Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki támogatja a budapesti...

Aki támogatja a budapesti olimpiát, leírná az érveit?

Figyelt kérdés
Láttam, hogy volt már kérdés, viszont arra többnyire az ellenzők táborából válaszoltak, így továbbra sem értem, hogy miért nem gyűlt még össze a népszavazáshoz elégséges aláírás. Szerintem egyetlen dolog szól mellette: aki szereti a sportot, itthon szurkolhatna a résztvevőknek. Habár, ha még jobban eladósodik az ország, max Viktornak meg Mészáros Lőrincnek lesz pénze, hogy jegyet is vegyen :D Szóval áruljátok már el, ebben a kérdésben mégis mi kerül a "pro" oldalra?
2017. febr. 6. 21:48
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
Öööö, nem tudom mennyire vagy képben, de a multiknak vannak több országban leányvállalatai, a PWC-nek például nálunk. És őket igencsak a Fidesz bízta meg őket az említett tanulmány megírásával... Tájékozódhatnátok egyszer-egyszer, mielőtt mindent elhisztek.
2017. febr. 7. 15:51
 32/39 anonim ***** válasza:
0%
ZSIDÓ OLIMPIÁRA MEG BEZZEG VAN PÉNZ... Kik is gyűjtik az aláírások a RENDES olimpia ellen?
2017. febr. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
A zsidó olimpiára elköltött pénzt miért nem lehetne inkább az egészségügyre fordítani? Vagy inkább emeljük a tanárok fizetését vagy mittudom én. Zsidó olimpit rendezzünk, de rendes olimpiát ne.
2017. febr. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
0%

"És őket igencsak a Fidesz bízta meg őket az említett tanulmány megírásával.."


Na akkor leírom huszadszorra is.Te itt érveket akartál hallani.Én bemásoltam neked a tanulmány egy részét,és elérhetőségét,tele,számokkal,konkrét érvekkel,amiket úgy hiányoltál.Ilyenkor vitatechnikailag nálad pattog a laszti,mutass rá hol,melyik és miért nem igaz.Erre te csak olyan linkeket adsz,amikben máshol,máskor elmagyarázzák,hogy veszteséges volt.Ez pedig semmilyen módon nem cáfolja a hivatalos tanulmányt.Ez terelés,a téma elterelése,hogy ne kelljen foglalkoznotok a konkrétumokkal.Amiért egyébként a kérdést feltetted..:)


Nagyjából 2 éve publikus a tanulmány.Megkapták az ellenzéki pártok is elsőkézből,meg bárki más,akár a Momentum is hozzáférhet.Ha annyira kamu lenne,mint ahogy ti állítjátok,miért nem csinált eddig senki egy másikat? 2 éve semmilyen ellenzéki nem cáfolta meg.A Momentum mivel kampányol? Van nekik részletes kimutatásuk számításokkal? Nincs.Tudták legalább cáfolni azt amit a fidesz csinált.Nem. Miről beszélünk akkor?

2017. febr. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, én is támogatnám, mert imádom a sportokat. De mivel mindent összeolvasok ami ezzel kapcsolatos, én nem vagyok olyan optimista, mint azok akik támogatják a pályázatot. Én attól tartok, hogy sokkal nagyobb esély van egy hatalmas anyagi bukásra, mint "sikersztorira". Főleg, amióta visszakozott Toronto, Boston, Hamburg és Róma. Meg amióta olvastam az NS.hu-n, hogy a 3,5 milliárd dolláros költséggel tervezett, 2020-as Tókiói Olimpia költségeit, jó ha 20 milliárd alatt tudják tartani.
2017. febr. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

Én támogatom.


Érv: Nézzél rá szegény Mészáros Lőrincre! Olyan csúnya, legalább gazdag legyen. Egyébként ha már okosabb, mint Zuckerberg annak ellenére, hogy nem tudja mi a Momentum, és mi az a korrupció, akkor pláne megérdemel egy nagyobb személyre szabott megrendelést. Így legalább a Fideszt is tudja egy kicsit támogatni, és milyen rendes tőle, hogy Orbán adósságát is átvállalja és kifizeti?!

Szerintem nem csak okos, hanem nagyon önzetlen ember is.


[SZARKAZMUS!]

2017. márc. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

"Cáfold valamivel barátom,cáfold.Tudod mit jelent ez a szó? Mert eddig az a nagy büdös helyzet,hogy van egy tanulmány,konkrét számokkal,de se ti, se a habzó szájú liberálisok még nem tudták bebizonyítani,hogy az úgy nem jó."


Akkor vegyük csak alapul a megvalósíthatósági tervben a jelenlegi adatokat!

[link]


"Úgy van,vág az eszed. Akkor rém egyszerű a helyzet,független tanulmányokkal,számításokkal belehet bizonyítani,hogy azt a tanulmányt csak a gonosz fideszek a hasukra ütöttek és úgy jöttek ki a számok."



