Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fővárosi fizetésből tényleg...

Fővárosi fizetésből tényleg hamarabb össze jöhet egy családi ház?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy egy fiatal párnak, ha felköltöznek a fővárosba, van rá esélyük, hogy hamarabb össze tudják rakni akár az önrészt egy saját családi házhoz, valahol egy Budapesthez közeli kisebb településen? Nézegettem ingatlanokat és ki lehet fogni áron alul is akár egy kis szerencsével 15-16 millió forintért szép kis házakat. Tegyük fel, hogy két vidéki fiatal első otthont szeretne, ezért felköltözik a fővárosba. Mindketten keresnének 200.000.- Ft-ot, az egyikük keresete menne a megélhetésre, a másikuk keresete pedig mehetne a malacperselybe. Két év után így lenne nekik összesen majdnem 5 millió forintjuk. Erre már lehetne felvenni hitelt, most néztem, ha az OTP-nél vennének fel mondjuk 10 milliót 20 évre, akkor az havi 62942.- Ft törlesztőt jelentene. Az egyikük fizetéséből ez szintén mehetne, plusz még jutna belőle házfelújításra, kocsi törlesztőre, biztosításra, nyaralásra stb... Úgy gondolom, hogy akár még állami támogatásra is pályázhatnának, mivel pályakezdők és szeretnének családot alapítani (CSOK nélkül). Mivel ez a kormány az előzőeknél jobban támogatja a fiatalságot is, ezért szerintem nyugodtabban lehetne belevágni egy ilyen vállalkozásba. Így nem kellene külföldre mennie az egyik félnek, hogy meglegyen az önrész, csak egy kis türelem kellene és két évig lemondani erről, arról. Ha 20 évesek mindketten, 40 éves korukra, még fiatalon saját házuk lenne és addig sem albérletből albérletbe ingáznának, hanem egy általuk kialakított, akár időközben felújított otthonos családi házban. Tehát az lenne a kérdésem, hogy ez fővárosi fizetéssel könnyebben elérhető, mint vidékivel? Esetleg már vidéken is lehet így keresni vagy csak diplomával? Megéri csak ezért a jelen helyzetben Budapestre költözni?

2017. febr. 20. 09:56
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

Igen, eppen most jarsz utana, csak nem tetszik a valosag..


Annak hogy ketten netto 400e forintot keressetek 20 evesen, mindenfele relevans piackepes tudas nelkul az eselye 0%. Pont.

2017. febr. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:
Tényleg nem vitatkozni szeretnék, csak optimista vagyok ennyi. Láttam már, hogy itt vidéken mit tett az emberekkel a negatív életfelfogás, nem sok jót. Kerülgetni kell a koravén, alkoholista, lerobbant, befásult embereket, akik mindig csak a kifogásokkal jöttek, ahelyett, hogy megpróbáltak volna változtatni az életükön. Vegyük akkor szép sorjában. Felköltözünk a párommal Pestre és elvállalunk bármit. Ő közben elkezd egy műkörmös tanfolyamot, néhány hónap alatt megvan, utána el is tud abban helyezkedni. Egy vendég, van, hogy 4000.- Ft-ot ott hagy, egy nap 2-3 vendég, máris ott van a 10.000.- Ft. 20 nap alatt akárhogy is számolom az már 200.000.- Ft, csak neki. Én elmegyek mondjuk pizza szakácsnak, napi 10-12.000.- Ft-ért, az is megvan annyi. Közben képezzük magunkat, tervezgetünk, nézzük az ingatlan piacot és egyszer csak azt vesszük észre, hogy találtunk egy remek kis házat, lehet, hogy a 2 évből 4 lesz, de még most sem hinném, hogy lehetetlen. Igen ilyen fiatalon sem lehetetlen! Majd meglátjátok!
2017. febr. 20. 14:32
 23/41 anonim ***** válasza:
Én is ilyen optimista voltam, aztán meglett a fegyverműszerész végzettségem, megyek dolgozni havi 200-260k-ért, aztán rájöttem hogy nem ilyen egyszerű, majd te is rájössz, de készülj fel mert nagyon lelombozó lesz.
2017. febr. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

A Lidl esetében veled együtt sokan összekeverik,hogy a FŐ(!)pénztáros kereshet ennyi pénzt.

