Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az hogy lehet, hogy Kádár...

Az hogy lehet, hogy Kádár elvtársat annyira szerette a magyar nép, hogy még testőrök nélkül is közéjük mert menni és senki nem bántotta?

Figyelt kérdés

Bezzeg Orbán testőrökkel, meg a TEK-kel sem mer kimenni az emberek közé. A Gyurcsányit is leköpték. Orbánt is le fogják még.


A képek nem hazudnak.


[link]


[link]


[link]


[link]



[link]


2017. ápr. 2. 11:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
100%

"66% tanulj meg értelmezni, nem az ellenkezőjét írom annak amit te írzs, de ezt nme tudom másképp mondani... "


Jó, ha ész nélkül személyeskedünk, akkor én is: tanulj meg írni (és/vagy gépelni).


"de mondtam is, hogy nem elmosni kell ezeket, csak itt most nem ez volt a téma , felfogod agyilag?? "


De, ez a téma. A kérdező szerint Kádárt szerették az emberek. Én meg írtam egy rakás példát, ami nyilvánvalóan bizonyítja, hogy ezt az akkori vezetés egyáltalán nem így érezte. Nem szórtak volna el ilyenekre hatalmas összegeket folyamatos eladósodás mellett, ha felesleges lett volna, ebben egyetértünk?


"Tényleg iktass be egy dühterápiát. "


Áruld már el nekem te nagyon egyszerű, hogy honnan tudod, hogy én milyen körülmények között írok? :D Honnan veszed, hogy ideges vagyok? Épp hangosan röhögtem a kérdező legutolsó kommentjén, nem ilyen vagyok ha dühös vagyok.


Te viszont ezt csinálod:

[link]

Meg ezt:

[link]

Meg ezt:

[link]


Kíváncsi vagyok mi lesz a következő.

2017. ápr. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
91%
Nem hinném, hogy ez a szeretetről szólt. Talán inkább arról lehet szó, amit az első hozzászóló is írt: egészen más következményekkel járt volna egy merénylet akkor, mint manapság. Arról nem beszélve, hogy csak szervezés kérdése volt, hogy Kádár körül, csak megbízható emberek játsszák a boldog nép szerepét.
2017. ápr. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 Fatal_3rror_ ***** válasza:
91%
Tulajdonképpen ott elbukik a kérdés, hogy az összes Kádáros képen ott figyelnek a háttérben a rendőrök... :D
2017. ápr. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 anonim ***** válasza:
9%

66% na ez jogos. Elírogatok, tudom én. Ez nem személyeskedés.


Köszönöm az órát a fogalmakról.


De van egy hírem: Kicsim én már rég leszállnék rólad, és szeretném ezt röviden fogalmazva tenni. De ha élőben lennénk, akkor olyan Puzsér féle vita lenne, mert én már rég abbahagytam amíg te ordítanál. Oké? Ezért írtam a dühterápiát. Nem ér annyit ez az egész.

2017. ápr. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 anonim ***** válasza:

"De van egy hírem: Kicsim én már rég leszállnék rólad, és szeretném ezt röviden fogalmazva tenni. De ha élőben lennénk, akkor olyan Puzsér féle vita lenne, mert én már rég abbahagytam amíg te ordítanál. Oké? Ezért írtam a dühterápiát. Nem ér annyit ez az egész."


Mondom én, most is személyeskedsz :D Feltételezed, hogy én élőben ordítanék, ezt alapozod a nagy büdös semmire és ezzel akarod az érveim élét csorbítani, nem azzal, hogy esetleg cáfolnád őket :D Kötözködsz, cél nélkül.

2017. ápr. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 anonim ***** válasza:
8%

Ohe, nem személyeskedek, csak feleslegessé vált a vitázás. Érthető?

Leírtam a véleményem, hogy mitől lehet Kádár megítélése jobb. Valakiknél. De csak ennyi, nem logikus hogy ezért hagytam ki azokat amik miatt meg nagyon nem? Nincs ebben semmi probléma csak nem ugyanarról beszélünk. Ebbe meg nem megyek bele mert sose megyünk a dolgunkra.

2017. ápr. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/74 anonim ***** válasza:
89%

A 12-höz Egyébként segítek kicsit, már látom nem megy, bejelöltem neked az első képen a biztonsági személyzet teljesen nyilvánvaló tagjait:

Még hozzá tenném, hogy a bámészkodó "tömeg" minden bizonnyal az akkori bevett szokás szerint a civil ruhás titkosrendőrök családtagjai voltak. Ha valahova vonattal ment, akkor már három nappal korábban átvizsgálták a teljes vonalat, a töltés melletti szakasszal együtt, az átvizsgált részeket aztán folyamatosan őrizték fegyveresek míg elment a vonat. Panelproliként élt, de a lakása körül minden lakásban kormányőrök dekkoltak. A seregbeli főnököm mesélte, ő is kormányőr volt és ott dekkolt, de ott hagyta őket mert kádárné örökké csicskáztatta őket (takarítás, bevásárlás stb). Az egyik osztálytársam barátnője (80-as évek) Aliga 2-őn volt a személyzet tagja. Aliga volt a fő pártüdülő, azon belül volt Aliga 2, ami kizárólag kádáré volt. A faj és elvtársaival volt körbevéve, mégis Aliga 2 kerítéssel, biztonsági zónával, fegyveres őrséggel volt elszeparálva. kádár betegesen félt a merényletektől, volt hogy az útvonalán még a csatornafedeleket is lehegesztették. A kit a fényképeken látni a közelében, az tuti beavatott ember volt. Még amikor egy 10 éves kisiskolás úttörővel fogott kezet valami ünnepségen, az is általában valami megbízható pártitkár kölyke volt.

