Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az hogy lehet, hogy Kádár...

Az hogy lehet, hogy Kádár elvtársat annyira szerette a magyar nép, hogy még testőrök nélkül is közéjük mert menni és senki nem bántotta?

Figyelt kérdés

Bezzeg Orbán testőrökkel, meg a TEK-kel sem mer kimenni az emberek közé. A Gyurcsányit is leköpték. Orbánt is le fogják még.


A képek nem hazudnak.


[link]


[link]


[link]


[link]



[link]


2017. ápr. 2. 11:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/74 Pro Patria ***** válasza:

"nem győzöd hangsúlyozni, mér kipállik a szád tőle hogy "gyilkos, gyilkos, GYEEELKAAAS"

- Amikor azt mondod, hogy ugyanolyan politikus, akivel lehet egyetérteni, és nem egyetérteni, de tiszteletben kell tartani, akkor érdemes megjegyezni, hogy emberek haláláért közvetlenül felelős, és ez az, ami elválasztja "a többi politikustól". Nem "csak egy" politikus, több a múltja ennél. És így meg(el)ítélendő.


"De ahol fát vágnak ott hull a forgács, egy"

- Érdekes megfogalmazása az '56-os forradalom utáni megtorlásokkor a diktatúra fegyveres karhatalmához való önkéntes csatlakozásnak...


"kettő: nem ő volt az egyetlen se és a utolsó se, pont."

- Értem. Végülis Hitler sem az egyetlen diktátor a történelemben. Voltak rajta kívül mások is, ugye.

Kevesebbé teszi ez Horn bűnét, kisebbíti azokat? Hogy vannak rajta kívül is gyilkosok?


Amire pedig százhalombattai sorozatgyilkossal való párhuzamba állítással rá akartam mutatni, az nem az, amit te beleláttál, és sértődötten kikérted magadnak, borogatva az asztalt. Arra, hogy ahogyan ő azt mondta, ha kikerül, újra ölni fog, ugyanúgy Horn sem tanúsított _végig_ élete alatt, haláláig megbánást.

A kettőben ez a hasonlóság. Az egyik esetén nem tartanád szükségesnek a méltóságteljes bánásmódot. Pedig a másik lélekben ugyanolyan rohadt, erkölcsi hulla. Mert kimondatlanul ugyanazt mondta: újra ölne.

Hiszen nem kért bocsánatot, nem érzett felelősséget, nem vizsgálta felül tetteit, nem érzett sajnálatot, nem gondolta másképp az utolsó napig sem. És ez az a hasonlóság, amiben közös pontot találtam a másik gyilkossal, erről szólt a párhuzam. Horn ugyan nem mondta, hogy "ha kiszabadul, újra ölni fog", lélekben ez a kettő azonban ugyanazt jelenti.


Mondhatod, milyen kettős megítélés, hogy egyiket azért vetem meg, mert ideológiát cserélt a rendszerváltás után, míg a másikat pedig éppen azért, mert nem tagadta meg a múltat. Nem így van.

Az, ha valaki kommunista állampárti miniszterből hirtelen jobboldali, polgári, demokratikus, konzervatív padsorokba ül, az visszataszító, és nem ezt várom el. Azt várom el, hogy mutasson megbánást, és határolódjon el korábbi tetteitől, elítélve azokat a bűnöket, amikben ő is részes volt.

Ez a kettő nem ugyanaz, csak látszólag ellentmondás.

2017. ápr. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/74 anonim ***** válasza:

"Amire pedig százhalombattai sorozatgyilkossal való párhuzamba állítással (...)"ha kiszabadul, újra ölni fog", lélekben ez a kettő azonban ugyanazt jelenti.

"

nos ha azt írom méltatlan összehasonlítás úgyse fpgadod el, inkább fogalmazzunk úgy hogy valakinek a történelmi szerepét legyen az oylan mint Horné nem azonos alapon ítéljük meg mint egy sorozatgyilkos perverz beteg gyilkolászásait. Azért ne degradáljuk ennyire a beszélgetést... pont.


"- Értem. Végülis Hitler sem az egyetlen diktátor a történelemben. Voltak rajta kívül mások is, ugye.