Ebben az összegben már benne van a cafetéria is.

Te pedig pályakezdőként nulla kereskedelmi tapasztalattal nem leszel főpénztáros.

Ha minden dolgozó nettó 180-at kapna egyszerű kereskedelmi végzettséggel,akkor mindenki ott szeretne dolgozni és a Tesco,Auchan,Spar kiürülne.

Én diákként bruttó 134 ezer forintot kaptam a Tescoban.

Attól hogy egyes emberek azt mondják,hogy ők ennyit meg ennyit keresnek,nem feltétlenül kell hinni nekik.

Ha ennyire össze akarsz hozni egy kertes házra lóvét,akkor menj ki Ausztriába vendéglátózni. Sok ember félrerakta a fizuját és itthon vett egy házat. De vendéglátózás alatt ne kínai étteremre gondolj,mert a zsugori kínai férgek még a *arukat is megzabálnák,ha haszon lenne belőle.

2017. febr. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
57%

Jézusom, nem akarom elhinni, hogy ennyire egyszerű ember vagy.


"Ő közben elkezd egy műkörmös tanfolyamot, néhány hónap alatt megvan, utána el is tud abban helyezkedni. Egy vendég, van, hogy 4000.- Ft-ot ott hagy, egy nap 2-3 vendég, máris ott van a 10.000.- Ft. 20 nap alatt akárhogy is számolom az már 200.000.- Ft"


1. Egy műkörmös tanfolyam több, mint 200.000 Ft.


2. Honnan veszed, hogy hip hop elhelyezkedik?


3. Egy műkörmös tanfolyam fél év. Addig miből éltek?


4. Ha felveszik valahová, akkor fizethet helypénzt plusz ADÓZHAT! Szóval ha marad nettó 100 abból a 200ból örömében ugrálhat.


Ha otthon csinálná, hogy ne fizessen helypénzt, akkor honnan lenne ügyfélköre?



Darabokra szedjem a többi baromságodat is?


27/F

2017. febr. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:
Leírtam, hogy a tanfolyam közben is dolgoznánk, bármit elvállalnánk. Tanulj meg szöveget értelmezni inkább, mielőtt bármit is válaszolnál...
2017. febr. 21. 11:11
 27/41 anonim ***** válasza:
52%

Hadjak már! Azt se tudja hogy a fizetés után adózni kell.

Szerintem még azt se tudja,hogy mi a bruttó meg a nettó.

Abszolút kezdő műkörmösnek meg honnan lenne stabil ügyfélköre?

Akármennyire jó az első pár hónapban tuti ráfizetés,mert ilyen helyeken nem alkalmazottként veszik fel az embert hanem vállalkozóként,amihez ki kell váltani a vállalkozóit.

Továbbá fizetheted a könyvelőt,az új kozmetikai kenceficéket,reklámozni se árt magadat,és fizetni kell a helypénzt és magad után az adót.


De sebaj,majd a fiatalos lendületükkel jól pofára esnek.

2017. febr. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:

Inkább iratkozzatok be egy informatikus egyetemre, két szemeszter után mehettek tanulás mellett gyakornokként dolgozni. Mire elvégzitek az alapképzést, addigra lesz 2 év tapasztalatotok és egy értékes diplomátok, amire a jó fizetés miatt lehet a későbbiek folyamán hagyatkozni. És nem csak informatikusokra van szükség, van választási lehetőség, de pizzasütőkre és körömfestőkre biztosan nincs.


Mivel az automatizálódás jelen pillanatban a legaggasztóbb gazdasági tendencia az alacsony iskolázottságúak körében, ezért ebben a korban öngyilkosság ilyen hülyeségekkel foglalkozni. Mert lehet, hogy most jelen pillanatban úgy gondolod, hogy milyen baromira jó üzlet pizzát sütni, és találsz munkát pár hét keresgélés után. De könnyen előfordulhat, hogy 5-10 év múlva már nem fogsz a hatalmas munkanélküliség miatt (azt pedig nem várhatod el még a Fidesztől sem, hogy 2 millió képzetlen közmunkást alkalmazzanak lapáttámasztásra).

