Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fővárosi fizetésből tényleg...

Fővárosi fizetésből tényleg hamarabb össze jöhet egy családi ház?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy egy fiatal párnak, ha felköltöznek a fővárosba, van rá esélyük, hogy hamarabb össze tudják rakni akár az önrészt egy saját családi házhoz, valahol egy Budapesthez közeli kisebb településen? Nézegettem ingatlanokat és ki lehet fogni áron alul is akár egy kis szerencsével 15-16 millió forintért szép kis házakat. Tegyük fel, hogy két vidéki fiatal első otthont szeretne, ezért felköltözik a fővárosba. Mindketten keresnének 200.000.- Ft-ot, az egyikük keresete menne a megélhetésre, a másikuk keresete pedig mehetne a malacperselybe. Két év után így lenne nekik összesen majdnem 5 millió forintjuk. Erre már lehetne felvenni hitelt, most néztem, ha az OTP-nél vennének fel mondjuk 10 milliót 20 évre, akkor az havi 62942.- Ft törlesztőt jelentene. Az egyikük fizetéséből ez szintén mehetne, plusz még jutna belőle házfelújításra, kocsi törlesztőre, biztosításra, nyaralásra stb... Úgy gondolom, hogy akár még állami támogatásra is pályázhatnának, mivel pályakezdők és szeretnének családot alapítani (CSOK nélkül). Mivel ez a kormány az előzőeknél jobban támogatja a fiatalságot is, ezért szerintem nyugodtabban lehetne belevágni egy ilyen vállalkozásba. Így nem kellene külföldre mennie az egyik félnek, hogy meglegyen az önrész, csak egy kis türelem kellene és két évig lemondani erről, arról. Ha 20 évesek mindketten, 40 éves korukra, még fiatalon saját házuk lenne és addig sem albérletből albérletbe ingáznának, hanem egy általuk kialakított, akár időközben felújított otthonos családi házban. Tehát az lenne a kérdésem, hogy ez fővárosi fizetéssel könnyebben elérhető, mint vidékivel? Esetleg már vidéken is lehet így keresni vagy csak diplomával? Megéri csak ezért a jelen helyzetben Budapestre költözni?

2017. febr. 20. 09:56
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menjetek Luxemburgba mosogatni minimálbérért, 3000 euróért és akkor egy év alatt összejöhet annyi pénz, hogy Indiában vegyetek egy kastélyt.
2017. febr. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Köszi, de mi itthon tervezzük a jövőt! :)
2017. febr. 20. 10:04
 3/41 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel ez a kormány az előzőeknél jobban támogatja a fiatalságot is, ezért szerintem nyugodtabban lehetne belevágni egy ilyen vállalkozásba."


Látszik fiatal vagy és fogalmad sincs a dolgokról, semmivel sem támogatja jobban a fiatalokat mint az előző! Milyen állami támogatást akarsz?

2017. febr. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

" ez a kormány az előzőeknél jobban támogatja a fiatalságot is"


Na itt lett nyilvanvalo hogy ez egy propaganda kerdes :)


Is ba..ki, IS. Leir ilyet :)


rossz hirem van: ahoil magasabbak a fizetesek ott magsabbak az ingatlanarak is.

2017. febr. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:

1. 200 ezerből így nemigen fogtok megélni Budapesten.


2. El kellene döntened mit akarsz, nagyvárosban élni vagy kertes házat. A kettő együtt nem megy, ilyen extrém alacsony büdzsével legalábbis biztos nem. Van persze az a látszólagos megoldás, amire te is rájöttél, az agglomeráció. Csak hát ez amellett, hogy baromi kényelmetlen és időrabló, még drága is. Tehát megint borul a szűkös kassza. A jobb fekvésű helyeken meg nem találsz 15 millióért egy lepusztult kis vityillót sem, de még 25-ért sem.

2017. febr. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Nem propagandából tettem fel a kérdést, igaz még fiatal vagyok, de ahogy utána olvastam és ahogy most látom, a mai fiataloknak sok mindenben könnyebb már, mint mondjuk az idősebb generációnak. Igaz, hogy tényleg minél közelebb van Pesthez egy település, annál nagyobbak az ingatlanok árai is, de egy takaros kis házat, még ha kicsit felújításra is szorul, azért lehet találni még ilyen áron is. A 40-50 perc ingázás meg megéri, mivel a külső kerületekből sem vagyok hamarabb a belvárosban és nem egy panelban lakok mondjuk, hanem kertes házban. Vonattal vagy később autóval is ennyi idő alatt bent vagyok. Ráadásul nem is biztos, hogy a belvárosban fogunk dolgozni.
2017. febr. 20. 10:52
 7/41 anonim ***** válasza:
100%

Ja ertem. tehat te elkepzelted hogy fejenkent meglesz nektek a 200 netto, 20 evesen :)


Valojaban a mai fiataloknak SOKKAL nehezebb mint a korabbi generacioknak. Tobbek kozott a mostani hatalom miatt.

2017. febr. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Ez a 200.000.- Ft ma már szerintem nem is olyan sok, egy csomó helyen emeltek már a fizetéseken pl: Lidl, Mcdonalds stb... és várhatóan ez még folytatódni fog, ugyanis mindenhonnan azt hallani, hogy munkaerőhiány van. Gondolom, ha alkalmazottakat szeretnének, akkor valahogy magukhoz kell őket csábítaniuk, így nincs más út, mint a béremelés...
2017. febr. 20. 11:24
 9/41 anonim ***** válasza:
100%

KVALIFIKALT munkaerohiany van. Azaz szakemberbol nincs eleg. Kepzetlen, csak erettsegivel vagy azzal sem rendelkezokkel dunat lehet rekeszteni.


20 evesen mihez fogsz erteni, ami er havi 200 nettot?

2017. febr. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
Rengeteg munka van Pesten az ügyfélszolgálatostól, a különböző vendéglátós munkákig. Persze akarok még tanulni is közben.
2017. febr. 20. 12:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!