Vannak független tanulmányok, és többnyire erősen eltérnek a fidesz-közelitől.

De talán nem kell nagy tanulmány ahhoz, hogy belássad: a piaci árakat befolyásolja a kereslet-kínálat aránya. Ha hirtelenjében iszonyatosan sok építőmunkásra van szükség, a munkások meg már jelenleg is kevesen vannak, akkor az áruk nagyon megugrik. Ebből következik, hogy azokat a beruházásokat, amiket amúgy is terveztek, feszített tempó helyett normál ütemben gazdaságosabb megépíteni. Egy olimpiánál nincs lehetőség arra, hogy az átadás csússzon, különben pedig minden átadás csúszni szokott. Emiatt a kivitelezőnek ki leszünk szolgáltatva (mindig egy halom pénzt kér pluszba- így akár tízszeres ár is kijöhetne). Egy Mészáros-féle cégnél az ilyesmi a Fidesznél nem lenne probléma, és fel merem tenni az éves fizetésemet, hogy ők nyertek volna. De ez nem állam-, hanem párt- és egyéni érdek.


"de még ha szerb csórok fognak is aszfaltozni akkor is magyar cégek fogják őket alkalmazni és nekünk építenek a mi pénzünkből, nálunk adózva"

Ebből csak a "mi pénzünkből" a biztos. Könnyen elképzelhetőnek tartom, hogy egy offshore cég végzi a munkát, és akár feketemunkásokkal, vagy külföldön adózó külföldi emberekkel, akik külföldön költik el a magyar pénzt. (Ha Magyarország szervezi az olimpiát).


"Ha jól tudom tavaly 350 ezer gyerek sportol igazoltan (és "kormány propaganda" szerint ezt a számot akarták felvinni 500 ezerre az úszó VB miatt) szóval talán ha nem egy stadionba akarnál esténként a fiaddal rugdosni akkor akár találhatnál te is egy egyesületet ahol foglalkoznának a gyerekeddel."

Előbb legyen minden iskolának tornaterme, legyen mindenki számára elérhető tömegsport (szabad futópálya, olcsó uszoda...) hidd el, hogy a jó tömegsportolási feltételek legalább annyira vonzóak a sportolás szempontjából, mint egy olimpia bámulás. Másfelől meg nem hinném, hogy az átlagember hosszútávon többen sportolna Magyarországon attól, hogy tévén sör mellett nézik a budapesti olimpiát, mintha egy párizsi olimpián nézné a magyar sportolókat. De biztos tudsz erre is valami hiteles számokkal ellátott tanulmányt linkelni, de tudod, én is tudok írni egy tanulmányt (mondjuk 150 millióért 30 oldalon keresztül). :D


"Én bemásoltam neked a tanulmány egy részét,és elérhetőségét,tele,számokkal,konkrét érvekkel,amiket úgy hiányoltál."

Tudod, MINDEN EGYES ORSZÁGNAK kellett ilyen tanulmányt készítenie, ahol volt olimpia. Minden egyes ország azt hozta ki a tanulmányból, nagyon nyereséges lesz, és ezzel szemben Los Angelesit kivéve mindegyik veszteséges lett mégis. Ebből talán le lehet vonni azt a következtetést, hogy a tanulmányok nem biztos, hogy annyira megbízhatóak, talán a megrendelő óhaját, (hátsó szándékát(?) hivatottak kiszolgálni). Hogy ezek a tanulmányok csak koncepciós eljárások, ahol a végeredményt, konklúziót már kimondták, és a többit csak meg kell fogalmazni (számokat kell rittyenteni, szép szólamú mondatokat kell írni...) Mondom: Fizess, és én is írok neked olyan tanulmányt, amilyet akarsz! Ha akarod azt is megírom, hogy az összes épületet és strukturális fejlesztést az olimpiapártiak közösségi munkában ingyen szeretnék elvégezni, a cégek meg fizetnének is azért, hogy az ő alapanyagukat használják fel, hiszen micsoda reklám!


"Ha annyira kamu lenne,mint ahogy ti állítjátok,miért nem csinált eddig senki egy másikat?"

Talán van, csak nem kap akkora sajtónyilvánosságot. Egy közember nem soha nem fog elolvasni egy 100 oldalas tanulmányt, csak pár érvet. Ezzel jön a Momentum is és a sajtó is. Bár hozzáteszem, hogy míg a Fidesz az adófizetők pénzéből íratják meg a magukét, a civileknek nem sok lehetőségük van, főleg, amióta nagyon rájuk szálltak.


Addig itt egy érvcsomag.

[link]

2017. márc. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

Los Angeles egyébként többek között annyiban különbözik a többi országtól, hogy ott rengeteg évet kap az adócsaló, Magyarországon pedig szinte semmit, főleg ha fidesz-közeli emberkéről van szó.


Ott kiszámítható a gazdaság és a jog, nálunk ez kevésbé igaz. Ott sokkal kevésbé van mutyi, míg nálunk meg kormányszinten megy.


