Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fővárosi fizetésből tényleg...

Fővárosi fizetésből tényleg hamarabb össze jöhet egy családi ház?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy egy fiatal párnak, ha felköltöznek a fővárosba, van rá esélyük, hogy hamarabb össze tudják rakni akár az önrészt egy saját családi házhoz, valahol egy Budapesthez közeli kisebb településen? Nézegettem ingatlanokat és ki lehet fogni áron alul is akár egy kis szerencsével 15-16 millió forintért szép kis házakat. Tegyük fel, hogy két vidéki fiatal első otthont szeretne, ezért felköltözik a fővárosba. Mindketten keresnének 200.000.- Ft-ot, az egyikük keresete menne a megélhetésre, a másikuk keresete pedig mehetne a malacperselybe. Két év után így lenne nekik összesen majdnem 5 millió forintjuk. Erre már lehetne felvenni hitelt, most néztem, ha az OTP-nél vennének fel mondjuk 10 milliót 20 évre, akkor az havi 62942.- Ft törlesztőt jelentene. Az egyikük fizetéséből ez szintén mehetne, plusz még jutna belőle házfelújításra, kocsi törlesztőre, biztosításra, nyaralásra stb... Úgy gondolom, hogy akár még állami támogatásra is pályázhatnának, mivel pályakezdők és szeretnének családot alapítani (CSOK nélkül). Mivel ez a kormány az előzőeknél jobban támogatja a fiatalságot is, ezért szerintem nyugodtabban lehetne belevágni egy ilyen vállalkozásba. Így nem kellene külföldre mennie az egyik félnek, hogy meglegyen az önrész, csak egy kis türelem kellene és két évig lemondani erről, arról. Ha 20 évesek mindketten, 40 éves korukra, még fiatalon saját házuk lenne és addig sem albérletből albérletbe ingáznának, hanem egy általuk kialakított, akár időközben felújított otthonos családi házban. Tehát az lenne a kérdésem, hogy ez fővárosi fizetéssel könnyebben elérhető, mint vidékivel? Esetleg már vidéken is lehet így keresni vagy csak diplomával? Megéri csak ezért a jelen helyzetben Budapestre költözni?

2017. febr. 20. 09:56
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:

Milyen végzettséged lenne? Említetted a Mcdonalds-ot.

Hát ott nettó 200-at maximum álmaidban fogsz megkeresni.

Egyik ismerősöm raktáros egy multinál,neki kerek száz forinttal emelték a bérét. Minimálbért keres,a nettó 200 talán akkor jönne ki ha heti hat naponta dolgozna,de az törvényileg tiltva van.

Attól,hogy a hírekben azt szajkózzák,hogy emelik a béreket az nem az jelenti,hogy több tízezerrel.

Rokonom tíz éve végzett közgazdászként és most kap nettó 200-at,de az is közrejátszik,hogy van egy gyereke.

Gyerek nélkül ennyit sem kapna.

Ő 5 évig járt egyetemre,van 10 év munkatapasztalata és egy gyereke. És nektek?

Egyébként az OTP a legmocskosabb bank. Lehet hogy most felvesztek tegyük fel 5 milliót,de lehet hogy 20-at kellesz visszafizetni. Sokan ebbe rokkantak bele.

2017. febr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:

Az engem is érdekelne, hogy 20 évesen, miből lesz 2x200.000 fizud. Kérlek taníts. Pláne, hogy megerősítésnek a McDonalds-ot hozod fel. Szóval ez azt mutatja, hogy semmi releváns végzettségetek nincs, amiből ki is jöhetne a fejenként 200.000


Megmondom ki keres 200.000 miután kijön az iskolából: mérnök, informatikus. És itt nagyjából vége is. Nem azt mondom, hogy más végzettséggel nem lehetne azonnal, már első hónapba 200 felé menni, de akkor baromi nagy mázlija van, és tegye össze a két kezét. Szóval eddig azt mondom, amit te itt szipiszuperen levezettél egy 20 éves kissrác naív álmodozása. A realitás sötétebb és gonoszabb.


Tovább: azt mondod "áron alul 15-16 millió" és te kerteszházat akarsz (véletlen se társasház a fővárosban, ami talán még össze is jönne ebből viszonylag értelmesen)Budapest környékén (lévén ott akartok dolgozni).Tudod miért van az áron alul? Mert darabokra kell szedni. Kábelezést ki kell dbni, fürdőszobát szét kell verni, lehet a padlót is úgy kell kilapátolni, és még stb, stb. Az olyan "áron aluli családi házak" nem 15 millióba, inkább 20-ba kerülnek, mire rendbe vágod, hogy egyáltalán legyen gusztusod beköltözni. Arra meg a 200-ból fennmaradó 37ezer kevés lesz. (Plusz ugye nem számoltad, hogy vidékebbre mennél Pestről lakni, szóval kihagytad az egyenletből a napi szintű beutazás-hazautazást, ami havonta szintén szép kis summa azért.


Állami támogatást, mint pályakezdő mire akarsz? Állam nem támogat pályakezdőt. Munkanélkülit nem kapsz addig, amíg nincs 1 év munkaviszonyod valahol. Egyedül az általad említett CSOK az esélyes, de ahhoz vagy csináltok 3 gyereket, vagy nagyon megszívjátok.


Összegezve: ez a terv egy naív gyerek álmodozása, és szinte kivitelezhetetlen. Így, ebben a formában teljesen.

