látjátok ezt?



2017. febr. 3. 21:12
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
19%

Sajnos így van!

Mo.-on a Ratkókorszak,a Kádárrendszer,és az egész szockommcsi életfelfogás termelte ki milliószámra a pr0likat,avagy a legszennyebb,ingyenélő,az államtól mindent elváró semmirekellő réteget.

Ma már a világ globalizálódik,és gyakorlatilag az egész Föld 90 %-át igénytelen pr0lik lakják.

Vége a nemességnek,a jómodornak,az egészséges szokásoknak,a tiszteletnek,stb.

Letolós BMW,lazaság,hatalmas TV,undorító valóságshow-k,drog,seftelés,mások megalázása,ezek a menő dolgok

2017. febr. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
90%

Kedves 31-es,

azok a bunkók, akiket leírtál, nem a prolik, hanem az újgazdagok. Vagy - fideszkorrekt szóhasználattal: az új nemzeti burzsoázia.

2017. febr. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%

Lehet azon vitatkozni, hogy ezek az emberek prolik-e, ez a mentalitás az-e. Szerintem csak átlag, és ugyanezt találod Bulgáriától Angliáig mindenhol. Az egyszerű ember ilyen, és kész. Olvass pszichológiát.


Érdemes azt is említeni, hogy a jelenséget túl sokat feszegetni, és különösen abból a célból, hogy negatívumként mutasd be, máshoz/magadhoz viszonyítva, az elitizmus, ami ugyanolyan rossz, ha nem még rosszabb.

2017. febr. 5. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 Kini :)) ***** válasza:
35%
Igen, bár szerintem egész Kelet - Európára ez jellemző.
2017. febr. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%

#34 Kini :))

Amikor én iskolába jártam, még úgy tanították, hogy Magyarország Közép-Európában van. Most már átcsúsztunk Kelet-Európába. A következő megálló Fél-Ázsia, utána ...?

2017. febr. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
53%

Ti balsiliberók vagytok csak az igazi prollerkák!


Irigykedtek, fújtok, fröcsögtök mindenkire akinek csak egy kicsivel is jobban megy mint nektek, aztán semmi egyéb nem is marad nektek, mint az ehhez hasonló oldalakon való hörgés. :P

2017. ápr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%

És amúgy én is csak építő kritikaként szántam, amit kínotokban csak nullázni tudtatok, ilyen gyorsan ráadásul. :D Szóval duplán röhej. :D


Vagy az is lehet "ironizáltam", mint a momentumos haverotok pl., ki tudja.

2017. ápr. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!