2017. ápr. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 anonim ***** válasza:
85%

Ez hazugság. Természetesen volt testőrsége Kádárnak, volt villája, saját vasúti szerelvénye kártyaszobával, vadászni járt, a Krímre üdülni, stb.


Kádár tulajdonképpen puccsista volt, hiszen tagja volt Nagy Imre kormányának. Elárulta Nagy Imrét és a hazáját, a szovjetek bábja lett. A korai Kádár rendszer igen kegyetlen volt. Ebben nem neki volt egyedül szerepe, de pl. Marosán, Biszku és mások nagyon kemény megtorlást akartak - és Kádár ennek nem állt ellen.


Buta, tanulatlan, igénytelen ember volt, 40 év alatt még a gazdái nyelvén, oroszul sem volt képes megtanulni.


Több száz volt a kivégzett fiatalok száma, s fel sem tudjuk mérni mennyi az ítélet nélkül agyonlőtt, agyonvert emberek száma. A forradalom után a pufajkások gyakorlatilag végigverték az országot.


Amellett ne feledjük, hogy Kádár már '56 előtt kőkemény kommunista volt, már Rákosi alatt belügyminiszter.


Van épeszű ember, aki azt hiszi, nem volt testőrsége? Lehet, hogy nem volt látványos, de nyugodt légy, hogy megszűrté ki mehet a közelébe. Annak idején még a '60 - as években is május 1. - én elzárták a felvonulás idejére pl. a gyárakban az írógépeket, nehogy röplapokat írjanak rajta, "imperialista ügynökök" amíg az öntudatos munkás felvonul. Mindenhol rendőrök voltak.


Ha valaki támadó szándékkal közeledett volna Csermanekhez, úgy megverték volna bőrkabátos emberek, hogy minden csontja összetört volna.

2017. ápr. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 anonim ***** válasza:
83%

"Még hozzá tenném, hogy a bámészkodó "tömeg" minden bizonnyal az akkori bevett szokás szerint a civil ruhás titkosrendőrök családtagjai voltak. "


Igen, én is először be akartam jelölni a gyanúsabb "civileket" is, de aztán letettem erről, mert úgyis belekötött volna valaki. Aki mögötte megy "tömeg" annak a fele civil ruhás rendőr, a másik fele meg valami komcsi kiskáder.

2017. ápr. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 Pro Patria ***** válasza:
92%

"tény hogy a 70-es évek végére volt oylan népszerű hogyha akkor kitalálják, hogy legyen szabad választás akkor lazán megválasztja a többség."

- Állítod. Tét nélkül, mivel nem történt, nem történhetett ilyen, tehát nyugodtan bedobhatod állításként. A valóság erre a romantizálásra rácáfolva az, hogy mindenki a pokolba kívánta a rendszert.

Tíz évvel az általad mondott időponthoz képest, amikor a négyigenes népszavazáson három kérdésben mondtak ítéletet kifejezetten a Pártról és annak kapcsolt részeiről, így alakult a kép:


-> "Kivonuljanak-e a pártszervek a munkahelyekről?"

Az érvényes 4.310.999 szavazatból az IGEN szavazatok száma 4.101.958 (95,15%), a NEM szavazatok száma 209.041 (4,85%) volt


-> "Elszámoljon-e az MSZMP a tulajdonában, vagy kezelésében lévő vagyonról?"

Az érvényes 4.314.550 szavazatból az IGEN szavazatok száma 4.114.994 (95,37%), a NEM szavazatok száma 199.556 (4,63%) volt.


-> "Feloszlassák-e a Munkásőrséget?"

Az érvényes 4.285.604 szavazatból az IGEN szavazatok száma 4.068.420 (94,94%), a NEM szavazatok száma 217.184 (5,07%) volt.


Nem látom be, talán te segítesz. Ha '79-ben "lazán megválasztották volna", mint állítod azt - megteheted, lévén, sem megcáfolni, sem megerősíteni nem lehet, mivel nem tartottak szabad választást -, akkor miért volt tíz évvel ehhez képest később 95% feletti elutasítás többmillió ember részvételében?


"De ha élőben lennénk, akkor olyan Puzsér féle vita lenne, mert én már rég abbahagytam amíg te ordítanál. Oké? Ezért írtam a dühterápiát."

- Más érved nincs, mint hitelteleníteni a vita másik felét mondvacsinált, hipotetikus személyiségromboló felvázolásokkal?


----------


Az 59%-os válaszoló egyébként nem kommunista, de Kádárnak azért elvitathatatlan érdemei vannak.

Nem kommunista, de a kommunizmus nevében elkövetett bűnők, és azok alanyainak erkölcsi foltjai bocsánatosabbak, mint a fasizmus esetén, mert utóbbi "eleve nem lehet jó".

Nem kommunista, de azért az ÁVH-t ne helyezzük az SS mellé.

2017. ápr. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!