Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondolnak a fideszesek az...

Mit gondolnak a fideszesek az új puskás stadion 190milliárdos építési áráról?

Figyelt kérdés

Nem sok ez egy "kicsit"? Nem lehetne ezt a pénzt jobb dolgokra fordítani? Egyáltalán minek 65ezer férőhelyű stadion, mikor alig van ember a meccseken?



természetesen ironikusan kérdezem 😃



2017. febr. 24. 18:49
1 2 3 4 5 6
 41/55 A kérdező kommentje:
Én sosem lopnák, nem ismersz...
2017. febr. 25. 18:32
 42/55 A kérdező kommentje:

40

Egyébként körülbelül annyi volt a lényege annak amit írtál hogy: "Oké lopnak, szarni bele"

DE az igenis lopás ha elveszik azt a 90 milliárdot mert mi nem NEKIK adjuk hanem a stadion építésére és ha 1 forintot is nem a stadionra költenek akkor az lopás, nem hogy még 90 milliárdot. Ha 90 milliárdal többet költenek de az meg is látszik(mit tudom én, például 10 büfé pluszba meg még pláza meg anyám kínja) Persze ez csak úgy gyorsan mondtam példának de szerintem érted a lényeget. Tehát ha neked adnak 10 milliót hogy vegyél neki kocsit, de te elrakod magadnak, akkor az sem lopás?? Akkor hogy van ez?

2017. febr. 25. 18:38
 43/55 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem mindenki csinálná ezt, de az emberek 99%-a igen. Gondolj az összes tök átlagos ismerősödre, meg arra, hogy hányan használják az irodai nyomtatót/fénymásolót a magán dolgaik vagy akár az egyetemista gyerekeik 300 oldalas jegyzeteinek a nyomtatására/fénymásolására, vagy munkahely típusától függően hány tűzőgépet, tollat, füzetet, tányért, szobanövényt, tolómérőt, túrórudit, mosogatószert vagy akármit, ami mozdítható és "otthon is jó lesz" dolgot vittek haza.


Ennyi. A különbség az, hogy fent nagyobb dolgokhoz férnek hozzá.

2017. febr. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
Így van. Fáj, nem fáj, a vezetőség tükrözi, hogy milyen a társadalom. Hiszen eltűrik, vagy éppen pont ezt akarják. A többség a rendes emberekkel visszaél, vagy külön túl kell teljesíteniük a többieket ahhoz, hogy emberszámba vegyék, vagy még csak tisztelni sem tudják, pont hogy őt fogják modorosnak tartani, amiért nem lop, ha megtehetné. Félni fognak tőle, félni, hogy esetleg lebuktatja őket, kerülni fogják, nem fogják érteni, hogy miért nem olyan, mint ők (miért nem lop), kerülik, mert úgy érzik nem tudnak vele összedolgozni (azaz nem bűntárs).
2017. febr. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
Az meg ne tévesszen meg, hogy szidják a tolvajokat. Az csak egy divat. Szidják a politikusokat, szidják a cigányokat, de ha te felhoznád valakinek, hogy akkor ő miért lopott, elég hamar ellened fordítaná a közhangulatot, és valamilyen nevetséges indokkal megmagyarázná, feljogosítaná magát arra, hogy ő is lophat. A többiek meg követnék, ahogy abban is, hogy utána fennhangon szidják majd azokat, akik lopnak. Hát ezért van az, hogy látszólag senki nem ért egyet a rendszerrel, mindenki szidja a tolvajokat, bűnözőket, mégsincs változás. Mert csak divatból panaszkodnak, és nem hogy nem akarnak változást, hanem még magukon sem hajlandóak változtatni, pedig jól tudják, hogy olyan dologért szidnak mást, amiért őket is lehetne szidni.
2017. febr. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
Azt még hozzátenném, hogy ez nem mindenkire jellemző. talán furának hangzik, de lehet, hogy pont azok a legtisztességesebb emberek, akikből ki sem nézné az ember. Volt már rá példa. És a felső "elit" sem mindig olyan tisztességes, amilyennek elvárná az ember. Tehát amit mondtam, azzal csak azt mondom, hogy a társadalom akármelyik rétegében vannak olyanok, akik (sajnos) lopnak. Fölösleges emiatt tehát konkrét rétegeket, népcsoportokat szidni, a lopás ellen közösen, összességében kell fellépni. Amíg az egyik fél a másiktól várja el, hogy előbb ő hagyja abba a lopást, a másik meg megint másiktól, addig senki sem fogja abbahagyni. Mindenkinek saját magán kell erőt venni ahhoz, hogy ne lopjon. Szidni pedig lehet a tolvajokat, de akkor magunktól is várjunk el tisztességet.
2017. febr. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
Ja, és még valami. Az nem igaz, hogy az ország 99%-a lopna! Több rendes ember van, mint gondolnád. :)
2017. febr. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 A kérdező kommentje:
Lehet hogy sablonszöveg, de az én fejemben sosem fordult még meg hogy ellopnék valamit mert kell. Nekem inkább akkor nem kell ha nem tudom megvenni de nem lopom el. Ha meg megtudom venni akkor megveszem. Igen, azért nem 99%-a az embereknek Magyarországon lopna, de biztosan több mint akik nem.
2017. febr. 26. 17:32
 49/55 A kérdező kommentje:
Amerikában, a házaknál nincs is kerítés, mert senki sem megy be, nem lop el semmit. Sokkal tisztességesebb emberek vannak ott mint itt. Itt ha megálnál egy cabrio-val vagy platós terepjáróval a parkolóban, vagy csak a piros lámpánál tuti hogy valamit kilopnának belőle...
2017. febr. 26. 17:38
 50/55 anonim ***** válasza:

Kerítés tényleg nincs, de fegyver az óvodás zsebében is van.


Másrészt ez nem így működik. Tegyük fel megpályázol egy nagy játszótér felújítást és kiutalnak neked 200 millió forintot. Te véghez tudod vinni 20 millióból nyereség nélkül. Mit csinálsz a 180 millióval? Elrakod nyereségnek? Vagy annál jobb játszóteret építesz belőle? Vagy visszaadod? Nincs kötelezettséged erre nézve és szinte mindenhol, a skandináv államok kivételével, felhasználják a keretet akkor is, ha olcsóbban megoldják a kivitelezést. Egyrészt.


Igaz, Mészárosnak 200 millió helyett 200 milliárdot utalnak egy hasonló építkezéshez, de még ez sem minősül lopásnak, hanem ez korrupció. Mert a többi pályázót - akik sokkal jobb ajánlatot tettek - figyelmen kívül hagyják.

2017. febr. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!