Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj, hogy egy fantomegye...

Miért baj, hogy egy fantomegyetemet (ceu) be fognak tíltani?

Figyelt kérdés

A törvény mindenkire vonatkozik, akár szegény, akár gazdag, ha a gazdag egyetem kivételt képezne, akkor sérülne a demokrácia, akkor miért tüntetnek ez ellen, ugymond a demokratikus jogrend arra vonatkozó része ellen, hogy mindenkire vonatkozzon ?


Ha te nem fizeted be az adót vagy jogellenesen folytatsz egy tevékenységet betíltják és bírságot fizettetnek veled. Ugyanígy ha láteznek fantomegyetemek, akkor ők miért működjenek továbbra is átláthatatlan módon?


A "CEU előbbi csak papíron létezik, egyetlen diákja sincs, és a nem létező hivatkozással ad ki amerikai diplomát. „Ez egy fantom egyetem” [link]


Ez az egyik része, hogy átláthatatlan módon működik. A másik pedig, hogy mivel magánegyetem az összes pénzt olyan magánpénzből kapják, akiknek idológiai politikai elfogultsága van vagy lehet és evidens, hogy az oktatóktól azt várják el, hogy olyanra szabja a diákokat amilyenek a forrást adó ideológiája t.i:ultraliberális. Ezért alakulhatott ki, hogy olyanokat oktatnak a CEU-n, mint hogy "Kognitív tudomány és irányelvek" illetve "Kognitív tudomány és politizálás". Eme kurzus tartalma, hogyan lehet felhasználni a kognitív tudományt (emberi gondolkodással kapcsolatos tudást, kutatásokat) az emberek politikai, illetve irányelvekkel kapcsolatos befolyásolására [link]


Egyrészt átláthatóvá kellene tenni az egyetemet, amely ráadásul nem szabályosan működik.Ha idejön kínából egy gazdag kereskedő és itt egyetemet nyit, majd azt tanítja, hogyan befolyásolják a társadalmat az onnan kikerülő hallgatók és ezt teszi úgy, hogy kínában nincs is akkreditálva illetve oda fantomként van bejegyezve és ezt überelve szabálytalanul működik, miért kell azon fennakadni hogy ezt bezárják ?



2017. ápr. 13. 17:42
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
85%
#29 kérlek mesélj már milyen "óráid" voltak a CEU-n. Egyébként pedig számos képzése a világ legjobbjai között van számon tartva, és nem csak bölcsész dolgokkal foglalkozik, akár tetszik, akár nem, matematikából, hálózatkutatásból, környezeti tudományokból vagy éppen közgazdaságtanból is az ország, illetve Kelet-Európa legjobbja.
2017. ápr. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 A kérdező kommentje:

"Ha okos akarsz lenni, tanulj a CEU-n!"


Ez a reklám helye? Tanuljak szadomazót ?:Xd

Én az ELTÉ-n tanultam jó az nekem.


"Mit nem lehet azon megérteni, hogy attól még, hogy a fidesz azt mondja, hogy a fidesznek igaza van, nem lesz igaza a fidesznek?


Semmi konkrétum nem hangzott el, hogy mit nem tartottak be."


Semmit ? :XD

Konrétan ott írta le Kósa, hogy átláthatatlan, fantomegyetem usában nincs egy titkárnő sem, nem mondják el a forrásaikat. Attól mert Kósa vagy akárki mondja még az OM törvényeit kell betartani.


"Egyébként ez az egyik legidegesítőbb, hogy vádaskodnak, de egy konkrétumot se mondtak még."


Akkor nem tudsz olvasni ?


"Azzal mi a bajod, ha olyanról tanulnak, hogy hogyan befolyásolják a politikusok a népet? "


Mert egy önös ideológia mentén akarnak mindenkit befolyásolni.


"Olvasgass kérdező, hátha ragad rád valami más is, mint Kósa baromságai. "


Olvassak freeblogokat? Jó hogy nem 44-et XD

2017. ápr. 15. 17:38
 33/63 A kérdező kommentje:

"Èn mar korabban halottam rola, voltak ott o raim is, de semmi extra nem Volt ott, de a liberalis tanokat terjesztik ezerrel,egyetem mellett kiallnak a Migransok korlatlan befogadasa mellett,a legutobbi hetekig a vilagban senkt nem tudta,hogy letezik ez a bufes egyetem"


Én is, pont így tudom.


"Ezzel a kiváló helyesírással milyen óráid voltak a CEU-ban, Casio?"


Angolul voltak az órák vagy mobilról casio. ír te látnok vagy? :XD

2017. ápr. 15. 17:40
 34/63 anonim ***** válasza:
92%

Továbbra sincs túl erős, pláne nem "önös" ideológia a CEU-n. A CEU lényege épp az, hogy a tudományosságot, tényeken alapuló döntéshozatalt és átláthatóságot helyez mindenek fölé. Más kérdés, hogy a korrupt, autokrata, hazug politikusoknak a tények és a valóság ismerete már ideológiai ellenségnek minősül.


Az ostoba Kósát, akinek még diplomája sincs, hadd ne vegyem már emberszámba felsőoktatási kérdésekben, amikor Kelet-Európa legmagasabban jegyzett egyetemét akarja szétverni valóban önös érdekből, ami mellett kiállt a világ összes nagy egyeteme és több tucat nobel-díjas, az MTA, meg úgy kb. mindenki akinek agya van. Nevetséges az egész történet.