Ott sokkal fejlettebb strukturális állapotok voltak, vagyis a rendezéshez sokkal kevesebb pénzt kellett költeni, nálunk a csatornázást is illenék addig megoldani, ha nem akarjuk, hogy szarban evezzenek a Dunán Csepelnél. [link] (Mondjuk, én tuti, nem egy ilyen botránnyal szeretném az ötperces világhírnevet megteremteni Magyarországnak. Ettől szerintem biztos nem lesz számottevően több turistája Magyarországnak.)


És Magyarország gazdasága sokkal gyengébb, GDP-arányosan sokkal többet tennénk fel a rulettre, miközben hamarosan más gigantikus beruházás is vár ránk, gondolok itt a Paks 2-re. Ha nem jönne be a számítás az olimpiával és egy iszonyatosan veszteséges lenne, akkor a már lezsírozott Paks 2 adósságát miből törlesztjük? Tuti, hogy nem megyünk csődbe?! És ne feledd, hogy 2020 után már

az EU támogatás is kérdéses, szóval arra sem érdemes nagyon játszani, hogy mindent EU-s támogatásból fizetnénk.


De szerencsére az olimpia csak múltidő, a kormány parázik egy népszavazástól, mert fél, hogy kiderül, hogy az állításukkal ellentétben valójában alig akarják néhányan az olimpiát. Mindenesetre szokás szerint rekordgyorsasággal terelnek, és belevágnak egy nemzeti konzultációba, ami a legdrágább nem reprezentatív közvéleménykutatásnak sem felel meg, csak kormány pénzből finanszírozott iszonyatosan drága pártpropaganda.

2017. márc. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

"ZSIDÓ OLIMPIÁRA MEG BEZZEG VAN PÉNZ... Kik is gyűjtik az aláírások a RENDES olimpia ellen?"


A "zsidóolimpia" 2 milliárdba kerül, és elképzelhetőnek tartom, hogy ennek nagy részét mindenféle zsidó szervezetek dobják össze, de ha 100%-ban is a magyar állam költségéből menne, akkor se kerülne olyan sokba, mint a "100%-ban magyar fajtiszta" olimpia. Az még elképzelhetőnek is tartom, hogy egy kétmilliárdos befektetés nyereséges is legyen (jegyek, szponzor, idegenforgalom, természetesen ennyi bevételt a '24-es olimpiánál is el tudok képzelni, még többet is, de ha mondjuk 1 milliárd ráfizetés lenne, még akkor se jelentene olyan nagy kockázatot. Lopnak,csalnak rendszeresen sokkal többet is a politikus barátaink).

Egy kis matek: 774 milliárd - 2 milliárd = 772 milliárd! Ennyiről szól a téma.Pontosabban nem: a 774 milliárd nettó összeg az megvalósíthatósági tanulmány nettó összege, ami tartalmazza a kötelező kincstári optimizmust, valójában ennek minimum a kétszerese is lenne, ahogy az úszó vb-nél is, vagy más államoknál is. És ha azt hisszük, hogy majd mi magyarok, hiszen mi ügyesebbek vagyunk, akkor ott a kérdés, hogy akkor miért kerül nálunk a legtöbbe az egy kilométernyi autópálya szakasz megépítése.

Meg kell nézni, hogy ez a GDP hány százaléka!


Másfelől gondolom, hogy a zsidó olimpiára nem jönnek annyian, mint a nemzetközire, és annak a közlekedését TALÁN még meg lehetne oldani Budapesten, és szerintem nem is tartana három hétig, vagyis nem okozna majd egy hónapig tartó tartós fennakadást a közlekedésben, mert ugye senki nem hiszi, hogy rendkívüli fizetett szabadságot kap az, aki nem tud a szokott idő alatt eljutni otthonról a munkahelyére, és tudjuk, hogy mi volt a labdarúgó EB-n, amikor csak kivetítőről nézte néhány magyar a meccseket, de ezt az érvet már írtam szerintem.


Amúgy zsidó olimpia mellett sem kardoskodok, csak azt mondom, hogy az ellen jóval kevesebb érv szól. Főleg, ha egyetlen stadiont is fel kellene miatta húzni, de én inkább csak úgy látom, hogy így legalább a meglévők ki lennének használva végre (a kétmilliárdban meg stadionépítés helyett stadion bérleti díj lenne, ami valahol vissza is jönne). Nem ugyanaz a kettő, ugye?!


De ha a "keresztény olimpiát" találná ki valaki, ami 2 milliárdba kerülne és azonos körülmények között, akkor is pont ezt mondanám, mint a "zsidó olimpiára"


+ egy országos népszavazás kb 6 milliárd, "kormánytájékoztatók, társadalmi célú hirdetések" nélkül is, de ha csak budapesti lenne, az is kb. 1 milliárd lenne, vagyis pusztán ezért sem érné meg.

2017. márc. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!