Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy demokratikus országban a...

Egy demokratikus országban a képviselőnek joga van egy tök egyszerű nem betiltott mellényt felvenni a parlamentben?

Figyelt kérdés

Nem értem én tényleg, tényleg ez a legfontosabb? Ennyire hisztizni kell ezért? Ha ezért kivezetik Vonát a parlamentből, akkor az a demokrácia mélypontja itthon azt hiszem.


tisztára olyan érzés ez mint amikor a sznobok közé valaki bemegy egy farmer nadrágban és azok elkezdenek sikongatni, hogy "úristen, micsoda arcátlanság"..


ebből is látszik, hogy a többi képviselő egy sima sznob, semmi köze az átlag emberekhez, egy másik világban élnek.


szánalmas. főleg, hogy ezzel is a gyűlöletet szítják. hagynák, hogy had menjen be a nem betiltott mellényben és nem lenne semmi komoly hír ebből, stb, nem gyűlölködnének ezen az emberek. Direkt csinálják, ti meg bekapjátok a csalit.


2010. máj. 12. 11:02
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem te egyáltalán nem érted ennek a lényegét.

Nem a ruhadarab a lényeg, hanem az üzenet, amit ezzel közvetít.

Ezzel pont ő veszi semmibe a demokráciát, mert nyíltan hirdeti, hogy a Magyar Gárda miatt veszi fel, amit ugyebár jogerősen betiltottak.

Felvehet egy egyszerű mellényt. Senki nem tiltja meg neki.

Tudtommal semmilyen szabályozás nincs arra, hogy miben mehet be a parlamentbe.

De ő ezt provokációból csinálja és ez zavar nagyon sokakat.

2010. máj. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
69%
Sztem 10 emberből 9et nem zavar.
2010. máj. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:

a dolog nem úgy kezdődött, hogy hosszú idők óta van egy teljesen normális és jó és igazságos törvény ami ellen lázad, hanem van egy törvény ami teljesen igazságtalan, legalábbis 800.000 ember ezt így gondolja, de elárulom, hogy sokan aki nem jobbikosok is így gondolják.


ismerősöm nem bírja a jobbikot, de ő is megmondta (köztisztviselő), hogy a törvény egyértelműen politikai célzattal lett hozva. magyarul csak alá akartak tenni a jobbiknak.


nem mindenki túri az igazságtalanságot ölbe tett kézzel.


ha holnap betiltják a fekete pólót, akkor nem fogom azt mondani, hogy igen beee, ez így a jó ez a törvény, kussolok.


ti csak azért beszéltek így, mert utáljátok a jobbikot, a többibe bele sem gondoltok, hogy konkrétan miről is van szó, csak a gyűlölet beszél a legtöbbetekből.



k.szott egyszerű megszüntetni a gárdát, teljesen jogszerűen. le kell csökkenteni a cigánybűnözést, és az élősködésüket(a magyarok között is persze), és akkor elhiheted, hogy eltűnik az egész gárda, sőt a jobbik is legyengül. ennyi. de persze megoldás helyett könnyebb látszatintézkedéseket hozni, ezzel csak erősítik őket. ennyi.

2010. máj. 12. 11:13
 4/45 anonim ***** válasza:
26%

Lehet hogy egymillióan nem helyeslik a törvényt,de a többi 9 millió igen! Ezt egy képviselőnek illene betartania. Ha Vonát figyelmeztetik,akkor jogosan teszik. Lehet,hogy nincs előírás a Parlementben kötelező viseletre, de aki egy kicsit is ismeri az illemszabályokat,az tudja,hhogy SEMMILYEN hivatalos helyre nem illik rosszul öltözötten menni. Állásinterjúra,sok munkhelyre,esküvőre,Bírósági tárgyalásra csak öltönyben,vagy nőknek kosztümben,sötét ruhában illik menni.

Ennyi illemtudás egy pártvezértől is elvárható.

2010. máj. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
53%

lassan a "politikai elit" olyan lesz mint egy óvodai játszótér

"gabika cunya fekete ruhát vett fel és ez engem zavaaar"

2010. máj. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
77%

Egy humbuk az egész hogy félelmet kelt.

