Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lett volna jobb ha Magyaro...

Nem lett volna jobb ha Magyarországot Ausztriához csatolják az Első Világháború után?

Figyelt kérdés
Lássuk be, egyes országok nem tudnak mit kezdeni a függetlenséggel. Ausztriában sokkal magasabb az életszínvonal, kisebb a korrupció stb, végig az előző 100 évben, itt meg volt kommunizmus, azóta meg azt halljuk minden nap ki mennyi közpénzt lopott.
2017. febr. 28. 11:17
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
0%
Mi jobban jártunk volna, az osztrákok nem.
2017. febr. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
96%
Az lett volna jó, ha 1945 után Magyarország is, Ausztriához vagy Finnországhoz hasonlóan elkerüli a szovjet megszállást és a szovjetizálást. Akkor ma mi is osztrák életszínvonalon élhetnénk.
2017. febr. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
5%

#22


Nem hiszem.

2017. febr. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

"Nem hiszem."


Ausztria nagyjából ugyanott állt 1945-ben, mint Magyarország. Innen gondold tovább.

2017. febr. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
7%

#24


Igen, nagyjából. Csak másfélszer nagyobb volt a termelékenységük, mint a miénk.

2017. febr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
59%

"Magyarország sokkal nagyobb multal rendelkezik mint Ausztria"


Ez azért az osztrákok vitatnák és én is."


Vicces. Olyan, hogy osztrák nemzet tulajdonképpen nincs is, ők lényegében németek, csak úgy alakult, hogy ma külön államban élnek. Az osztrák identitás nem valami régi dolog.

2017. febr. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

"Vicces. Olyan, hogy osztrák nemzet tulajdonképpen nincs is, ők lényegében németek, csak úgy alakult, hogy ma külön államban élnek. Az osztrák identitás nem valami régi dolog."


Habsburg-Birodalom mond neked valamit? :) Kicsit nagyobb szerepet játszott a történelemben mint Magyarország. Ez olyan mintha azt mondanád a törököknek nincs köze az Oszmán-Birodalomhoz.

2017. márc. 1. 09:17
 28/31 anonim ***** válasza:
0%

Magyar indentitás se létezett a felvilágosodásig, a nemesek és a király is sokáig a latint (-> kereszténység) később a németet (-> Habsburg) használták hivatalos nyelvnek. Magyar egyetem nagyon sokáig nem is létezett. Közoktatás meg Mária Teréziáig nem volt, így a nemeseken, papokon kívül nem is tudott írni/olvasni senki (de egészen a kiegyezésig is csak németül tanítottak, hivatalos nyelvként is nem sokkal előtte ismerték el). A nemesi öltözködés is erősen az egységesebb Európai divatot követte. A magyar kultúra megmaradt a szájhagyomány útján terjedő népdalok és a regionális öltözködés keretében. A magyar 'nyelvek' azonban az északkeleti régió kivételével nem igazán hasonlítottak a mai magyar nyelvhez, valójában csak a nyelvújításkor lettek egyesítve.


Röviden: nem létezett magyar egységes kultúra/indentitás a felvilágosodás előtt. A különálló kulturális közösségek is csak a jobbágyság körében voltak elterjedve.


És nem volt egyáltalán nacionalizmus a felvilágosodásig, meg kéne már érteni. Volt a vallás és volt az uralkodói ház, más nem számított a 18. század előtt soha, semmikor. Ha megengedőek vagyunk, akkor azt mondjuk, hogy az Árpád-ház kihalásáig, azaz a bő 300 évig volt a Magyar Királyság független, utána már soha, de akkor még a nemesi réteg is az erős feudalizmusban hitt: aki a magyar királyt szolgálta, az magyar volt. Aki nem, az nem. Nyelvtől, kultúrától függetlenül. Ezt jelentette a NEMZET.


Csak a HakapesziM és hasonló agyoniskolázott válaszolók hiszik azt, hogy >1000 éve mindig minden magyar nacionalista szabadságharcos volt és egy egységes országot képesztünk. Nem. Valójában a nacionalizmus hiánya és a jobbágyság iskolázatlansága miatt tudta a nemesi réteg összetartani az országot a népcsoportok sokszínűségének ellenére.


Én tudom, rohadtul nem népszerű a Hakapeszi-féle szélsőjobboldaliaknál kipukkasztani a náci lufit, de betegesen próbálják materializálni a létező és a nem létező magyar hagyományokat is. A felvilágosodásig nem voltak jegyezve, máshol sem, magyar nyelvű írásos emlékeink is 1300-as években véget érnek. Akkor is nem feltétlenül magyar származású papok vagy vándorzenészek örökítették meg ezeket.


Az meg már beteges, hogy az osztrákokat valaki azért tartja alsóbbrendűnek, mert a szóban forgó személy iskolázottsága az általánosnál megállt és képtelen volt az osztrák zenének, öltözködésnek és a hagyományainak és történelmének utánanézni, de elárulom, hogy messzebbre nyúlik vissza.


