Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy demokratikus országban a...

Egy demokratikus országban a képviselőnek joga van egy tök egyszerű nem betiltott mellényt felvenni a parlamentben?

Figyelt kérdés

Nem értem én tényleg, tényleg ez a legfontosabb? Ennyire hisztizni kell ezért? Ha ezért kivezetik Vonát a parlamentből, akkor az a demokrácia mélypontja itthon azt hiszem.


tisztára olyan érzés ez mint amikor a sznobok közé valaki bemegy egy farmer nadrágban és azok elkezdenek sikongatni, hogy "úristen, micsoda arcátlanság"..


ebből is látszik, hogy a többi képviselő egy sima sznob, semmi köze az átlag emberekhez, egy másik világban élnek.


szánalmas. főleg, hogy ezzel is a gyűlöletet szítják. hagynák, hogy had menjen be a nem betiltott mellényben és nem lenne semmi komoly hír ebből, stb, nem gyűlölködnének ezen az emberek. Direkt csinálják, ti meg bekapjátok a csalit.


2010. máj. 12. 11:02
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
43%

"észlény, a horogkereszt tiltott önk. jelkép."

És? A Magyar Gárda egyenruhája is be van tiltva. Akkor meg miről beszélünk? Vona pont azért vesz fel fekete mellényt, hogy a Magyar Gárdára utaljon. Innentől kezdve a szituáció ugyanaz.


"ha betiltanák a fidelitast, vagy a kiscserkészeket az se lenne demokratikus."

Meglehet, de ha ez ellen úgy tiltakozol, hogy nyíltan nem tartod be, az is antidemokratikus.

Mi ez, talio elv? Ha te nem tartod be a szabályokat, akkor én sem? Akkor mitől különb a Jobbik?

2010. máj. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
76%
Nem érted? Alapból antidemokratikus a gárda egyenruha betiltása... menj le vidékre egy kocsmába, az öregek ilyen mellényben járkálnak. Mocskos fasiszták!!! Tiltsák be azt a ruhát is! Akkor mivel bevan tiltva a gárda egyenruha, bevan tiltva az Árpád-sáv is, meg Imre király oroszlános címere is?! Nem érzed ezt az egészet, hogy mennyire antidemokratikus? Mintha az Usában létrehoznának egy gárdát, aminek a címere a konföderáció zászlaja lenne, majd azt betiltanák... szánalmas meggondolatlan rettegő fröcsögő tett lenne. Pont mint a gárdaruha betiltása ami nem más mint egy sima fekete mellény, Imre király címerével, fekete nadrággal és fehér inggel. Magyar emberek vagyunk basszus, és felpofozzuk a nemzeti jelképeinket? volt királyaink címerét? Szemenköpjük aki felveszi? Úristen...
2010. máj. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:

nem ugyanaz a szituáció, de mind1, téphetem itt a számat neked egy életen át szerintem. főleg, mert az általad idézett horogkeresztes orbán valóban törvényt sértene, de vona a mellénnyel nem fog törvényt sérteni.



mit nem tartok be te szerencsétlen? olvasod te miről van szó? hol vét a törvény ellen vona? idézd már be kérlek, nem igaz, ittál valamit, hogy ennyire félrebeszélsz oldalakon keresztül?

2010. máj. 12. 13:28
 24/45 anonim ***** válasza:
76%
És igen, Vona éppen ezért veszi fel, hogy tiltakozzon azellen, hogy antidemokratikus undorító módon betiltottak egy mellényt, amin egy királyi címer van, történelmünk része. Jól teszi, hogy felszólal ellene. Én támogatom, ahelyett, hogy támadnám. Nem egy horogkeresztes ruhát vesz fel (azt mélységesen elítélném), hanem egy olyan ruhát amire büszkének kéne lenni.
2010. máj. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:

70%-os, a mellényt nem tiltották be, csak magát az egész egyenruhát, így nem sért törvényt a viselésével, tehát maga a mellény nincs betiltva, főleg, hogy emlékeztető mellény.


amúgy igen egyetértek veled.


nekem szimpatikus, hogy nem hagyják magukat.

a gárdát feloszlatták, újra megalakult, így kell csinálni, nem minden szarnak behódolni ami nem igazságos.

