Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki támogatja a budapesti...

Aki támogatja a budapesti olimpiát, leírná az érveit?

Figyelt kérdés
Láttam, hogy volt már kérdés, viszont arra többnyire az ellenzők táborából válaszoltak, így továbbra sem értem, hogy miért nem gyűlt még össze a népszavazáshoz elégséges aláírás. Szerintem egyetlen dolog szól mellette: aki szereti a sportot, itthon szurkolhatna a résztvevőknek. Habár, ha még jobban eladósodik az ország, max Viktornak meg Mészáros Lőrincnek lesz pénze, hogy jegyet is vegyen :D Szóval áruljátok már el, ebben a kérdésben mégis mi kerül a "pro" oldalra?
2017. febr. 6. 21:48
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

"Ezek tények, tiéd meg mese."


Mi a mese,hogy egy tanulmányt nem tudtok cáfolni? :)

2017. febr. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
"Csak abban a statisztikában hiszek, amit én magam hamisítok"
2017. febr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:

Budapest 2024 tervezett költségvetése, egy forint túlköltés nélkül is kiugróan magas,

kilenc százalék, ami a görög szinttel egyezik meg.


Vízes vb, négyszeres költsége mellett, vajon menyi esély van a túlköltésre. Tipikus devizahiteles mentalitás, akinek semmilyen sincs de azonnal kell minden.

2017. febr. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
"Akkor rém egyszerű a helyzet,független tanulmányokkal,számításokkal belehet bizonyítani,hogy azt a tanulmányt csak a gonosz fideszek a hasukra ütöttek és úgy jöttek ki a számok."
2017. febr. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
Te tényleg agyhalott vagy.
2017. febr. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

#14 Tőlem lehetne ez a közös ügy csak nem igazán látom azt a politikai pártot vagy civil szervezetet ami ennek az élére állna. (bármilyen számítást tudsz, hogy ez mégis mennyibe kerülne mit hozna anyagilag? mert ha az olimpiát forinra becsüljük akkor tegyük azt az egészségüggyel is)

Tavalyhoz képest 167 milliárddal többet költünk egészségügyre. Ha mondjuk marad ez a szint akkor 2016-hoz képest +1336 milliárdot jelent 2024-ig. Többnyire az egészségügy is meg minden más is a GDP egy adott százalékát szokta kapni. Szóval ha nőne a GDP akkor nominálisan több pénz jutna az egészségügyre is.


"Több milliárdos költség a visszabontás" mennyi az a több?(50-100 a 2000-ből?) Utakat, hidakat, repülőteret, autópályát is visszabontanak?

Azt mondod, nem érdekük a 3-as metró. Ha lenne olimpia akkor egyből érdekük lenne és megvalósulna 24-ig a felújítása.

Munkaerőhiány bizonyos régiókban és bizonyos szakterületeken van, gondolom nem informatikusokkal akarunk aszfaltozni. (de még ha szerb csórok fognak is aszfaltozni akkor is magyar cégek fogják őket alkalmazni és nekünk építenek a mi pénzünkből, nálunk adózva)


Nyilván ha te meg én nem megyünk Rióba akkor az azt jelenti, hogy más se. Logikus. Szerinted miért költenek országimázsra milliárdokat ha úgyse használ? Egy sikeres Olimpia jó reklám lenne az országnak. (Barcelonának pl. egész jól bejött a turizmus)


Nyilván Londonban is azért versenyzett egy csomó fiatal Brit, mert utólag kedvet kaptak sportolni. Jaa nem is, az olimpia megkapása után mentek el, hogy legyen esélyük a saját olimpiájukon versenyezni.


Ha jól tudom tavaly 350 ezer gyerek sportol igazoltan (és "kormány propaganda" szerint ezt a számot akarták felvinni 500 ezerre az úszó VB miatt) szóval talán ha nem egy stadionba akarnál esténként a fiaddal rugdosni akkor akár találhatnál te is egy egyesületet ahol foglalkoznának a gyerekeddel.


Lehet álomvilágban élek, de én találok mellé számokat is, még az ellenzők csak dobálják a több milliárdokat, meg államcsődöt úgy hogy fogalmuk sincs még arról se mennyi pénzből gazdálkodik az állam és mire költenénk egy olimpia miatt.

2017. febr. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
Igen utolsó mindenki hülye csak te vagy helikopter.
2017. febr. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
0%

"Te tényleg agyhalott vagy"


Agyhalott a nénikéd,ha megbundázták a tanulmányt,akkor azt le lehet leplezni ezer módon.Te csak szájkaratézol.

2017. febr. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
#21: A konkrétan Magyarországra vonatkozó számokat akkor fogod làtni, ha ez az egész beruházás megvalósul. Ameddig csak beszélünk róla, addig ez sem egy tanulmány, csak egy elferdített, jó indulatú becslés, ami az elmúlt évtizedekben egyetlen országnak sem jött be.
2017. febr. 7. 13:13
 30/39 Donald J. Trump ***** válasza:

"Az a rakás tanulmány igazából egy(!) magyar kormányközeli(!) cégtanulmánya"


Őőő - nem tudom mennyire vagy képben az üzleti életben, de a Pricewaterhouse Cooper a világ 4 nagy könyvvvizsgálójának egyike, az USA 5. legnagyobb vállalata, ~220.000 munkavállalóval.

2017. febr. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!