És az meg nem hogy beteges, hanem egyenesen nevetséges, hogy kizárólag a nyelv alapján sorolja be a nemzeteket és alsóbbrendűnek tartja az osztrákokat a németeknél, csak mert a német nyelvet beszéli az osztrák is. De a német is beszéli az osztrák nyelvet, akkor most melyik az alsóbbrendű? Vagy csak azért alsóbbrendű, mert mi úgy hívjuk, hogy német nyelv és nem osztrák nyelv? Kizárólag stilisztikai okok miatt alsóbbrendű? Te aztán tényleg hülye vagy. Ugyanezzel az érvvel nevezik a nacionalista románok a székelyeket alsóbbrendűnek. Ehhez már csak gratulálni lehet.


Egyébként a kiegyezést megelőző háborúkig a legesélyesebb jelölt a német államok egyesítésére a Habsburg Birodalom volt (Németország meg 19. századig nem is létezett, ezért az is érdekes okfejtés, hogy a németeket felsőbbrendűnek tartod).

2017. márc. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

"Csak a HakapesziM és hasonló agyoniskolázott válaszolók hiszik azt, hogy >1000 éve mindig minden magyar nacionalista szabadságharcos volt és egy egységes országot képesztünk."


Mikor állítottam ilyet?


"Valójában a nacionalizmus hiánya és a jobbágyság iskolázatlansága miatt tudta a nemesi réteg összetartani az országot a népcsoportok sokszínűségének ellenére"


Jó, lehet, de most erről nem is volt szó.


"Én tudom, rohadtul nem népszerű a Hakapeszi-féle szélsőjobboldaliaknál kipukkasztani a náci lufit, de betegesen próbálják materializálni a létező és a nem létező magyar hagyományokat is"


Nevezetesen? Én nem vagyok jobban otthon sem a létező, sem a kitalált hagyományok terén másoknál - így materializálni sem áll szándékomban. Nem járok idehaza olyan szittya sapkában meg öltözékben, ha ilyesmire gondolsz.


"A felvilágosodásig nem voltak jegyezve, máshol sem, magyar nyelvű írásos emlékeink is 1300-as években véget érnek."


Jó, de látod legalább van nyelvünk. A labancok meg egy német dialektust beszélnek.


"Az meg már beteges, hogy az osztrákokat valaki azért tartja alsóbbrendűnek, mert a szóban forgó személy iskolázottsága az általánosnál megállt és képtelen volt az osztrák zenének, öltözködésnek és a hagyományainak és történelmének utánanézni, de elárulom, hogy messzebbre nyúlik vissza."


Minél nyúlik messzebbre? Csak nem én állítottam volna, hogy alsóbbrendűek? Atyaég, apai nagyapám osztrák születésű, származású volt...


Persze vannak sajátosságaik, de ilyen alapon a bajorok és a többi is lehetne külön nemzet, egy észak - némettől legalább úgy elütnek mint egy osztrák.


"És az meg nem hogy beteges, hanem egyenesen nevetséges, hogy kizárólag a nyelv alapján sorolja be a nemzeteket és alsóbbrendűnek tartja az osztrákokat a németeknél"


Ki?


"csak mert a német nyelvet beszéli az osztrák is. De a német is beszéli az osztrák nyelvet, akkor most melyik az alsóbbrendű?"


Itt csak az a gond, hogy német nyelv létezik, osztrák mint olyan, meg nem.


"Vagy csak azért alsóbbrendű, mert mi úgy hívjuk, hogy német nyelv és nem osztrák nyelv?"


Neked valami nagy szótár a fejedre esett a polcról, az "alsóbbrendű" címszónál kinyitva, és sokkszerű hatással lehetett rád.


"Kizárólag stilisztikai okok miatt alsóbbrendű?"


Nem. De nem is mondta senki.


"Te aztán tényleg hülye vagy. Ugyanezzel az érvvel nevezik a nacionalista románok a székelyeket alsóbbrendűnek."


A marokkói szultán meg állítólag egy rendes ember - hogy jönnek ide a székelyek?


"Ehhez már csak gratulálni lehet."


A románoknak?


"Egyébként a kiegyezést megelőző háborúkig a legesélyesebb jelölt a német államok egyesítésére a Habsburg Birodalom volt.

Németország meg 19. századig nem is létezett"


Hogy te miket tudsz. De később ugye egyesültek, de aztán sok ok miatt Ausztria ehhez nem csatlakozott - persze egy időre aztán igen, mint Ostmark.


"ezért az is érdekes okfejtés, hogy a németeket felsőbbrendűnek tartod"


Nem tartom, nem azok, nem is mondtam hasonlót.

2017. márc. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Látom, sok itt a vágyálmokat kergető. Megértem, dolgozni, gondolkozni nehezebb.
2017. márc. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!