Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért árulták el Gyurcsány...

Miért árulták el Gyurcsány Ferencet?

Figyelt kérdés
Gyurcsány Ferencet elárulta saját pártja. Ellene fordultak, azon kívül, hogy kiszivárogtatták az öszödi beszédet, gyakorlatilag el akarták lehetetleníteni a munkáját. Sikerült is, terveinek csak egy kis részét tudta teljesíteni. Egy esetleges hatalomra jutás esetén Gyurcsány Ferenc bizonyíthatna, és beteljesíthetné terveit? Lehet, hogy jobb vezető lenne, mint a többi mszp-s politikus? Az mszp azóta teljesít gyengébben, amióta Gyurcsány Ferenc nincs a vezeti között. Egy eseteges hatalomra kerülés után újra erőre kaphatna a párt.
2017. febr. 24. 17:21
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
23%
Achillesz! "Az emberek többsége nem kér belőle soha többet." Ugy néz ki. Mert az emberek többségének Gorbán kell.
2017. febr. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
91%

"Tudod, ki az egyetlen ismert baloldali figura? Thürmer Gyula."


Egyre jobb... :-D


Thürmer kommunista nem baloldali. Még csak nem is radikális baloldali hanem , szélsőbaloldali.

Tegyünk különbséget...



Kérdező tovabbra sem senki nem vitatja, de akkor sem ez az egyetlen ami miatt a leggyűlöltebb a rendszerváltás óta. Hanem az hogy a karizmatikussága a határozottsága magabiztossága belezavarta őt a vágóhídba. Szép ha valaki olyan politikus aki mélységesen hisz abban amit csinál, rendíthetetlenül halad előre de ez itt kevés volt! Mert leírtam a.linkelt kérdésnél hosszabban hogy a politijusokkal szembefordulással maga után volt támadások, a karaktergyilkosság nem elsősorban ezekért volt sikeres. 2006-ban egy dolga lett volna, lemondani. Nem azért mert rosszul tette hogy változtatott. Hanem mert a nép felháborodása jogos volt , mert ott se az volt a baj hogy szembement a hazugsággal hanem hogy aktívan részese volt és zászlósa higy megmentse a kormányát.

De ez rövid, a másikban szépen kifejtve leírtam mi a probléma.

2017. febr. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

Belinkelem, ha ennyire erre hivatkozol mindig:


"


A beszédét hallottad? A programját olvastad? Érted a pártja koncepcióját?

Biztos vagyok benne, nem gondolom azt hogy Gyurcsányra csak hülye szavazhat, vagy őt csak hülye szeretné miniszterelnöknek. De van itt egy két apróság.

Nem hagyhatjuk ki öszödöt.

Nem szsaporítanám erről sokat a szót. Csak annyi, hogy itt nem az volt a probléma, nem azért törtek ki a zavargások, mert ő azt mondta hogy hazudtunk, de ebből elég volt, többet ne tegyük. Hanem hogy egyáltalán kiderült hogy csak hazugság volt minden, hazudott a kampányban hogy megmentse a kormányt ami már széthullásra ítélve született. Itt ez volt a probléma, tehát az emberek be lettek csapva, akármi céllal is nyert.

Medgyessy és utána.

Gyurcsány erősen nem baloldali politikát folytatott, hanem csak megszorításokkal élt, vagy olyan reformokat akart amik nem elég jók, nem megvalósíthatóak, illetve meggondolatlanok, úgy értve hogy borzasztó kidolgozatlanok. Nyílván nem könnyítette meg a kormányok dolgát hogy épp akkor tört ki az utóbbi század legnagyobb válsága. De nem segítette eléggé az embereket, ahogy baloldalihoz illik. Inkább jobboldali a munkássága. (Ezzel nincs is semmi baj, de így a baloldaliságot járatta le, ezzel a jobboldal ölelő kezébe terelve az embereket.)

Ebbe bukott bele, nem csak a karaktergyilkosságba. És én ebben nem vitatom, persze hogy volt karaktergyilkosság. De ezek nélkül semmit sem ért volna. És itt azt sem vitatom hogy nem vezette olyan rossz szándék.

De olyan állapotok lettek ebből amit végérvényesen meg akartak szüntetni az emberek, elég konkrét véleményt mondtak róla 2010-ben. 2/3-ot szavaztak a fidesznek. Ez a lényeg, itt mondtak véleményt róla és kész.