2017. febr. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

28-as szerinted ilyen képességgel az ifjú úr képes lenne programozni? Nem azért de logikai képességei a 0-val vetekszenek. Igazából több, mint valószínű, hogy a barátunk valahogy tessék-lássék szinten szerzett egy érettségit, és azóta nem csinált semmit, csak otthon ült két évet. Az ilyenekből nem lesz programozó, se bármi olyan amihez logika szükséges.


Annyiban pirospont a kérdezőnek, hogy jól látja, hogy ő azt érheti el, amit felvázolt. Pénztáros a mekiben,lidlben, esetleg pizzafutár, vagy valami betanított valaki. (A lányról nem nyilatkozok, lehet benne van több, mint egy tucat-manikűrös)Az már más kérdés, hogy mondjuk 40 évesen már közelebb fog állni egy vidéki lecsúszott alkoholistához a nagy optimizmusával.


A probléma ott van, hogy nem látja be, hogyha 110.000 kap valahol már örüljön. Nem látja be, hogy tanulni kéne, mondjuk valami értelmes kétkezi szakmát, abban lehet jó lenne a barátunk. Lássuk be egyetem nem való mindenkinek, és a kérdezőt nem is szabad arra felé terelni, mert látszik, hogy agyilag nem ott van.


Jó szakember lehet belőle, és azokból hiány is van. Menjen el asztalosnak, kőművesnek, bármi hasonlónak, ott lehet lesznek sikerélményei, és talán megfogják fizetni valamilyen szinten egyszer (de akkor se fog a jelenlegi helyzetben 200.000 keresni ebben az országban). De egy egyetemen az első félévben szétrugják a s€ggét (pláne informatikai szakon) a fene fiatalos lendületével együtt, akkor meg indulhat lefele a letargiába és akkor nincs megállás a pohárig.

2017. febr. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:
Csak az irigység beszél belőletek, mert féltek megindulni és mert mi fiatalok vagyunk! Már látom, hogy kár volt ide írni! De mit is várhatnék tőletek, az átlag magyar pont olyan, mint ti, savanyú, rosszindulatú, dögöljön meg a szomszéd tehene is mentalitású... Amiket ide felsoroltam, azok csak példák, nem biztos, hogy pont ezeket fogjuk csinálni (műkörmös, pizzaszakács, pizzafutár). Jelenleg az ötletelés fázisában vagyunk, ezért is gondoltam, hogy hátha valaki egy értelmes választ ír, a saját tapasztalataira alapozva. Ehelyett jöttek a kioktató, okoskodó, lebeszélő válaszok, hogy mit miért nem lehet megcsinálni ebben az országban és, hogy mennyire ostoba terveim vannak. Persze, mi sem egyszerűbb, mint beiratkozni egy egyetemre informatikusnak, nem kell semmi hozzá, ugye? Nem kell tandíj, könyvek, olyan munka, hogy be tudjunk járni előadásokra. Mintha én még nem gondolkodtam volna ezen... Azt is leírtam, de akkor most leírom sokadszorra is, hogy először bármit elvállalnánk, utána, ha egy kicsit egyenesbe kerülünk jöhet a főiskola, képzések, jobb állások stb... Ki a franc írta ide azt, hogy évekig pizzát fogok sütni, a barátnőm meg körmöt festeni... Jó lenne tényleg szöveget értelmeznetek, vagy többször elolvasni amit írtam, ha nem megy elsőre megérteni. Tisztelet a kivételnek! A legkönnyebb a fiatalok lelkesedését elnyomni, mert nektek nem sikerült... Pont, hogy Ti vagytok, akik inkább kimennek külföldre, minthogy a fővárosban egy kicsit szerencsét próbáljatok és utána kint rájöttök, hogy még rosszabb, mint itthon... mert mondjuk magatokhoz hasonló lúzerekkel vagytok ott is körülvéve és húzzátok egymást lefelé... Mi akkor sem fogjuk feladni, mert ennél a semminél itt vidéken minden csak jobb lehet... Tessék megint írni valami frappánsat erre. Kóla, chips bekészítve!
2017. febr. 21. 17:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!