A környezetemben elég sokakat megkérdeztem, hogy fél a Gárdától, és mind azt mondták, hogy nem fél, sőt inkább támogatják.

És bármily hihetetlen a nagy részük fideszes volt. :D

2010. máj. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:

"ma 11:28":


milyen 9millióan? kb 5millióan szavaztak. ebből több mint 800.000 ember nem helyesli, és a maradék 4millió között is van bőven aki nem helyesli, illetve a nagy részük semmit nem tud a politikáról vagy a törvényekről, a valóságról.

2010. máj. 12. 11:32
 8/45 anonim ***** válasza:
63%

"Parlementben kötelező viseletre, de aki egy kicsit is ismeri az illemszabályokat,az tudja,hhogy SEMMILYEN hivatalos helyre nem illik rosszul öltözötten menni."


te naagyon láttad már miben ment?neeem ?akkor minek szapulod?tipikus birka vagy akinek ezt szajkózzák,és mondja velük.

2010. máj. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
73%

"Lehet hogy egymillióan nem helyeslik a törvényt,de a többi 9 millió igen!"


A csecsemők és a 7-8 éves gyerekek is helyeslik! :DDDDDDDDDDDDD Istenem. Észlény :D:D

2010. máj. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
41%

"a dolog nem úgy kezdődött, hogy hosszú idők óta van egy teljesen normális és jó és igazságos törvény ami ellen lázad, hanem van egy törvény ami teljesen igazságtalan, legalábbis 800.000 ember ezt így gondolja, de elárulom, hogy sokan aki nem jobbikosok is így gondolják."

Attól még törvény. A választópolgárok szavazatai alapján fellát parlament fogadta el, tehát az alkotmány adta keretek között mozogva semmi jogunk tiltakozni ellene.

Ha meg már kétségbe vonjuk az alkotmányt, az nem demokrácia.

Ilyen rendszerben élünk. Ehhez kell alkalmazkodni, vagy a rendszer adta keretek között változtatni rajta. De pont az az antidemokratikus, ha valaki nem törődik a rendszerrel és a maga igazát hangoztatva szembe megy vele. Márpedig Vona és az egész Jobbik is ezt csinálja.


"ismerősöm nem bírja a jobbikot, de ő is megmondta (köztisztviselő), hogy a törvény egyértelműen politikai célzattal lett hozva. magyarul csak alá akartak tenni a jobbiknak."

Lehet benne igazság, de ez nagy mértékben csúsztatás. Magával a törvény indoklásával én sem értek egyet, de magával a törvénnyel igen.

De még egyszer hangsúlyozom, az általunk megválasztott képviselők hozták a törvényt, akik minket képviselnek. Tehát közvetve mi is beleegyeztünk, vagyis most már nincs jogunk tiltakozni. Ez a parlamentáris demokrácia.


"ha holnap betiltják a fekete pólót, akkor nem fogom azt mondani, hogy igen beee, ez így a jó ez a törvény, kussolok."

Azt egy szóval sem mondta senki, hogy el kell tűrni. De ennek nem az az eszköze, hogy tüntetőleg nem tartod be, mert akkor te is ugyanolyan antidemokratikus vagy.


"ti csak azért beszéltek így, mert utáljátok a jobbikot, a többibe bele sem gondoltok, hogy konkrétan miről is van szó, csak a gyűlölet beszél a legtöbbetekből."

Ez így nem igaz. Én speciál nem utálom a Jobbikot. Én a jobbikosokat utálom. A stílusukat, a módszereiket.

Felőlem mehet Vona a parlamentbe akár pizsamába is. Nem érdekel. Csak az érdekel, hogy azzal, hogy direkt és tudatosan egy törvényesen betiltott szervezet mellett áll ki, azt fejezi ki, hogy őt nem érdekli, hogy a törvényesen megválasztott parlament mit mond, azt csinálja, amit ő akar. Na látod, ez az antidemokratikus. Ha azért menne fekete mellényben a parlamentbe, mert neki ez tetszik, mert ebben érzi jól magát, akkor szerintem senkinek semmi baja nem lenne. De ő direkt a Magyar Gárda miatt csinálja, ami viszont már a demokrácia arculcsapása.

2010. máj. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!