2010. máj. 12. 13:37
 26/45 anonim ***** válasza:
56%
Igen, jogos! Csak a mellény nincs betiltva, csak a komplett egyenruha. Igazad van. Szóval semmilyen törvényt nem sért ha felveszi a mellényt a sok sznob seggnyaló idióta közé.
2010. máj. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
43%

"Nem érted? Alapból antidemokratikus a gárda egyenruha betiltása."

Értem az érvelésed, de ez most teljesen mellékes.

Akár antidemokratikus, akár nem, betiltották. Vagyis ilyen szempontból az is antidemokratikus, ha egy törvényt semmibe veszel. Neked meg ezt kéne megértened.


"menj le vidékre egy kocsmába, az öregek ilyen mellényben járkálnak."

Elmondom huszadjára is. Nem a mellény a probléma. Azzal senkinek semmi baja nem lenne, ha Vona azért hordana mellényt, mert abban érzi jól magát. De ő direkt azért akar mellényben megjelenni, hogy a Magyar Gárdára utaljon. Ez zavar nagyon sok embert. Az, hogy semmibe vesz egy törvényt. (Az már ilyen szempontból abszolut lényegtelen, hogy az a törvény demokratikus-e vagy sem.)


"nem ugyanaz a szituáció, de mind1, téphetem itt a számat neked egy életen át szerintem. főleg, mert az általad idézett horogkeresztes orbán valóban törvényt sértene, de vona a mellénnyel nem fog törvényt sérteni. "

Te nem érted, amit én mondok.

Törvényt nem sért, valóban. Csak azt mutatja ki, hogy ő magasról tesz a demokratikus úton megválasztott országgyűlés határozataira és ezáltal tesz a demokráciára is. És ti egy ilyen embert követtek?


"És igen, Vona éppen ezért veszi fel, hogy tiltakozzon azellen, hogy antidemokratikus undorító módon betiltottak egy mellényt, amin egy királyi címer van, történelmünk része. Jól teszi, hogy felszólal ellene."

1) A mellény nincs betiltva.

2) Ha elfogadjuk, hogy antidemokratikus, akkor jól teszi, hogy felszólal ellene, de ő nem szólal fel ellene, hanem tüntetőleg semmibe veszi az egészet.


"nekem szimpatikus, hogy nem hagyják magukat."

Azzal semmi baj, hogy nem hagyják magukat.

Nem is a céljaik és az elveik undorítóak, hanem a módszereik. Pl. most ahelyett hogy érvelne és megpróbálná jogi úton megsemmisíteni a törvényt, ő csak azért is felveszi azt a mellényt és csak azért is kijelenti, hogy ő ezért veszi fel. Na ez az undorító.


"a gárdát feloszlatták, újra megalakult, így kell csinálni"

Nem. Nem így kell csinálni, mert pont ez az ami antidemokratikus. Pont ezzel bizonyítják be, hogy ők tojnak a törvényre. Úgy kéne csinálni, hogy észérvekkel, jogi úton rámutatni a törvény antidemokratikusságára és megsemmisíteni.

2010. máj. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
33%

A horogkereszt pedig amúgy egy ősi buddhista szimbólum.

Akkor azt milyen alapon tiltják be?

2010. máj. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:

megnéznélek én téged 71-es, hogy hogyan oldasz meg bármit is jogi úton lagyamtagon ha az összes jogi személy ellened van hangolva.


sajnos te nem akarod megérteni miről van szó, de ezt már elmondtuk párszor.


ugye akkor orbán tüntetéseit, demonstrációit elítéled? amikor a Kossuth téren voltak az emberek. mivel azzal az embereket vitte a törvény ellen, hisz "demokratikus" módon lett megválasztva a kormány.


talán fel kellene ébredni, hogy a világ nem úgy működik, ahogy le van írva egy lexikonban szabályokkal és törvényekkel.


jah és mellesleg ezek a képviselők nem demokratikusan lettek megválasztva. a demokrácia az amikor mindenkinek adunk esélyt megismerni mindenkit, és nem csak egymást szapuljuk. a demokrácia az amikor nem nyomunk el senkit a szereplés elől, stb... sajnos ha te azt hiszed, hogy itt demokrácia van-volt, akkor el vagy tévedve.

2010. máj. 12. 14:23
 30/45 A kérdező kommentje:
elárulom neked, hogy a horogkereszt egy maja szimbólum.
2010. máj. 12. 14:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!