Na most jöjjünk a jelenbe.

Van itt egy sor probléma. Gyurcsány nem értette meg, hogy tévúton járt, nem hazudik róla, nem értette meg.

Az hogy a Fidesz ígéreteivel ellentétben nem felszámolta azt amit leszavaztak az emberek 2010-ben hanem ugyanazt folytatja saját embereivel, és rosszabb mint volt, nem azt jelenti hogy ő mégis csak jobb volt. Csak Viktor ügyesebb ennyi.

És ezért megnőtt a passzívak rétege, mert gyakorlatilag reményvesztettek. Politikai vízióra várnak, jövőképre, amire vágynak már több mint egy évtizede. Változásra, olyanra ami az ő érdeküket figyeli, ahogy baloldalihoz méltóan, segítve a kisembereket, a jobb élet felé. Nem véletlen hogy Sólyom László már akkoriban sokszor előrehozott választást akart. Mert mindez ami a baloldaliakhoz illene nem történt meg. Rossz szociális állapotok, kevés szociális segítség, mélyszegénység, rossz egészségügy, rossz oktatásügy. De sok sok minden a listán. Az hogy most ezek minden eredmény ellenére , rosszabb mint volt, az nem azt jelenti hogy ők jobbak voltak.

A vízió amire vágynak az emberek, egy új világ, egy jobb élet, a lehetőségek kora. Ahol a baloldali baloldalihoz méltóan viselkedik. Ahol megkapják azt amire oly régóta vágynak.

Na most:

Gyurcsány beszéde egyet bizonyít: ő ezt nem fogta fel, nem értette meg, így nem tudott tanulni a hibáiból ahogy írod. Ilyeneket mond, hogy Orbán előtt jobb volt. Egy túróst. Leírtam, megváltoztak a dolgok, de az emberek életébe egyik sem hozott igazi változást, amit akarnak. A programjukat például olvastam, meg kell mondjam használhatatlan, mert nincsenek benne igazi törekvések, egy rakás oldalas, vagy 80, de az LMP 30 oldalasa több olyat tartalmaz mint az. Mert nem akarja felszámolni a régi időt, amiről mint mondtam elég hangsúlyos vélemény mondás volt a 2010-es választás.

Ezért van az hogy Botka 40 perc alatt felkínált olyan dolgokat , amikre vágyhatnak az emberek, akik azért nem vágynak politikára mert senki nem kínált nekik olyan politikát amire vágyhatnának.

Csak hasamra ütök, három oylan amit Gyurcsány nem ért meg:

újbaloldal, sociális védőháló sűrűbbre szövése(ami nem a 13-havi nyugdíj), pénzügyi szektor megregulázása, felszámolni az orbán rezsimet de azt sem visszahozni ami előtte volt. Csak hasamra ütöttem ilyesmiről beszélt Botka, amire végre legalább egy nemet tud mondani az akinek nem tetszik eléggé, de arra amit Mesterházy kínált, arra amit Gyurcsány a programjában kínált, még egy nemet sem mondanak nem hogy igent, mert az egy nemhez kevés.Gyakorlatilag csak vissza akarja hozni azt ami volt 2010 előtt. De hát ez a gond!!

Ha bonyolultan is vázoltam fel, értelmesen elmondtam mi a probléma azzal hogy ő még politizál és a baloldalon politizál, hogy miért nem lesz sosem esélye győzni. Nincs víziója, ez nem vízió hogy Orbán takarodj, ahogy az sem hogy de előtte nem volt annyira rossz. Minden politikusnak ez a gondja, hogy nem érik ezt fel ésszel, nem Orbán ellen akarnak szavazni, hanem valamire. Gyurcsány ettől messze van, nem érti, nem hülye, de nem érti. Azt sem hogy a kormányzása mit okozott, biztos tudta mit csinál de egy alkalmatlan párttal, és egy alkalmatlan tervvel, elnagyolttal, ami ezt hozta kész. Nme tudja visszacsinálni de az a baj hogy nem is akarja. Ezért esélytelen, nem azért mert gyűlölet van iránta. Nem tom világose.


"


Tessék, most már itt is megvan a szöveg :D


Elolvastam, vannak benne igazságok. De mint minden ember, Gyurcsány is tanul a hibájából. Úgy gondolom elég merész úgy állítani róla valamit, hogy nem is volt azóta kormányon.

