Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kérdezem én pártatlan: amikor...

Kérdezem én pártatlan: amikor Horn kórházban haldoklott ezt muszáj volt?

Figyelt kérdés

Nem kell szeretni Horn Gyulát. (Be kell valljam nem is nagyon tudtam volna miért annyira szeretni.) De emlékszem arra amikor Wittner Mária azt mondta.... le se írom.

https://www.youtube.com/watch?v=G2DXDAOgBfE

Akárki volt ő, ott fetrengett elmezavarodottan, tudatlanul minden amit csak el tudunk képzelni. És ez a nyilatkozat zokszó nélkül lemehetett a parlament keretein belül.

És mi volt a reakciÓ?

https://www.youtube.com/watch?v=DzUhxoNKlKA

Magyarul a haja se görbült még kiálltak érte...

És hogy tetézze:

https://www.youtube.com/watch?v=0V0qf2nMMpc


ezek csak úgy eszembe jutottak, mert mostanában megjelentek Wittner Máriás kérdések.


Kérdezem én, akinek vannak érzései, és ezt láttam:

Ha szellemileg nem ép miért is hagyták ezt? Szú nélkül?

Ha meg ép akkor pláne?


Semmi közöm az MSZP-hez, de azt hiszem egy haldoklót sérteni nem is kell hogy közöm legyen...

Röviden tehát: ezt muszáj volt? Volt erre indok?


lehetőleg olyan válaszoljon akit komoylabban izgat iylesmi. Köszönöm.



2017. márc. 13. 22:29
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Hozzá téve hogy nem Wittnerrel van bajom, nem tartom újnyilas fruskának ahogy szokás gúnyolni. Azzal van bajom ahogy lelkiismeret nélkül beszélt.

Tisztelem, becsülöm, ahogy illik egy forradalmárt, aki megjárta a kommunisták börtönét, nem is vele van bajom tehát. Hanem hogy ez mért maradt szó nélkül, miért maradt elseperve?

És nem is Hornról egy kommunistáró, és egy forradalmár vitájáról van szó, ahogy Kálmán Olga jelezte. Esetleg kegyelet nem ártana..

2017. márc. 13. 22:32
 2/23 anonim ***** válasza:
69%
Fidesz...innentől nincs miről beszélni,nekik nem számít semmi...
2017. márc. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
43%
"Na és?" Ismerve Gyulánkat, ő is elintézte volna ennyivel. :-)
2017. márc. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
72% megse hallottam
2017. márc. 13. 23:45
 5/23 anonim ***** válasza:
90%
Tudod, én azért nem tudom komolyan venni a Fideszesek antikommunizmusát", mert ott is ugyan ülnek volt MSZMP-esek, 3/3-asok. Folyamatosan visszadobják a törvényjavaslatot az ügynökaktás nyilvánosságra hozatalára, mondjuk az már más kérdés, hogy az itteni akták mennyire hitelesek.
2017. márc. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
58%

Horn Gyulát NEM akasztották volna fel, mert nem volt miért!

Csak a Wittnerhez hasonlók szidják. Wittner viszont NEM volt forradalmár, csak szereti magáról ezt terjeszteni. Egy külvárosi ribi volt, aki szerzett egy fegyvert. és oda lőtt, ahonnan lőttek. Ezt ő mondta egy riportban. Fő tevékenysége a harcoló férfiak "igényeinek" kielégítése. Terhes lett, de nem tudta ki a gyerek apja. A gyereket örökbe adta és soha nem törődött vele.

Van egy magyar mondás: Halottról jót, vagy semmit. Ez igaz a haldoklóra is.

2017. márc. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
66%
Előző, rosszul tudod. Latin félrefordítás eredménye ez a közmondás. Halottról JÓL vagy semmit. Vagyis halottról csak igazat szabad mondani, mert nem tudja már megvédeni magát.
2017. márc. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Pro Patria ***** válasza:
34%

08:22-es válaszoló:

"Horn Gyulát NEM akasztották volna fel, mert nem volt miért!

Csak a Wittnerhez hasonlók szidják. Wittner viszont NEM volt forradalmár"

- Talán ott voltál...?


Kérdező, a helyzet úgy áll fel, hogy van egy, az '56-os eseményekért halálra ítélt, és sokáig a kivégzésre váró, ebben a tudatban élő személy, és van egy önként a pártállam fegyveres szolgálatába álló, a megtorlás időszakában mutatott aktivitása miatt kitüntetett karhatalmista, gyilkos.


Vajon számonkérnéd-e azt a holokausztot megjárt zsidót, aki egy vaskereszttel kitüntetett SS lágerőr halálát kívánja, aki egyébként politikai szereplő, sőt, kormányfő is volt a demokráciában?

Nem, mivel ez annyira abszurd, hogy meg sem történhetne - szemben ezzel a kommunizmus eltakarítása után az adekvát változata, mint látod, mégis.

2017. márc. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
6%
Igazából legjobb lett volna, ha nem is beszél senki róla. És mindenki elfelejti, hogy egy ilyen roh-dék természetes halált halhatott.
2017. márc. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Pro


azért ne vontassunk, nem történt az amit leírtál, de nem akarom kikerülni a kérdésed.


Talán igen. Mert ha haldoklik, fetreng, szenved, tudatát veszti, tehetetlen lesz, akkor talán nem épp bűnhődik?

Ebben pl nem volt oylan hülye mondat csak szemét amit Wittner mondott. "A földi szenvedését megszenvedte." Van-e még mit számonkérni?

Ha haldoklik akkor emberi méltóságomból fakadó kötelességem felejteni. Pláne ha úgy mint Horn Gyula. Bűnös? Kiszolgálta az állampártot? Igen, de ez mostmár elmúlt, és erről sejthetjük hogy a lelkiismeret is épp eléggé megbüntette.


Egyébként akármennyire is ellenszenves valaki (mint nekem volt Horn) nem felel a teljes kommunista fogalomért. Ha halodklik többé nincs mit számonkérni, ez a lényeg.


Ha egy mondjuk nyilas lett volna ilyen helyzetben, ahogy a példád mondja, miért tennék kivételt és rá nem érvényesíteném? Logika.



És azt is elmondtam, hogy mint egy halálraítélt forradalmárnak aki túlélte a meghurcoltatást, megalázást, minden tiszteletem az övé. Nem erről van szó. Arról se hogy megbomlott az elméje, valószínűleg azoktól amit megélt.


hanem arról amit leírtam, és arról hogy a haja szála se görbült, és a Fidesz még tapsikolt neki gátlások nélkül.

nem bántani kellett volna, csak kivonni a közéletből, ahová beengedni is gonoszság volt állapotát tekintve, és egy kis bocsánat belefért volna a miniszterelnöktől pl.


Ennyi.

2017. márc. 14. 10:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!