2017. ápr. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
93%

# 32/33 Időpont ma 17:38


"Semmit ? :XD

Konrétan ott írta le Kósa, hogy átláthatatlan, fantomegyetem usában nincs egy titkárnő sem, nem mondják el a forrásaikat. Attól mert Kósa vagy akárki mondja még az OM törvényeit kell betartani."

És ez mióta konkrétum? A konkrétum az, hogy "megszegte az nftv 52§ (2)-t". Ez a szokásos fideszhazudozás. a CEU betartotta a magyar törvényeket, csak a fidesz hazudja, hogy nem. Tényleg nehéz ezt felfogni?

2017. ápr. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 Andizsuzsi ***** válasza:
96%

"Konrétan ott írta le Kósa, hogy átláthatatlan, fantomegyetem usában nincs egy titkárnő sem, nem mondják el a forrásaikat. Attól mert Kósa vagy akárki mondja még az OM törvényeit kell betartani. "


"az Oktatási Hivatal (OH) ötévente vizsgálja felül a Magyarországon működő külföldi egyetemek engedélyét, ennek 2016-ban jött el ismét az ideje"


Ha jól emlékszem öt éve is Fidesz kormány volt. Akkor nem volt törvénytelen, hogy nincs Amerikában kampusza? (Amúgy ha ez az amerikaiakat nem zavarja, akkor minket miért? Ha ők engedélyt adnak amerikai diplomát kiadni?)

Amúgy nem nagyon hallani róla, hogy Kovács Zoltán kormányszóvivő (aki szintén megszavazta a törvényt) visszaadta volna a törvénytelenül működő egyetemen szerzett diplomáját. Sőt a külügy most is fizeti egy ott tanuló helyettes államtitkár tandíját.

De ugye emlékszünk rá, hogy 5 éve a kormánypárt szerint a balneológiai is felesleges szak volt?

2017. ápr. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
96%
#36 a vicc az, hogy ez az első ilyen felülvizsgálat, tehát ez az "öt évente" duma újabb ordas fideszes hazugság volt.
2017. ápr. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 A kérdező kommentje:

"Továbbra sincs túl erős, pláne nem "önös" ideológia a CEU-n. A CEU lényege épp az, hogy a tudományosságot, tényeken alapuló döntéshozatalt és átláthatóságot helyez mindenek fölé. Más kérdés, hogy a korrupt, autokrata, hazug politikusoknak a tények és a valóság ismerete már ideológiai ellenségnek minősül"


Továbbra is lököd az ostoba propaganda szöveget !

Olvasd már el miről szólnak a diplomamunkáik, az összes ultraliberális, más nincs is köztük. Keresztényt, konzervatívot nem is látsz, ez neked tényeken alapuló oktatás ? :XdD


A másik baj, hogy büfé szintű diplomát lehet hozzá benyuljtani, ilyen magar egyetmeken nincs


"Az ostoba Kósát, akinek még diplomája sincs, hadd ne vegyem már emberszámba felsőoktatási kérdésekben, amikor Kelet-Európa legmagasabban jegyzett egyetemét akarja szétverni valóban önös érdekből,"


Aki ilyen büfédiplomát szerzett a ceu-n az mennyivel jobb Kósánál? Nem az a lényeg, hogy Kósa mondja, hanem hogy az OM nevében mondja azt testesíti meg.


Az meg, hogy soros megfizette hogy azt egy egyetemet színvonalasnak állítsák be, ahol ilyen liberális büfés diplomákat lehet szerezni és még a magyarok sem ismerik, akik felsőoktatásba jeletkeztek szégyen !


"És ez mióta konkrétum? A konkrétum az, hogy "megszegte az nftv 52§ (2)-t". Ez a szokásos fideszhazudozás. a CEU betartotta a magyar törvényeket, csak a fidesz hazudja, hogy nem. Tényleg nehéz ezt felfogni?"


Nem tartotta be. Nehéz felfogni, hogy a törvényben benne van, hogy a forrásaikat fedjék fel? És hogy ne jegyezzenek be nem létező egyetemet?

2017. ápr. 16. 14:38
 39/63 anonim ***** válasza:
96%

# 38/38 Időpont ma 14:38


Igen? Mutassa az OM jelentést. Az nekem egy kósától kevés, hogy a pofádba hazudja, amit akar, hogy agyvérzést kapj a CEU ellen.

De te tényleg hülye vagy... diplomamunkák terén is csak a 888/Prostisrácok színvonalat hozod, azt se tudod mit oktatnak ott, de mindegyik ultraliberális. Hát LOL. Vesződjön veled a fene, ha nem fogod fel.

2017. ápr. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
94%

Nézd kedves :XD alias kérdező (mivel minden válaszodban ez ott van gondolom hallgatsz rá :-D)


Te most egy fenékkel akarsz két lovat megülni, egyrészt nyomod a dumát arról, hogy a CEU csak egy fantomegyetem, ami nem is létezik, és közben megpróbálod támadni a valóban létező KEE-t, azt meg azzal, hogy büfé meg liberális diplomák. Ez így nem oké, mert vagy így vagy úgy, de valamelyikről le fogsz csúszni!

2017. ápr. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!