Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a Nostradamusi...

Mit gondoltok a Nostradamusi gondolkodás politikai hatásaról?

Figyelt kérdés

Illetőleg ha abból insulunk ki hogy Nostradamus szerint a "sötét erők" két embert fognak declarálni. Egy antikrisztust és egy hamis prófétát. A történelem viszonylatában melyik melyik? Szerintetek.

És a jelenben?

Illetve azt is gondolta hogy ezeket sokan fogják követni a pusztulásba, és ijesztő ha arra gondolunk hogy ezután több száz évvel mi történt...

De úgy vélte lesz valaki egy aki szembeszáll velük és erősebb lesz. Ő ki volt?

És ma ki lehet?

Gondokodtatok már ezen a síkon? Érdekes szerintem.



2017. márc. 17. 04:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt gondolom,hogy a nyugati emberek vannak olyan fejlettek,hogy a helyén tudják kezelni Nostradamus munkásságát.

Az arab államokban lehet,hogy minden a jó és a gonosz harcáról szól meg a megváltóról,a nyugati világban ok-okozati összefüggések és megoldandó társadalmi/gazdasági/öko problémák vannak,és remélhetőleg ez így is marad.


De hogy közvetlenül is válaszoljak:

Nostradamus a 16.században élt,a gondolatai az akkori világképet tükrözik.

Bárkit kérdezünk meg,ugyanez lett volna az elképzelése a jövőről,mert ez van a Bibliában,de ettől még nem lesz igaz.

Belemagyarázni bármibe bele lehet bármit,de értelme nincs.

Nem léteznek antikrisztusok meg angyalok meg mit tudom én,emberek vannak,emberi érzésekkel,a történelmet mindig az alakítja,hogy éppen melyik érzelem válik uralkodóvá és ezt egy szűk kisebbség hogy tudja kihasználni.

2017. márc. 17. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt nem Nostradamus, hanem a Biblia jósolja.

Nostradamus szerint három antikrisztus lesz és a harmadik lesz az, akiről a Biblia is beszél.

2017. márc. 17. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A kérdés lényegére figyuzz
2017. márc. 17. 06:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Hogy figyuzzak rá, amikor Nostradamus ilyeneket nem is mondott, amiket te leírtál?
2017. márc. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az az ijesztő, hogy felnőtt emberek ilyesmit komolyan vesznek.
2017. márc. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!