Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a balosok,...

Miért van az, hogy a balosok, azok mindig tehetős emberek, vagy ha fiatalok, akkor olyan vállalkozók akik már azok, vagy azok lesznek láthatóan? Miközben a baoldal pont nem ezeket az embereket kéne hogy képviselje, ez nem ellentmondás?

Figyelt kérdés
Vagy eleve az van, hogy politikus csak az lesz, akár bal vagy jobb, akinek egyébként már van egy biztos háttere?

2017. ápr. 22. 19:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A baloldal szerintem inkább az egyetemistákra jellemző, a vállalkozó típusúakat inkább Fidelitas tagjai közül tudom elképzelni.
2017. ápr. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Azért mert a jobboldalhoz kapcsolódó gyűlölködés a tudatlan prolik körében népszerű. A baloldaliak meg tanult művelt emberek és mint ilyenek általában nem segélyért állnak sorban meg közmunkáznak.
2017. ápr. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
"Miért van az, hogy a balosok, azok mindig tehetős emberek" Valamivel alá tudod támasztani (szerintem alapvetö tévedésedet?)
2017. ápr. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Attol fugg milyen vallalkozo. Ha az eu-s meg allami penzek lenyulasara vallalkozik akkor nyilvan fideszes ami naci+kommunista furcsa kombinacioja.


Ha normalis vallalkozo akkor nem mar tuljutott azon hogy kommunizmust vagy hitleri nacionalizmust szeretne igy nem ertelmezheto a kerdes.

2017. ápr. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én nem mondanám, hogy ez általában jellemző erre vagy arra. Mindkét oldalon vannak jól menő vállalkozók, ahogy prolik is.


A bal oldal nagyáltalánosságban inkább a kevésbé tehetőseket, lemaradottabbakat célozza meg, őket támogatná. Aki velük ért egyet, az balos. De ez nem feltétlen jelenti azt, hogy a célközönségbe tartozik. Értsd: ha én gazdag vállalkozó vagyok, de úgy gondolom, hogy fontos a lemaradottak felzárkóztatása (fontosabb mint mégtöbb előnyt szerezni a vállalkozásomnak) akkor baloldali beállítottságú vagyok.


Lehet a mai világban furcsa, de nem mindenki csak azt nézi, hogy neki mitől lesz jobb. Ha az én szekerem gurul rendesen, akkor szívesen szavazok olyan pártra, aki más szekerét is el tudja indítani, vagy legalább össze tudja rakni.

2017. ápr. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom, mert nekem ez eddig nem tűnt fel.
2017. ápr. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Azért,mert a vidékiek között sok az egyszerű,buta,konzervatív ember,és ők általában a legszegényebbek.
2017. ápr. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ahogy én észrevettem a baloldali pártokat sokkal inkább egyetemistáknak, fiatalok támogatják. Ellenben a jobboldaliak a középkorúak és a nyugdíjasok körében népszerű ( nem véletlen, hogy a jobboldalnak összesen 64%-ot kaptak, a baloldaliak és az LMP - ami "3. utas" - 31-et. Még mielőtt valaki jönne hogy "ez csak 95%, meg lehet nézni az eredményeket, a maradék 5%-ot a mikropártok kapták amik nem jutottak be a parlamentbe ).
2017. ápr. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

Nem,nem ellentmondásos.

A baloldaliak általában tanult,tudáspárti emberek vagy nyitott diákok.

Aki pedig tanul az boldogul is az életben,mert olyat tud,amit a többség nem,és olyan lehetőségeket is meglát,amit más nem.


Egyébként ezt a képvisel dolgot nem értem.

A baloldali politikának vannak alap összetevői,pl erős szociális háló,támogató állam,többkulcsos adórendszer,ezek mind a szegényeket támogatják,függetlenül attól,hogy a baloldali politikusok tehetősek-e vagy sem.

2017. ápr. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
5%

A szavazók között vannak szegények itt is, ott is. A politikusok viszont eleve gazdagabbak, sikeresebbek, már maga a politikus lét is nagyon jól jövedelmez nekik, ők ismerik azokat, akiket kell.

A baloldaliság, a nemzettudat hiánya, az igazságtalan egyenlősítés, az osztogatás, a mérhetetlen igénytelenség egy mentalitás, gazdagok közt is ugyanúgy előfordul. Ott van pl. a milliárdos Gyurcsány, aki kommunista volt, most is baloldali. Gazdagok közt is vannak alacsony önértékelésű emberek, akik egyenlőséget szeretnének mindenkinek, mert rossznak tartják magukat. Ezért támogatják a szegényeket, a kisebbségeket, a bevándorlókat, a homoszexuálisokat, mindenféle kisebbséget. A szélsőbaloldalnak is az egyenlősítés a lényege. Ezek az emberek belül mindig szegények maradnak. Persze az esztelen, eladósító osztogatás, a jómódúbbak, tehetségesek elnyomása nem igazi egyenlőség, csak az ő igénytelen, primitív szintjükön, és az egyenlőség nem is igazságos.

2017. ápr. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!