Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Annyi mindent mondanak már a...

Annyi mindent mondanak már a szoláriumokról, hogy nem lehet tudni mi is az igazság, káros vagy sem?

Figyelt kérdés

Egyik helyen azt mondják hogy D vitamint termel, rákos megbetegedések előfordulását csökkenti, míg máshol, hogy nem ajánlott mert UV-A meg UV-b stb...

A legreálisabb szerintem az, hogy ha mértékkel használjuk, akkor nem káros pár helyen ezt is leírták.

Vélemények?



2013. aug. 24. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:

D vitamint a napból is kapsz, ne a négy fal között ülj állandóan. Egyébként más forrásból is hozzájuthatsz, mert a napból/szoliból több ártalmas hatás ér, mint amennyi előnye van.

Én két bőrgyógyászt is megkérdeztem, mindkettő kategorikusan kijelentette, hogy nem szabad szolizni, főleg azoknak lenne tilos, akik alapvetően fehér bőrűek, de ha sok anyajegyed van, akkor sem kéne egyáltalán. És elvileg annyira nem egészségesek a csokicsöves meg nem tudom még milyen egyéb fajta szolik sem. Csak általában pont az ilyen emberek járnak rendszeresen.

De szerintem mérlegelje mindenki maga. Van elég ártalmas hatás, ami nap, mint nap éri az embert, mondjuk szvsz hülyeség még direkt növelni a rizikófaktorok számát, ráadásul a bőrrák egy iszonyat ronda betegség tud lenni, nem kívánom senkinek. Persze ha 1-2 alkalommal pár percre elmész télen, nem valószínű, hogy sokat árt, de el lehet élni nélküle is. Rendszeresen, főleg nyáron viszont biztos hülyeség járni.

2013. aug. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen, tehát a mértékletesség, heti 1 alkalom szerintem belefér.
2013. aug. 24. 19:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha annyira kell a d-vitamin, inkább napozz. De a szoli mindenképp káros. Anya 6 évvel fiatalabb, mint a testvére, mégis 10x annyi ránca van, mert egész életében napozott ( persze mértékkel) és kéthetente 1x elment szolizni is. Ja, és pigmentfoltjai is vannak, amit kb lehetetlen eltüntetni.

Tudom, hogy nem ezt a választ vártad, de a szoli mindenkinél káros, csak más mértékben. Egy bőrgyógyász vagy kozmetikus sem ajánlja a szolit. A napozás még oké, mert nem lehet kikerülni a napot, de a szoli tök fölösleges. Más kérdés, de szerintem a heti 1 elég sok, nyáron meg főleg. Télen 2-3 hetente 1x oké, ha nagyon muszáj ( de télen is ott van a Nap az égen, uv sugárzás ugyanúgy van, így max egy picivel kapsz kevesebb d-vitamint, amit lehet pótolni bőven. ). Ha a színed miatt nem bírod ki nélküle, akkor ott a barnítókrém. ( megjegyezés: nagyon-nagyon sok kreolbarna csajt látok platinaszőke hajjal meg vörössel, amihez látványosan nevetséges a barna bőr. Van olyan is, akinek a szemszínéhez, alapvető tónusaihoz nem megy a barna bőr. Tél típusok barnán brrr. Ő egy jó példa [link] [link]

Le lehet pontozni, de szerintem a szoli egy drága, felesleges és káros ( még ha a betegségeket ki is hagyom, a bőröd minősége rosszabb lesz) dolog, amivel butítják a tiniket mert ugye csak csokibarna bőr szép:-D

2013. aug. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szerintem igaz amit mondasz. Én néhány alkalommal elmegyek szoliba, hogy kicsit normálisabb színem legyen mert falfehér vagyok :S nem tervezem hogy rendszeresen járjak, csoki sem akarok lenni, csak egy átlag színt elérni.

persze odafigyelek hogy ne vigyem túlzásba, kösz a választ.

2013. aug. 25. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!