Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van olyan, aki ha a CEU...

Van olyan, aki ha a CEU kiköltözik Ausztriába, akkor ő is elhagyja az országot?

Figyelt kérdés
Nem feltétlen azért, mert a CEU-n akart volna tanulni, hanem mert az utolsó csepp volt ez neki a pohárban, és úgy látja, hogy nagyon-nagyon rossz irányba mennek a dolgok itthon.

2017. ápr. 6. 20:26
1 2 3
 11/26 anonim válasza:
95%

De kap.


Én otthon mekisfiúként még ma is csak 300 euró körül kapnék, itt jelenleg a minimum 1350 nettó. (hónapokra lebontva, 14 havi fizetés van)


Tehát több mint négyszeres az olló.


Éljen otthon aki akar, én nem fogok.

2017. ápr. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
46%
Persze! Még afrikába, vagy egyéb lepra helyekre is megyünk akár utána. Ceu foreva!!!
2017. ápr. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Sok embernek komoly szövegértelmezési gondjai van. Tényleg ennyire buta emberek járnak ide?
2017. ápr. 6. 21:52
 14/26 anonim ***** válasza:
60%
Nem kell elmennie a CEU-nak ahhoz, hogy én lelépjek a francba... :DDD Jól elvégzem az egyetemet "azadófizetőkpénzin", ledolgozom a 900 napomat itthon amit le kell, aztán pápá... :D
2017. ápr. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Estádio de Felchút ***** válasza:
0%

Előző, miféle 900 napról hablatyolsz? Valamit benéztél.

Ceú nem érdekel, nem tartom többre, mint az edutuszt, zsékáefet, kodolányit és társait.

Ha egy-két éven belül sikerül feltornásznom a fizumat bruttó 1 millió fölé, nem megyek sehová, ha nem, akkor irány Svájc, vagy Luxemburg. A labancok nem vonzanak.

2017. ápr. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%

Előző:


"A [hallgatói] nyilatkozat tartalma: vállaljátok, hogy a képzési idő másfélszerese alatt megszerzitek a diplomát, emellett azt is, hogy húsz éven belül "ledolgozzátok" az igénybe vett állami ösztöndíjas féléveket (tehát annyi ideig dolgoztok magyarországi munkahelyen, ahány állami félévet igénybe vettetek)."


"Egy félév öt hónapnak, 150 napnak számít. Tehát egy hároméves alapképzésért legalább 900 napot itthon kell dolgoznotok, bejelentve."


Valamit benéztél...

2017. ápr. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

"Ceú nem érdekel, nem tartom többre, mint az edutuszt, zsékáefet, kodolányit és társait. "


Te normális vagy? A CEU-n Princeton-on, Harvard-on doktorált oktatók vannak, a legjobb diákjaik szintén ezekre a helyekre mennek doktorálni. A nemzetközi felsőoktatási ranglistákon Magyarország legsikeresebb egyeteme a CEU. Mellesleg láttad az új Nádor utcai campusukat? Nyugati színvonalú, a Corvinus C Épületét is lepipálja.

Hogy hasonlíthatsz egy ilyen egyetemet az Edutushoz? TE MIT SZEDSZ?

2017. ápr. 7. 00:26
 18/26 Estádio de Felchút ***** válasza:
Nem néztem én be semmit, pubi, a te szerződésed, mi közöm hozzá?
2017. ápr. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Estádio de Felchút ***** válasza:
51%

Kérdező, nyugodjál le (attól lenyugszol).

Túlzásokba nem kell esni. A munkáltatók döntik el, melyik egyetem mennyit ér, az értékelés pedig a bérjegyzékeden lesz rajta. Tőlem a Metallica is felléphet a ceún, az attól még nem lesz hagyományos elitegyetem.

2017. ápr. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

"A munkáltatók döntik el, melyik egyetem mennyit ér"


A munkáltatók eldöntötték, hogy a CEU sokat ér. Az MNB például az álláshirdetéseiben külön előnyként jelölte a CEU-s diplomát.


"az értékelés pedig a bérjegyzékeden lesz"


Szerintem nézz utána, hogy ezeken a helyeken milyen bérek vannak. (csak különböző módokon szűrtem rá a hallgatókra)

Amíg te csak álmodozol a bruttó 1 millióról, ők meg is kapják. :)


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


"attól még nem lesz hagyományos elitegyetem"


Maximum a te alternatív univerzumodban nem az.

2017. ápr. 7. 01:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!