Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj, hogy egy fantomegye...

Miért baj, hogy egy fantomegyetemet (ceu) be fognak tíltani?

Figyelt kérdés

A törvény mindenkire vonatkozik, akár szegény, akár gazdag, ha a gazdag egyetem kivételt képezne, akkor sérülne a demokrácia, akkor miért tüntetnek ez ellen, ugymond a demokratikus jogrend arra vonatkozó része ellen, hogy mindenkire vonatkozzon ?


Ha te nem fizeted be az adót vagy jogellenesen folytatsz egy tevékenységet betíltják és bírságot fizettetnek veled. Ugyanígy ha láteznek fantomegyetemek, akkor ők miért működjenek továbbra is átláthatatlan módon?


A "CEU előbbi csak papíron létezik, egyetlen diákja sincs, és a nem létező hivatkozással ad ki amerikai diplomát. „Ez egy fantom egyetem” [link]


Ez az egyik része, hogy átláthatatlan módon működik. A másik pedig, hogy mivel magánegyetem az összes pénzt olyan magánpénzből kapják, akiknek idológiai politikai elfogultsága van vagy lehet és evidens, hogy az oktatóktól azt várják el, hogy olyanra szabja a diákokat amilyenek a forrást adó ideológiája t.i:ultraliberális. Ezért alakulhatott ki, hogy olyanokat oktatnak a CEU-n, mint hogy "Kognitív tudomány és irányelvek" illetve "Kognitív tudomány és politizálás". Eme kurzus tartalma, hogyan lehet felhasználni a kognitív tudományt (emberi gondolkodással kapcsolatos tudást, kutatásokat) az emberek politikai, illetve irányelvekkel kapcsolatos befolyásolására [link]


Egyrészt átláthatóvá kellene tenni az egyetemet, amely ráadásul nem szabályosan működik.Ha idejön kínából egy gazdag kereskedő és itt egyetemet nyit, majd azt tanítja, hogyan befolyásolják a társadalmat az onnan kikerülő hallgatók és ezt teszi úgy, hogy kínában nincs is akkreditálva illetve oda fantomként van bejegyezve és ezt überelve szabálytalanul működik, miért kell azon fennakadni hogy ezt bezárják ?



2017. ápr. 13. 17:42
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
94%

"A törvény mindenkire vonatkozik"


De az ugye megvan, hogy a fidesz azzal az indokkal hozta meg ezt a törvényt, hogy "nem tartják be a törvényeket". De közben meg az eddigieket betartották, csak azt nem amit most szavaztak meg. Tehát azzal indokolták a törvényt, hogy nem tartják be azt ami még nem is volt.

2017. ápr. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 A kérdező kommentje:

"És ha egy hét alatt hoznak egy törvényt, amivel betiltják a te működésed Magyarországon, akkor szerinted ez jogos, hiszen törvényt hoztak rá? Úgy, hogy téged ezzel kapcsolatban meg sem kérdeznek persze. "


Ne haragudj, de évek óta meg van az a törvényi szabályozás amiben le van fektetve mi szülkséges, hogy egy egyetem szabályosan működhessen. Az egyetemnek akik tudományt tanítanak, nincs annyi affinitása hogy ennek utánanéz mik ezek? Milyen színvonalas oktatás lehet ott :P Már rég be kellett volna tíltani azokat az iskolákat, akik ezeknek nem tesznek eleget. Jártak volna utána. Még most is megvannak akiskapuk, ahogyan jelezte az államtitkár


"Ha nem léteznek diákjai, akkor akik diáknak nevezték magukat a tüntetéseken mind hazudtak? Beépített ügynökök? "


Olvasd el a hírt amit linkeltem : az amerikai egyetemi része fantom, oda senki sem jár. Titkárnő sincsen ott, ezt is elmondta Kósa. Az a baj, hogy így csípőből írod le az ostobaságaidat, ezt máshol is olvastam nálad, de nem olvasol utána semminek, minek is az ? :XD


"Ezt te csak kijelented, igazolás?!"


Mindenki tudja, ennek sem olvastál utána. Nem véletlen hogy nem akarják elmondani kihez kötődik a finanszírozása ennek az agymosodának ;D


"A kognitív tudományokat oktatják mindenhol, nyilván tisztában vagyok vele, hogy a magadfajtának ez bizony fáj, de ettől még a magyar egyetemeken is oktatnak ilyeneket. "


Namost nem mindegy, hogy bemutatják hogy létezik ilyen lásd magyar egyetemek, vagy arra képezik ki külön tárgyakban a tanulókat, hogy használják saját céljaikra. Nem hiszem hogy nem érted a különbséget.


