Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha kifulladna a momentum, az...

Ha kifulladna a momentum, az nagy kár lenne az országnak? Sajnálnátok?

Figyelt kérdés
Ha nem tudnának jelentős áttörést elérni, és 0-1 %- os Párbeszéddé, Együtté válnának.
2017. márc. 3. 10:04
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
36%

" Én azt nézem ki belőlük hogy egy olyan megoldáson törik a fejüket ami egyszerre emberséges, de nem árt az országnak, illetve nem tenne számottevő terhet. Én megvárnám, mi az ötletük. "


Olyan "megoldás", amiben beengedés,betelepítés van, az nem megoldás és csak árt az országnak.



" Egyáltalán, ha nem neveljük burokban a gyermekeinket, képesek lesznek nyíltan nézni a világot. Igen a Momentum nyitott gondolkodást mutat. Nem tudom, zárjuk le a határainkat és csináljunk úgy mintha nem lenne körülöttünk világ? Volt már ilyen..."


Nyitt=liberális?

Meglehetősen káros gondolkodásmód.

Ahova én jártam általános iskolába, akkoriban 5-6 cigány volt csak.Mostanra jelentősen megnövekedett a számuk és gyakran bántják a magyarokat.A tanárok igyekeznek kirúgni őket, de nem megy egyszerűen.

Szóval nem, nem kell az ilyen nyitottság és egyenlőség.


A határainkat meg zárjuk le, de aki turistaként jön vagy tanulni, azok előtt mindig legyen nyitva.



"Igen, ez egy érzékeny kérdés azok számára akik mások életével szeretnek foglalkozni. Illetve azt gondolják hogy pl. az ő saját házasságuknak az eszmei értéke csorbul azzal ha egyneműek is házasodhatnak"


Mert csorbul is.Ha valami nem elérhető mindenki számára az értékes.

Ennek a házasságnak az engedélyezése a liberalizmus korlátlan uralmát szimbolizálná.

Utána 1 lépés lenne a migránsok betelepítése, mint Svédisztánban,vagy a genderizmus.

2017. márc. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%

Én szívesen látnék egy olyan civil szervezetet, ami pár havonta népszavazási kérelmet nyújt be, nem feltétlen csak országosat, hanem olyan döntéseknél is, amely egy kisebb város/térség életét határozná meg évekre.

A Momentum lehetne ilyen, de ők inkább politizálnának. Hát tegyék, engem nem győztek meg egy aláírás gyűjtéssel, bár elég sok pénzt megspóroltak, az biztos.

2017. márc. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
42%
11: Semmiképpen nem akarlak meggyőzni. Hozzám képest - szerintem - elég sarkosan és sommásan gondolkodsz, de megférünk egy országban.
2017. márc. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
97%

Annyit ugyanakkor hadd mondjak, nekem az furcsa hogy olyan sokan nem képesek másban, csak végletekben gondolkodni. Miért kell készpénznek venni, hogy amennyiben pár kérdésben engedünk a dogmákból, akkor nem lehet a liberalista eszméknek (tudjuk, mi az amúgy?) megálljt parancsolni majd? Vagy miért gondolja számos erősen liberális gondolkodású ember, hogy a konzervatív nézetek zsákutcát jelentenek, amikor igazából csak a hagyományaik fontosak az embereknek? Miért csak két pólusban lehet gondolkodni?

Ha mindig csak az egyik megoldást tekinti jónak az ember, akkor a másik biztosan elégedetlen és fordítva. Ebből kellene kijönnünk. Én el tudom képzelni azt, hogy egy meleg pár ha úgy gondolja, összeházasodik. Nem is fogok róla tudni, ha nem akarok. Persze a sajtó tesz róla hogy tudjak. De ennek már megint nem az a meleg pár az oka hanem azok akik ezzel foglalkoznak és keltik a fölösleges feszültséget. Azt is el tudom képzelni ugyanakkor, hogy miközben megengedőek lennénk egyes dolgokkal, megadnánk a becsületet a nemzeti értékeknek és megélnénk, megőriznénk őket együtt. Én látom ezt sok európai államban. Egyszerre magabiztos nemzetiségtudat van és mindeközben pozitív hozzáállás a messziről jöttekhez, vagy akár kultúrájukhoz. Nem kell egyformának lennünk, csak minimálisan elfogadónak. Ha folyamatosan azt keressük hogy miben mások ezek vagy azok, folyamatosan fenntartunk egy negatív légkört és ez újra és újra generálja önmagát.

2017. márc. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
16%
#13, nyilván vitatod, de a megmaradásunk a tét. Ha élet-halál kérdésekben nem gondolkodsz sommásan, te magad ítéled magad halálra. Te magad mented fel jó előre a gyilkosodat.
2017. márc. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
85%
A kérdés az, hogy ki és mit nevez életben maradásnak. Én társasági ember vagyok, szeretem magam körül a sokszínűséget. Emberekben is. Szerencsémre folyamatosan járom a világot és alapvetően a Európát tekintem a hazámnak. Sok embert ismerek itthon aki pl. tudja magáról hogy azért idegenkedik sok ismeretlen dologtól, mert utoljára Jugóban volt külföldön nyolcvanvalahányban. Mutatom anyósomnak a képeket a messzi útjaimról és látom hogy szörnyülködik hogy fekete emberekkel vagyok egy fotón. Egyszerűen nem tud mit kezdeni a másmilyenekkel. Pedig aranyszívű asszony és tudja is hogy hülyeség, csak már nehezen tud változtatni, azt mondja. Én azt érzem, hogy ez a régi rendszer hozománya és örülnék ha a mi generációnk nem lenne ilyen (már nem lesz sztem amúgy...)
2017. márc. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
21%
54% ossal értek egyet. Ez már rég nem erről szól kedves "sokszínű" barátom. Nem tudom mire jó itt ez a bájolgás. Alapvető hiba az a gondolatmenet miszerent "senkinek nem lesz rossz" vagy mi vagy ők. Ez a két választási lehetőség van. Számomra nem kérdés mit választok. És ehhrz még Orbàn sem kell hogy leessen mi folyik itt.
2017. márc. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
90%
Szinte mindegy, hogy melyik ellenzéki pártnak, de valakinek már el kellene érnie valamiféle "áttörést". Nem egészséges ez a kvázi egypártrendszer.
2017. márc. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nem bájolgok, élvezem a világot. Látom hogy azokon a helyeken ahol igazán felszabadult emberek élnek ott sokkal magasabb szintű a tolerancia mint a nálunk. Kb 70 országból merítettem ezt a tapasztalatot és a kijelentésem staitisztikai aránya 100%. a saját megfigyeléseim alapján.


De nem kell vitáznunk, téged is elfogadlak.

2017. márc. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
19, ugye nem svédországra célzol?
2017. márc. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!