Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért énekelték el a Székely...

Miért énekelték el a Székely Himnuszt a mai alakuló ülés végén?

Figyelt kérdés
Komolyan, annyira jól esett hallanom, hogy nem igaz. Mikor a felénél járt akkor jöttem be a szobába. Ki kezdte el énekelni? Nagyon nemes gesztus volt! És ahogy láttam, a Fidesz, és a Jobbik vigyázzban állva énekelte, az LMP-sek csak álltak, de legalább nem mentek ki, az mszp-sek addig pakolásztak, kimentek, és magasról tettek rá.
2010. máj. 14. 18:55
1 2 3 4 5 6
 1/54 A kérdező kommentje:

Most olvasom az origót... szánalmas ferdítés!!! A Fideszesek is énekelték!!!


"Az ülésteremben az ülés lezárásaként a képviselők elénekelték a Himnuszt. A Himnusz vége után azonban a Jobbik képviselői rázendítettek a székely himnuszra. A többi képviselő tanácstalannak tűnt, néhányan kimentek, mások állva maradtak a dal közben."

2010. máj. 14. 18:56
 2/54 anonim ***** válasza:
74%

Pont most raktam fel... :)

A nemzeti összetartozás jelképe a székely himnusz. Ez a dal a kommunizmus alatt komoly rendszerellenes dal volt. ;)

Egyébként én úgy láttam, hogy a Jobbik, de nem merném biztosra venni.

2010. máj. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
22%
Fogalmam sincs, hogy a magyar országgyűlés miért énekelte a székely himnuszt. Tippem sincs. Ilyen alapon a god save the queen-t is énekelhették volna.
2010. máj. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 A kérdező kommentje:
35, fogalmad sincs? Melyik tartozik jobban a magyarsághoz? A székely himnusz vagy a god save the queen? Undorító, tenyérbemászó a magyarellenességed barátom!
2010. máj. 14. 19:02
 5/54 anonim ***** válasza:
6%
Nem vagyok magyarellenes, csak éppen ha magyaroknak tartják magukat, akkor ne legyen székely a nevük. Ha én x-nek vallom magam, ne mondjam azt, hogy amúgy y vagyok. Meg hogy is mondjam csak, és ez most lehet gonosz lesz: az ilyen szimbolikus baromságok helyett örülnék, ha inkább azon dolgoznának gőzerővel, hogy a gazdaságot helyrerázzák. Utána tőlem azt énekelhet bárki, amit és ahol akar.
2010. máj. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
62%

de a hazaáruló mszp nem tudta mit csináljon

büdös szemetek



mentek is maradtak is ÁRULÓK

2010. máj. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:
A miértet azért tettem fel mert lemaradtam az elejéről és azt hittem, hogy esetleg az Országgyűlés elnöke kérte őket, nem tudtam hogy mire fel kezdték el énekelni, de most már világos...
2010. máj. 14. 19:05
 8/54 anonim ***** válasza:
8%

énekelhették volna a killer queen-t inkább.

Miért nem lehet a magyar himnuszt énekelni???

2010. máj. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:
A himnuszt az elején énekelték, a szózatot a végén, ez egy ceremónia hivatalos rendje azt hiszem. Majd utána jött a székely himnusz. Szerintem egy nemes gesztus volt a Jobbiktól, és a Fidesztől. Talán gondolnak a határon túli magyar testvéreinkre és azért énekelték?
2010. máj. 14. 19:07
 10/54 anonim ***** válasza:
69%

"énekelhették volna a killer queen-t inkább.

Miért nem lehet a magyar himnuszt énekelni???"



mert azt az elején énekelték te nyomi

a végén a szózatot


és nagyon helyesen a székely himnuszt


mszp meg szégyen szemre nem tudta mit csináljon

2010. máj. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!