"Szerintem a CEU ügynek alapvetően ez volt a kiindulópontja. Mivel a biorobotok támogatják Trumpot de amaz nem állt szóba a Főnivel, kíváncsiak voltak rá, hogy egyrészt meddig lehet elmenni és mikortól fognak Trumpliék a sörhasukra koppintani,"


Ez egy ostoba konteo. Bizonyíték ? A CEU ügy úgy kezdődött, hogy átnézték a törvényi szabályozásokat ami kötelező x évente és kiderült sok egyetem, nem csak a ceú nem felel meg ezeknek az elvárásoknak. Miért működjön ? Ha olyan tudósok az oktatók, miért nem képesek a törvényi előírásoknak eleget tenni ? :XD

2017. ápr. 13. 18:43
 13/63 anonim ***** válasza:
95%

" hogy átnézték a törvényi szabályozásokat ami kötelező x évente és kiderült sok egyetem, nem csak a ceú nem felel meg ezeknek az elvárásoknak"


A CEU-nál annyi volt, hogy volt 1-2 adminisztratív hiba, mert kicsit később adtak le pár papírt korábban. De amíg nem hozták meg a törvényt addig mindent betartottak.


Egyébként a legnagyobb probléma azzal van, hogy a kormány nagyon is tisztába volt a törvénnyel amit hoztak. Olyannyira, hogy a szavazás előtt 12 órával egy módosítást raktak bele ami kiköti, hogy csak az ország kormányával lehet tárgyalni. Közben tudták, hogy a CEU esetén ezt nem lehet megcsinálni, mert az amerikai jog ezt nem teszi lehetővé.

2017. ápr. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
95%

"Ne haragudj, de évek óta meg van az a törvényi szabályozás amiben le van fektetve mi szülkséges, hogy egy egyetem szabályosan működhessen."


Ennek eddig meg is felelt, csak ugye utólag lehetetlenítették el.


" az oktatóktól azt várják el, hogy olyanra szabja a diákokat amilyenek a forrást adó ideológiája t.i:ultraliberális."


Erre hol az igazolás? Mivel tudod alátámasztani, hogy a CEU-ban ez elvárt?


"Namost nem mindegy, hogy bemutatják hogy létezik ilyen lásd magyar egyetemek, vagy arra képezik ki külön tárgyakban a tanulókat, hogy használják saját céljaikra. Nem hiszem hogy nem érted a különbséget. "


És azt te honnan tudod, hogy melyik egyetemen hogy adják elő? Végigjártad az összes MO-n működő egyetem ilyen irányú képzését? Vagy mi alapján döntöd el?


"A CEU ügy úgy kezdődött, hogy átnézték a törvényi szabályozásokat ami kötelező x évente és kiderült sok egyetem, nem csak a ceú nem felel meg ezeknek az elvárásoknak"


Azokat a törvényi szabályozásokat, amiket a Főni és sleppje utólag változtatott meg, hogy a CEU ne feleljen meg nekik, így érted gondolom.

2017. ápr. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
94%

"Ne haragudj, de évek óta meg van az a törvényi szabályozás amiben le van fektetve mi szülkséges, hogy egy egyetem szabályosan működhessen."


A fidesz hazudozásaival ellentétben, eddig megfelelt. De minek is írjuk le, úgyis csak egy propagandista vagy.

2017. ápr. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 A kérdező kommentje:

Csak a McDaniel College felel meg a követelményeknek a ceu nem tartotta be a törvényeket eddig sem, hát az átláthatóságnak hogy felelt volna meg, amikor máig nem árúlják el, honnan jön a pénz ? Egy fantomegyetem, usában nincs is kampuszuk sem.


, Ott van Kósa nyilatkozata :" az Oktatási Hivatal (OH) ötévente vizsgálja felül a Magyarországon működő külföldi egyetemek engedélyét, ennek 2016-ban jött el ismét az ideje. A vizsgálat kimutatta, hogy egy kivétellel nem működnek megfelelően ezek az intézmények "


Már eddig sem felelt meg. Most toldottak a törvényen, de ugyanúgy nem átlátható az egyetem, ami ráadásul fantom. Minden ami nektek nem tetszik, az propaganda ugye ? :XD

Elmondom nem vagyok fideszes, de ebben igazuk van.

2017. ápr. 13. 19:49
 17/63 anonim ***** válasza:
93%

# 16/16 Időpont ma 19:49


Tehát a fidesznek igaza van, mert Kósa azt mondta igazuk van? Hajmeresztő logika.

2017. ápr. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
92%

"a ceu nem tartotta be a törvényeket eddig sem"


ÉS pontosan mit nem tartott be? Az, hogy Kósa ezt mondja az még nem úgy van. A kormány azért nem nagyon szokott mostanában igazat mondani.

2017. ápr. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 A kérdező kommentje:

Most miért kell hülyének nézni mindenkit ? :D


Ott van az OM megállapította, akár Kósa akár más mondta ezt a minisztérium állapította meg, hogy szabálytalanúl működik, eddig is. Mit nem lehet azon nem érteni, hogy ha az usa kampusza nem létezik az fantomegyetem ? Mit nem lehet megérteni, hogy a forrásaikat fedjék fel, eddig sem tették más magyar egyetem megtette. Ez kettős mérce lenne.

2017. ápr. 13. 21:04
 20/63 Szimeon ***** válasza:
16%
Ha okos akarsz lenni, tanulj a CEU-n!
2017. ápr. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!