Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A CEU azért lesz bezárva,...

A CEU azért lesz bezárva, mert szabálytalanul működik, illetve "ideológiai" jelentősége is van?

Figyelt kérdés

Magyarországon több külföldi magánegyetem is van.

Például az amerikai McDaniel College ,vagy az IBS.


A kormány nem foglalkozik ezekkel az intézményekkel.Személyes véleményem,hogy a képzési kínálatuk is értelmesebb,piacképesebb,mint amivel a CEU rendelkezik.

Azért, mert ezek az intézmények politikailag semlegesek.


A CEU politikailag eléggé elfogult.

Emiatt is utálja a kormány, illetve a nemzetibb emberek.

A CEU-n olyan szakok indulnak, mint kisebbvédelem, genderpolitika és a hasonlók.Eléggé "elvontnak" kell lennie ahhoz,hogy valaki ilyesmikre jelentkezzen.

Magyarán, a CEU egy liberális képző egyetem (volt).



2017. ápr. 5. 11:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

"Tudod miért vannak az egyetemek egyáltalán?"


Azok mind csak lipsikeltetők!

2017. ápr. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

1. Magánegyetem, nem az állam pénzéből megy. Innentől felőlem olyan ideológiát képviselnek, amilyet akarnak. (Zárójelben megjegyezném, hogy én aktívan figyelem a híreket, de SOHA nem olvastam semmilyen CEU-s nyilatkozatot aktuálpolitikai ügyben. Szerény véleményem szerint az emberek 95%-a azt sem tudta, hogy létezik ez az egyetem).

2. Nem, nem működik szabálytalanul. Épp ezért kellett egy új törvény, amivel már úgy fog működni. Ha már most szabálytalan lenne, akkor ugye nem kellett volna új törvény.

3. Értelmetlenek a szakjai szerinted? Tök jó, de ez még mindig egy magánegyetem, nem kell szerinted értelmes szakokat elindítania. Vannak állami szabályozások, amiknek az elmúlt x évben mindig megfelelt. Most csináltak egy újat, aminek csak ő nem fog megfelelni, a huszon valamennyi magánegyetemből.

4. A nyilvánvaló negatív hatásokon kívül most Orbán szembeköpi a külhoni magyarokat. Erdélyben tudtommal 2, Szlovákiában és Szerbiában pedig 1-1 egyetem van a magyaroknak, amik részben vagy egészben magyar pénzekből működnek. Na most ha ezt a törvénymódosítást lenyeli az EU, akkor ezentúl nekik is megvan a "jogalapjuk" ezeket az egyetemeket ellehetetleníteni.

2017. ápr. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, ez nem kérdés volt, ha a véleményedet akarod hangoztatni arra a legközelebbi kocsma sokkal megfelelőbb.
2017. ápr. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"A CEU-n olyan szakok indulnak, mint kisebbvédelem, genderpolitika és a hasonlók."


Gender-szak az ELTÉ-n is van. Zárjuk be azt is???

2017. ápr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

A fidesz álláspontja miatt szeretnék ellehetetleníteni a CEU-t. A fidesz álláspontja az, hogyha egy felsőoktatási intézmény a székhelyén nem folytat oktatási/kutatási tevékenységet, akkor az egy fantomegyetem. Na, ez nettó baromság, mert nincsenek tisztában az amerikai felsőoktatási rendszerrel. USA-ban elég sok olyan egyetem van, ahol szimplán online folyik a képzés. Ehhez képest a CEU legalább tényleg végez oktatási tevékenységet.


A CEU nem működött szabálytalanul, azaz Nftv 76. § (1) bek. alapján végezte az oktatási/kutatási tevékenységét Magyarország területén. Amennyiben szabálytalanul működött volna az egyetem, hatósági eljárást kellett volna folytatni és megvonni az akkreditációjától. Azért kellett külön jogszabálymódosításhoz nyúlni, mert a hatályos jogszabályok alapján jogszerűen működött, nem tudták jogszabályok alapján ellehetetleníteni.


Továbbá nem értem, hogy miért zavarja egyeseket az, hogy a piacképes LL.M (mesterjogász) és az MBA képzések mellett indítottak pár idióta szakot úgy, hogy azt nem is a mi adóforintjainkból indította a CEU, hanem magánfinanszírozásból. Az ELTE gendertudományok MA képzés és a BCE családtudomány MA képzése miért nem zavarja az embereket, amikor a két egyetem állami tulajdonban van, ergo a mi pénzünkből finanszíroznak ilyen idióta, semmirevaló szakokat???


Egyébként a CEU indította az egyetlen értékelhető international business law LL.M képzést, amire még a külföldi nemzetközi ügyvédi irodák is fel szoktak figyelni! Na, jó, az Andrássy Egyetemnek is van egy értékelhető LL.M képzése, a többi itthon az mind kuka.


Megjegyzem, egyébként ezzel a törvényjavaslattal több bilateriális egyezményt és nemzetközi/EU-s jogszabályt sértenek meg, ergo a tegnap deklarált törvény semmis.


Esküszöm, egyébként ezt a fidesz bedobta szerintem egy gumicsontnak a pórnépnek, hogy közben elvonja a figyelmet valami újabb Adótv. módosításról, esetleg egy újabb adó beiktatásáról. Anno ezt csinálták az internetadós cirkusznál is, csak ott még nem mentek el a törvényjavaslat megszavazásáig. Itt elmentek, de ez egy semmis jogszabály, kb. annyit ér, mint a forró kutyasz@r, ezt úgyis hatályon kívül helyezik, vagy a köztársasági elnök nem írja alá, hanem bedobja az Alkotmánybíróságnak, akik megsemmisítik a megszavazott törvényjavaslatot, közben meg a lepel alatt becsúsztatnak valami nagyon sunyi jogszabályt... Vagy esetleg elvonják a figyelmet valami nagyobb közbeszerzéses csalásról. Ez egy paródia, nem szabad bedőlni és nézzétek folyamatosan, milyen törvényjavaslatokat akar bedobni a T. Országház!!

2017. ápr. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Az egész csak arra van hogy elfordítsák a figyelmet a valódi problémákról, elnézve hogy mennyien foglalkoznak ezzel bejött nekik
2017. ápr. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Még jó, hogy neked ez a véleményed. A világ tudományos elitjének, több tucat nobel-dijastól a Harvardon és Oxfordon át pedig nem ez, és ennek hangot is adtak.

A CEU-n egyébként van matematika, hálózatkutatás, kognitív tudományok, stb. és mind a világ élvonalába tartozik, ezeket is lenézed?

2017. ápr. 6. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A CEU nem működik szabálytalanul. Most hoztak egy törvényt, amelynek valószínűleg nem tud megfelelni.


NAGY KÜLÖNBSÉG!

2017. ápr. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!