2017. febr. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
Ne dőlj be a propagandának. Budapesten pont ugyanannyit keresel végzettség nélkül mint vidéken, magyar minimálbért. Ki lehet fogni 110 ezer nettós fizetést is, de ez a 200 ezer ez wtf? Hol hallottad ezt a hülyeséget? Csak az IT szektorban magasabbak a fizetések a fővárosban.
2017. febr. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
Nem fontos kereken 200.000.- et fejenként megkeresnünk, először a 150-160.000.- is megtenné. Középfokú végzettséggel rendelkezünk még, de mint az már írtam is, tervben van, hogy még tanulunk valamit a jövőben. Persze a Mcdonalds-ot csak példának mondtam, nem ott szeretnénk elsősorban dologzni, de a Lidl-ben akár pénztárosként is úgy hallottam, hogy 170-180.000.- Ft-os kezdő fizetések vannak. De lehet még jól keresni pizzafutárként, betanított szakácsként stb... Szerintem ha elég időt fordítunk a keresgélésre, akkor mindketten találunk valami jót. Igaz az elején még nem sok mindenre jut majd pénz, csak a legszükségesebbekre, de akkor is el kell indulni valamikor a jobb jövő irányába!
2017. febr. 20. 12:31
 15/41 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg, nem tudtam, hogy a "jól kereső" pizzafutár is opció. :D


Elolvasod azt, amit írsz? Hol keres jól egy pizzafutár? Meg egy betanított szakács. Meg Lidl 170-180. :D Ez lehet, de menjünk be egy Lidlbe és mutass nekem ott három embert, aki már októberben ott dolgozott. Nem fogsz, mert nem húzza ott sokáig az ember, mert annyira kicsinálja őket. Látszik, hogy 1 nap munkatapasztalat nem sok, annyid sincs igazából, mert annyira sötéten állsz ehhez a munkavilághoz.


Fogadj meg egy tanácsot, minden bántás nélkül. De komolyan. Vedd ki a kezed a biliből, iratkozz be egy egyetemre, vagy szerezz egy jó szakmát és majd utána foglalkozz ilyennel ,hogy "saját lakás". Közben pedig szerezz tapasztalatot és ami a legfontosabb fejben is nőj fel.

2017. febr. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
Szóval van egy érettségitek, az derék. Annyival 110-120k fogtok keresni Pesten, nem többet. Ne dőlj be a hazugságoknak. Az meg más kérdés, hogy az albérletárak sokkal drágábbak és még jobban fogtok nyomorogni mint vidéken, de ezt majd megtapasztalod. Már ide látom, hogy külföld lesz ebből.
2017. febr. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:
Nem tudom egyesek miert ilyen szűklátókörűek. Én csak hozom a fiatalos lendületet és màsok máris el akarják venni a kedvem. Miért, ha egy helyben topogunk, attól talán jobb lesz? Szerintem ezek igenis jó tervek, lehet, hogy időközben még alakul egy néhány részlet, de nem hinném, hogy ez megvalósíthatatlan lenne. Nem egy kacsalábon forgó villáról álmodunk, lehet akár egy felújított parasztház is, ha rendbe van rakva és jó környékén van.
2017. febr. 20. 13:46
 18/41 anonim ***** válasza:
A helyzet az hogy mi nem szuklatokoruek vagyunk, hanem realistak, te pedig tudatlan es naiv.
2017. febr. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:

Nem a fiatalos lendületeddel van probléma. Én is 25 vagyok, szóval olyan öregnek nem mondanám magam. De amit te csinálsz az nem fiatalos lendület, hanem baromság. De akkor mondjuk ki nyíltan: aki ilyen álmokba ringatja magát az szimplán hülye és életképtelen.


Te feltettél egy kérdést, amire mindenki azt mondja "kivitelezhetetlen", te pedig csak erősködsz, hogy ezt meg lehet valósítani és mi vagyunk "szűk látókörűek). Akkor minek kérdezel, ha csak a számodra tetsző választ fogadod el? Valószínű azért, mert otthon is felvetetted ezt az ötleted, és a szüleid is azt mondták, gondold ezt még át párszor - tehát nem a számodra megfelelő választ kaptad.


Hidd el, jobb neked is, ha békésen otthon maradsz anyudékkal (lévén gondolom most is otthon laksz - az más kérdés mit csinálhatsz mert dolgozni tuti nem dolgozol) és nekiállsz tanulni. Akkor talán az ilyen álmaid is valóra válnak.


(Azt meg egyenesen félve teszem hozzá, hogy 20 évesen nem érdemes egy párkapcsolatra alapozni - mert itt bőven alapozva van a csajszira is. - Mégha vannak is ellenpéldák, ezek a kapcsolatok véget érnek, akkor meg dőlt mindened. Jó, azért akkora pofont nem is kapsz, hogy az életbe nem állsz fel belőle, dehogy belesülyedsz a mély fekáliába pizzafutárostól mindenestől az is szent.)

2017. febr. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:
Miért lennék tudatlan? Mindennek utána lehet járni és én meg is tettem és még sokat fogok informálódni a költözés előtt. Amit nem tudok, azt időközben úgyis megtudom, megtapasztalom. Miért lennék naív? Mert fiatal vagyok? Hát aztán! Én legalább bele merek vágni, nem pedig otthon ülök és szidom a kormányt, elhárítva ezáltal a felelősséget és magyarázva, hogy úgysem jön össze semmi... Igenis kell a fiatalos lendület, làsd Momentum!
2017. febr. 20. 14:10
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!