Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fővárosi fizetésből tényleg...

Fővárosi fizetésből tényleg hamarabb össze jöhet egy családi ház?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy egy fiatal párnak, ha felköltöznek a fővárosba, van rá esélyük, hogy hamarabb össze tudják rakni akár az önrészt egy saját családi házhoz, valahol egy Budapesthez közeli kisebb településen? Nézegettem ingatlanokat és ki lehet fogni áron alul is akár egy kis szerencsével 15-16 millió forintért szép kis házakat. Tegyük fel, hogy két vidéki fiatal első otthont szeretne, ezért felköltözik a fővárosba. Mindketten keresnének 200.000.- Ft-ot, az egyikük keresete menne a megélhetésre, a másikuk keresete pedig mehetne a malacperselybe. Két év után így lenne nekik összesen majdnem 5 millió forintjuk. Erre már lehetne felvenni hitelt, most néztem, ha az OTP-nél vennének fel mondjuk 10 milliót 20 évre, akkor az havi 62942.- Ft törlesztőt jelentene. Az egyikük fizetéséből ez szintén mehetne, plusz még jutna belőle házfelújításra, kocsi törlesztőre, biztosításra, nyaralásra stb... Úgy gondolom, hogy akár még állami támogatásra is pályázhatnának, mivel pályakezdők és szeretnének családot alapítani (CSOK nélkül). Mivel ez a kormány az előzőeknél jobban támogatja a fiatalságot is, ezért szerintem nyugodtabban lehetne belevágni egy ilyen vállalkozásba. Így nem kellene külföldre mennie az egyik félnek, hogy meglegyen az önrész, csak egy kis türelem kellene és két évig lemondani erről, arról. Ha 20 évesek mindketten, 40 éves korukra, még fiatalon saját házuk lenne és addig sem albérletből albérletbe ingáznának, hanem egy általuk kialakított, akár időközben felújított otthonos családi házban. Tehát az lenne a kérdésem, hogy ez fővárosi fizetéssel könnyebben elérhető, mint vidékivel? Esetleg már vidéken is lehet így keresni vagy csak diplomával? Megéri csak ezért a jelen helyzetben Budapestre költözni?

2017. febr. 20. 09:56
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
40%

Ha ügyes a manikürös ügyfeleit nem mind jelenti le, nem adózza le. Én sem kaptam sosem a fodrászomtól számlát és lehet még borravalót is ad. Abból adózol amit lejelentesz. A lakásbérlők 70%-a nincs is bejelentve a NAV-nál és le sem adózzák mégis virágzik az üzlet. Magántanárok sem jelentenek le semmit a NAV-nál zsebbe megy minden forint. Mondjuk nem egyszerű egy telített piacra betörni, de nem lehetetlen.


Kérdező, ha rám hallgatsz legyél optimista, mert ez a pesszimizmus ami itt jön elő sehova sem vezet. Szerintem külföldön kellene alapítani családot. Azt is csinálhatjátok, hogy eltartási szerződést köttök egy nyugdíjassal és akkor a kész lakása a titek lesz, csak etetni kell eljárni hozzá. Sok lehetőség van, de ha így állsz hozzá, mint a válaszolók, hogy azt nem lehet, ezt nem lehet, akkor nem is fog menni.

2017. febr. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked utolsó! :) Végre valaki, aki érti a lényeget! :)
2017. febr. 21. 17:16
 33/41 anonim ***** válasza:

Létezik diákhitel kedvező feltételekkel, így a tandíj se probléma. Egyébként van állami támogatás, azaz nincs tandíj, ha értelmesen tanulsz. Húgom köztársasági ösztöndíjat kapott (~100 ezer havonta) a főiskolán, pedig gimiben mindig közepes tanuló volt. Lakhatásra is fel lehet venni hitelt. Amint mondtam, csak 1 évre kell, utána ha csináltok is valamit, akkor fognak titeket gyakornokként alkalmazni.