2017. febr. 24. 18:31
 24/39 A kérdező kommentje:
Arról nem beszélve, hogy az egész lejáratókampányt a saját társai csinálták/eszelték ki, kb. senki nem látta olyan borúsan a helyzetet. Csak a többiek tüzelték az indulatokat, és gyűlöletet ébresztettek felé, másokban. Képesek voltak ezt tenni vele a pártban lévő politikusok, csak mert sürgetni akarták, hogy mondjon le. Jól tette, hogy nem mondott le!! Még mit nem! Tehát azt, hogy ilyen helyzetben vannak, mint a mostani, csakis saját maguknak köszönhetik az mszp-s politikusok! És ameddig Gyurcsány a bűnbak, amíg az igazi bűnösök még bent vannak az mszp-ben, nem is fog újra erős lenni a párt!
2017. febr. 24. 18:36
 25/39 anonim ***** válasza:
28%

"A #9 hozzászólásomra építve úgy is fogalmazhatnék, hogy akkor bukott igazán csúfosat az mszp, amikor hátbatámadták Gyurcsányt."


Dehogy akkor. 2006-ban már el volt bukva, emlékezz vissza az őszi önkormányzati választásokra. Az mszp és az szdsz is Gyurcsány mögött állt még 3 évig. Akkor is ő maga kérte a konstruktív bizalmatlansági indítvány kezdeményezését, simán kihúzhatta volna azt az egy évet a süllyedő hajó élén, de hát ő nem az a kapitány, aki utoljára hagyja el a hajót.

2017. febr. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

ezt értjük kérdező, én is értem, de kimondtad a kulcsszót. Ő a bűnbak. És mindaddig az is lesz amíg nem száll ki. Azért is mondhatjuk hogy le kellett volna akkor mondania, mert ha időben kiszáll sosem lesz belőle bűnbak. Ez ilyen egyszerű. de nem, ő ezt úgy tetézi ahogy olvashattad ha már be is linkelted.

TZehát nem csak gyurcsány-gyűlöletből mondják az emberek hogy ki kellene szállnia. Ha jól meg fontolná, félre tenné as gőgjét ez ügyben, és megtenné, egy csapásra megrendítené a jelenlegi állapotot, és akkor ha telik az idő nem megvetés lesz a jussa, hanem quasi újrakezdés, ha nem is a politikai porond ezen részén, mit egy párt, egy aktív politikus, hanem most a példa hülyén hangzik, de mint egy aktivista, egy volt miniszterelnök akinek véleményét szívesen meghallgatják az emberek esti műsorokban, stb stb.

Tehát sokkal többre menne ő is, ha elfeljetené. hogy ebből kimászhat. Nem fog, akkor is a leggyűlöltebb kormány elnöke marad ha nem akar.

2017. febr. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
27%
Féltákenyek Gyurcsány üzleti, politikai sikereire.
2017. febr. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
36%

Nem klappolt nekik, hogy Gyurcsány tehetős és nem is kapzsi, nem hajlott a korrupcióra. Gyurcsány maga mesélte mikor megkeresték "üzlet emberek", hogy elmondják neki hogy is kell menni a dolgoknak a politikában, hogy mindenkinek jó legyen.


Na ebben a Fideszben a létező legjobb partnerre találtak, tutyi mutyi korrupció meg ami a csövön kifér. Gyurcsány alatt nem működhetne egy áfacsalókat kiszolgáló NAV, meg hasonlók.

2017. febr. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
54%
Azon már én is elgondolkodtam, hogy nem azért támadták-e hátba "sajátjai", illetve, akiket annak hitt, mert valóban változást akart, ők meg nem.
2017. febr. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
41%
Igazából Gyurcsányt az SZDSZ árulta el, ők bomlasztottak belülről, ők léptek ki a koalícióból is. Szerintem ők voltak akik az MSZP-t is szembefordították Gyurcsánnyal. De valójában az MSZP akkori vezetése nagyon Horn Gyula hagyatékát akarták tovább hordozni Gyurcsány pedig másképp tervezett. Akármennyire is nem szeretik az emberek Gyurcsányt, sokan azt mondják még a Fideszek közül is...köztük Lázár János, hogy az Öszödi beszéd egy nagyon őszinte beszéd volt és a kiragadott részeken kívül még sok igazságot tartalmazott ami másról szólt.
2017. febr. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!