Kevesebbé teszi ez Horn bűnét, kisebbíti azokat? Hogy vannak rajta kívül is gyilkosok? "


nem tezs semmit kevesebbé, csak annyit jelez hogy nem ő fizet a világ össze bűnéért, és egész életünket nem a bűneink határozzák meg. Mondok valamit ami évekkel korábban vagy később volt, az nem számít mert akkor ez volt és kész. Eyszerűen fárazst ennyi.

Egyébként a Hiteleres példa viccnek is rossz. Itt nem diktátorokról és elmebetegekről ebszélünk. Pont.


" Érdekes megfogalmazása az '56-os forradalom utáni megtorlásokkor a diktatúra fegyveres karhatalmához való önkéntes csatlakozásnak."


na ugye? Akkor nézzük: minden forradalmár is lehet gyilkos mert lőtt és az eltalált, éppen egy katonát vagy valakit akinek gyereke volt családja, akkor ez egy rohadt gyilkos ugye akárkit lőtt is? Vagy ahol fát vágnak ott hull a forgács?

Ugyan már... ne süllyesszük már a dolgot... Erről már kár beszélni komolyan hullagyalázás.


"Nem "csak egy" politikus, több a múltja ennél. És így meg(el)ítélendő."


de priviben leírtam, egy politikus aki építette azt a rendszert, a többi meg alkalmazkodott, beilleszkedett, de tényleg ők jobbak. ja nem tudom, mert GYEELKAAAAAS!


Erkölcsi hulla? Hmm... hol is hallottam ezt.... ja ezt az mondta aki már sajnálatos módon szembe nézett a halállal de azért másokét még kívánja... :-) Éa ez nem baj.

Elismertem hogy nem ítélhetjük el, nem is teszem, a pártját viszont igen. Amiért saját érdeküket tekintve hagyták hogy így rombolja a méltóságát az említett hölgy. Pont.



"Az, ha valaki kommunista állampárti miniszterből hirtelen jobboldali, polgári, demokratikus, konzervatív padsorokba ül, az visszataszító, és nem ezt várom el. Azt várom el, hogy mutasson megbánást, és határolódjon el korábbi tetteitől, elítélve azokat a bűnöket, amikben ő is részes volt. "


privátban érthetően kifejtettem. Pont. Ha akarsz itt idézel belőle, mert gondolom majd reagálsz.


De na, elég hagyjuk a hullagyalázást, mert az undorító. :-) Hófehérke is már tiszta zöld volt mikor csókolgatták , fujj. Itt ez Kádár kérdés, nem itt vitatjuk meg.

2017. ápr. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/74 Pro Patria ***** válasza:

"nem tezs semmit kevesebbé, csak annyit jelez hogy nem ő fizet a világ össze bűnéért"

- Nem is ezt mondja senki, amit te csinálsz, az a szalmabábérvelés. A saját bűneiért kellett volna felelnie. De ennyi sem történt meg soha.


"Egyébként a Hiteleres példa viccnek is rossz. Itt nem diktátorokról és elmebetegekről ebszélünk. Pont."

- Csak a megölt emberek számában van eltérés. A felfogás, a morális értékrend torzultsága, az, hogy az elveim indokolttá teszik emberek elpusztítását, az alapok ugyanazok. Hogy ez feljogosít, és a másképp gondolkodó megöléséért nem kell felelősséget éreznem. A különbséget az teszi, hogy ki mekkora kiterjedtségig kap ehhez hatalmat a sorstól.


"Akkor nézzük: minden forradalmár is lehet gyilkos mert lőtt és az eltalált, éppen egy katonát vagy valakit akinek gyereke volt családja"

- Fogalmad sincs a fegyverhasználat szabályairól? Nem is várom el. Egészen más fegyvertelen embereket, megtorlásból megölni, mint a fegyveres harc hivatalos állomány tagjai között, a nemzetközi jogba foglaltak szerint.

2017. ápr. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/74 anonim ***** válasza:

Jaj hogy oda ne rohanjak. :-) amit privátban írtam az az utolsó szavam.


Leírtam ott hogy a Hitleres hasonlattal mi a gond.


A fegyveres dolog: jó erre még azt is mondom hogy elfogadom.

De ehhez is tartozik amit priviben nyomtam


Ez kezd Walking Dead lenni

2017. ápr. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!