Ha nem tanultok semmit akkor süthetitek a jó fizut. Főleg ha 5 év múlva még hitelt is fel akartok venni. Úgyhogy 5 év múlva is ugyanezt fogod mondani az oktatásra, hogy "nem lesz miből". Persze alaptalanul. Aztán mint mondták, majd amikor 40 éves korodra lecsúszol, akkora meg már mindegy lesz.


Másrészt tök jó, hogy csak én adtam reális választ a többiek lekezelő hozzászólásával szemben, és engem támadsz meg. Én segíteni akartam, de nem muszáj megfogadni a tanácsom.


Az utolsó hozzászólóra viszont válaszolnék, ennyi erővel csinálhatná azt, mint Csábi Bettiék vagy akár lakatosék, akik színesfémekkel kereskednek, aztán ha szerencséjük lesz akkor nem csap le rájuk a NAV, hogy ellenőrizhető megélhetés hiányában hogy van több százmilliós ingatlan a tulajdonukban. Rohadtul nem kéne arra biztatni másokat, hogy adócsalást kövessenek el, akkor inkább takarodjanak külföldre. Akkor sem etikus, ha egy ilyen kisvállakozásban követik el.

2017. febr. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

Hehe,ha azzal a nagy fiatalos lendületeddel még adós is csalsz,ahogy a 40%-os válaszadó is írja,akkor még a NAV is megszexuálja a szátokat.

De te vagy az okos nehogy már megint megsértselek.

2017. febr. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:
17:34-es nem támadásból írtam, persze, hogy jó ötlet a suli, de a diákhitelt még át kell gondolni. Talán később, amikor már kicsit megkapaszkodunk a fővárosban, utána jöhet szépen minden sorjában. Szerintem a 40%-os válaszoló nem adócsalásra biztatott, csupán azt szerette volna érzékeltetni, hogy vannak apró trükkök, amik megkönnyíthetik az életet. Csábiék esete azért nem egy szint, ott nagyban ment az áfa csalás, de annak is várjuk ki a végét, hogy Bettina mennyire érintett benne. Szóval fiatal vagyok, de azért látom, hogy hogy mennek itthon a dolgok. Régen úgy kellett élni, hogy minden tiszta maradjon, most meg így lehet csak...
2017. febr. 21. 17:45
 36/41 Muráti Emőke ***** válasza:

Amennyiben német vagy akkor ott könnyen összejöhet a fizetésedből egy Budapest környéki szép kis ház tényleg, és igaz nem írtad melyik ország és melyik főváros csak Budapestről volt szó mint ingatlanvásárlási célpontról...


Egyébként ezen halálra röhögném magam:


"Mivel ez a kormány az előzőeknél jobban támogatja a fiatalságot is"


És még egy "slusszpoén" az 'is' szócskával a végén.


De nem röhögök mert elég szomorú ez

"

2017. febr. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Jó, hát akkor megvan minek kell menni, navellenőrnek. Ha azt mondod, hogy senki nem ad számlát a fővárosban, akkor szépen bemész mindenhova és mindenkit megbüntetsz, aztán mivel amúgy is van benned korrupt véna, javasolhatod az eset elsimítását. És akkor lehet meggazdagodni. Tőlem aztán önjelölt navellenőr is lehetsz, a sok hülye biztos elhiszi.
2017. febr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Jaj ba..ki, szerinted ki irigy rátok? Ne röhögtess már. Én 20 évesen műszaki egyetemre jártam, 23 évesen meg egy multinal dolgoztam tervezőként, az akkori átlagbér többszöröséért.

Most 40 evesen meg annyit keresek egy hónapban, amennyit te egy év alatt sem fogsz.

Egyszerűen totálisan irreális az összes elképzelésed, különösen a jövedelmi lehetőségeket tekintve.


Ha ki akarsz törni, akkor egyetlen reális lehetőséged van: valami piacképes végzettség megszerzése, lehetőleg minél hamarabb.

2017. febr. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:
Ha ilyen szuper életed van, akkor màr csak azt nem értem, hogy mièrt jársz ide észt osztani... Valami itt nem stimmel...
2017. febr. 21. 19:26
 40/41 anonim ***** válasza:

Nem mindegy neked hogy miert?

Szorakozasbol, idotoltesbol.

2017. febr. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!