Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj, hogy egy fantomegye...

Miért baj, hogy egy fantomegyetemet (ceu) be fognak tíltani?

Figyelt kérdés

A törvény mindenkire vonatkozik, akár szegény, akár gazdag, ha a gazdag egyetem kivételt képezne, akkor sérülne a demokrácia, akkor miért tüntetnek ez ellen, ugymond a demokratikus jogrend arra vonatkozó része ellen, hogy mindenkire vonatkozzon ?


Ha te nem fizeted be az adót vagy jogellenesen folytatsz egy tevékenységet betíltják és bírságot fizettetnek veled. Ugyanígy ha láteznek fantomegyetemek, akkor ők miért működjenek továbbra is átláthatatlan módon?


A "CEU előbbi csak papíron létezik, egyetlen diákja sincs, és a nem létező hivatkozással ad ki amerikai diplomát. „Ez egy fantom egyetem” [link]


Ez az egyik része, hogy átláthatatlan módon működik. A másik pedig, hogy mivel magánegyetem az összes pénzt olyan magánpénzből kapják, akiknek idológiai politikai elfogultsága van vagy lehet és evidens, hogy az oktatóktól azt várják el, hogy olyanra szabja a diákokat amilyenek a forrást adó ideológiája t.i:ultraliberális. Ezért alakulhatott ki, hogy olyanokat oktatnak a CEU-n, mint hogy "Kognitív tudomány és irányelvek" illetve "Kognitív tudomány és politizálás". Eme kurzus tartalma, hogyan lehet felhasználni a kognitív tudományt (emberi gondolkodással kapcsolatos tudást, kutatásokat) az emberek politikai, illetve irányelvekkel kapcsolatos befolyásolására [link]


Egyrészt átláthatóvá kellene tenni az egyetemet, amely ráadásul nem szabályosan működik.Ha idejön kínából egy gazdag kereskedő és itt egyetemet nyit, majd azt tanítja, hogyan befolyásolják a társadalmat az onnan kikerülő hallgatók és ezt teszi úgy, hogy kínában nincs is akkreditálva illetve oda fantomként van bejegyezve és ezt überelve szabálytalanul működik, miért kell azon fennakadni hogy ezt bezárják ?



2017. ápr. 13. 17:42
1 2 3 4 5 6 7
 61/63 anonim ***** válasza:
68%
Csak arra vagyok kíváncsi, hogy ha majd nem tiltják be, akkor mi lesz a kérdező és a 44%-os érvelésével? :P
2017. júl. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/63 anonim ***** válasza:
100%
Szniff, szniff. Ti is érzitek? Agyatlan agitátor-szag van a levegőben!
2017. júl. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/63 anonim ***** válasza:

Két okból baj:


1. Mert a törvényt kifejezetten az illető egyetem ellen hozták, semmilyen más célja nincs, mint a ceu bezárása.


Az nagyon helyes (volna, ha így volna), hogy a törvény MINDENKIRE vonatkozzon egy országban (akár még fideszes oligarchákra, a miniszterelnök vejére és a nemzet gázszerelőjére is), az viszont KIFEJEZETTEN HELYTELEN, ha a hatalom diktatorikus módon kifejezetten kipécéz áldozatokat és ellenük hoz törvényt.


Ha holnap a FidASS hozna egy törvényt arról, hogy minden magyar állampolgárt be kell börtönözni, aki annyi éves mint te, olyan nemű mint te, olyan vallású mint te, úgy hívják, mint téged, az a lakcíme, ami neked és a személyi száma megegyezik a tieddel, akkor világos volna, hogy ezt a törvény ELLENED HOZTÁK, kipécéztek, mert nem tetszel a hatalomnak.


2. A másik nagyon nagy probléma, hogy a CEU NEM FANTOMEGYETEM, hanem nagyonis valós egyetem, méghozzá Magyarország egyik legjobb egyeteme, amely világszínvonalú képzést biztosít, ahol elképesztően magas szintű kutatómunka folyik, ahol NOBEL-DÍJASOK IS TANÍTANAK, és amelynek diplomásai a legjobb esélyekkel, használható tudással és nyelvismerettel a birtokukban helyezkedhetnek el.


Meg lehet erről kérdezni nyugodtan a miniszterelnököt vezető minisztert, Lázár Jánost is akár, akinek mindkét diplomája a CEU-ról van, és finoman szólva jutott valamire az ott szerzett tudással!


A kérdésedre válaszolva tehát azért baj, hogy be akarják tiltani a CEU-t, mert egyáltalán nem fantomegyetem, mert Magyarország egyik legszínvonalasabb felsőoktatási intézménye, és mert kifejezetten ellene hoztak törvényt a fidesz-pártállam képviselői, felsőbb utasításra.


Ha bezárják, a magyar felsőoktatás szegényebb lesz egy világszínvonalú egyetemmel, s a végén csak olyan idióták maradnak az országban, akik a "TILTANI" szót is hosszú í-vel írják...

2017. júl. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!