Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj, hogy egy fantomegye...

Miért baj, hogy egy fantomegyetemet (ceu) be fognak tíltani?

Figyelt kérdés

A törvény mindenkire vonatkozik, akár szegény, akár gazdag, ha a gazdag egyetem kivételt képezne, akkor sérülne a demokrácia, akkor miért tüntetnek ez ellen, ugymond a demokratikus jogrend arra vonatkozó része ellen, hogy mindenkire vonatkozzon ?


Ha te nem fizeted be az adót vagy jogellenesen folytatsz egy tevékenységet betíltják és bírságot fizettetnek veled. Ugyanígy ha láteznek fantomegyetemek, akkor ők miért működjenek továbbra is átláthatatlan módon?


A "CEU előbbi csak papíron létezik, egyetlen diákja sincs, és a nem létező hivatkozással ad ki amerikai diplomát. „Ez egy fantom egyetem” [link]


Ez az egyik része, hogy átláthatatlan módon működik. A másik pedig, hogy mivel magánegyetem az összes pénzt olyan magánpénzből kapják, akiknek idológiai politikai elfogultsága van vagy lehet és evidens, hogy az oktatóktól azt várják el, hogy olyanra szabja a diákokat amilyenek a forrást adó ideológiája t.i:ultraliberális. Ezért alakulhatott ki, hogy olyanokat oktatnak a CEU-n, mint hogy "Kognitív tudomány és irányelvek" illetve "Kognitív tudomány és politizálás". Eme kurzus tartalma, hogyan lehet felhasználni a kognitív tudományt (emberi gondolkodással kapcsolatos tudást, kutatásokat) az emberek politikai, illetve irányelvekkel kapcsolatos befolyásolására [link]


Egyrészt átláthatóvá kellene tenni az egyetemet, amely ráadásul nem szabályosan működik.Ha idejön kínából egy gazdag kereskedő és itt egyetemet nyit, majd azt tanítja, hogyan befolyásolják a társadalmat az onnan kikerülő hallgatók és ezt teszi úgy, hogy kínában nincs is akkreditálva illetve oda fantomként van bejegyezve és ezt überelve szabálytalanul működik, miért kell azon fennakadni hogy ezt bezárják ?



2017. ápr. 13. 17:42
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
96%

# 19/19 Időpont ma 21:04


Mit nem lehet azon megérteni, hogy attól még, hogy a fidesz azt mondja, hogy a fidesznek igaza van, nem lesz igaza a fidesznek?


Semmi konkrétum nem hangzott el, hogy mit nem tartottak be.

2017. ápr. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
95%
Egyébként ez az egyik legidegesítőbb, hogy vádaskodnak, de egy konkrétumot se mondtak még.
2017. ápr. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
94%

Mert a CEU nem fantomegyetem.

Ha meg nincs egy diákja sem, minek tanul ott pár Fideszes, és hogy tanítanak a CEUn végzettek az ELTEn?


A filozófiás linket ma már hozta valaki. Talán pont te. Azzal mi a bajod, ha olyanról tanulnak, hogy hogyan befolyásolják a politikusok a népet? Talán nem létezik a jelenség? Hogyne létezne. ez a kérdés a példa rá. Akkor meg mi a bajod vele? Azt is tanítják egyetemen, hogy mi zajlik le egy gyilkos lelkében (kriminálpszichológia), mégsem háborogsz amiatt...

2017. ápr. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 Shai-Hulud ***** válasza:
84%

Olvasgass kérdező, hátha ragad rád valami más is, mint Kósa baromságai.

[link]

2017. ápr. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
A 24.-esé nagyon szépen összefoglalja.
2017. ápr. 14. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
84%
Hazudsz mint a vízfolyás. Sajnos az ország és Kelet-Európa legjobb egyetemén egy pillanat alatt lebuknak a hazugok és aljas korrupt tolvajok mint a kormány, akit szolgálsz, ezért kitalálnak új törvényeket, amikkel ellehetetlenítik az eddig minden kritériumnak megfelelő intézményt. Ismétlem: eddig a törvényeknek megfelelően, szabályosan működött. Aki mást állít, az hazudik.
2017. ápr. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
7%
Az emberek 99 szazalek Eddig nem hallott az orszag "legjobb egyetemèről" egyèbkènt humàn licsi-pocsi az egész,alig talalni ott normàlis szakot
2017. ápr. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 Shai-Hulud ***** válasza:
91%

@09:33

Hát ha TE nem hallottál róla eddig, az a TE szegénységi bizonyítványod...


Mellesleg a CEU ezzel a "humàn licsi-pocsi"-val világviszonylatban is elismert, jó egyetemnek számít, ellentétben például a nem "humàn licsi-pocsi" Műegyetemmel, vagy egyéb magyar felsőoktatási intézményekkel.


De hja olyan nagy versenyelőny, hogy egy itt működő egyetemnek van külföldön is elismert akkreditációja, akkor szerintem nem azt kellene megszüntetni, hanem talán a többi egyetem akkreditáltathatná a saját képzésüket, hogy azokat is elismerjék külföldön.


Ja, hogy arra nem képesek? OK, de akkor fogadjuk el, hogy nem abban van a hiba, aki viszont képes rá.


Az pedig, hogy víz alá nyomjuk aki többet teljesít másoknál, engem a szocializmusra emlékeztet...

2017. ápr. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
2%
Èn mar korabban halottam rola, voltak ott o raim is, de semmi extra nem Volt ott, de a liberalis tanokat terjesztik ezerrel,egyetem mellett kiallnak a Migransok korlatlan befogadasa mellett,a legutobbi hetekig a vilagban senkt nem tudta,hogy letezik ez a bufes egyetem.amugy ne Irj hulyesegeket a muszaki egyetem Diplomait elfogadjak az euban
2017. ápr. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
93%
Ezzel a kiváló helyesírással milyen óráid voltak a CEU-ban, Casio?
2017. ápr. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!