Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért énekelték el a Székely...

Miért énekelték el a Székely Himnuszt a mai alakuló ülés végén?

Figyelt kérdés
Komolyan, annyira jól esett hallanom, hogy nem igaz. Mikor a felénél járt akkor jöttem be a szobába. Ki kezdte el énekelni? Nagyon nemes gesztus volt! És ahogy láttam, a Fidesz, és a Jobbik vigyázzban állva énekelte, az LMP-sek csak álltak, de legalább nem mentek ki, az mszp-sek addig pakolásztak, kimentek, és magasról tettek rá.
2010. máj. 14. 18:55
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
100%

A kettős állampolgárságot pár nap múlva megszavazzák, akkor meg miért ne lehetne helye a parlamentben a "Székely himnusz"-nak?!


Felvidéki himnuszról meg nem hallottam. Lehet, hogy van, de mivel Erdélyben él a legtöbb elszakított magyar, ezért ez a dal a többi határontúli magyart is jelképezi.

2010. máj. 17. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:

Ki tudja merre, merre visz a végzet

Göröngyös úton, sötét éjjelen.

Vezesd még egyszer győzelemre néped,

Csaba királyfi csillagösvényen.


Maroknyi székely porlik, mint a szikla

Népek harcának zajló tengerén.

Fejünk az ár, jaj, százszor elborítja,

Ne hagyd elveszni Erdélyt, Istenünk!


Na a gyengébbek/tudatlanok kedvéért...

A szocik,libsik azért nem énekelték,mert gőzük nincs róla,nekem még annó a történelemtanár tanította meg.

Most már szégyenlem magam,mert tudom,hogy tiltakozásképpen énekeltete el teli torokból az osztállyal minden töriórán...mi meg kinevettük...

2010. máj. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok magyarellenes, csak éppen ha magyaroknak tartják magukat, akkor ne legyen székely a nevük."


LOL b@zdmeg te idióta. A palócoknak, a bunyevácoknak, a csángóknak meg a többi magyar népnek se legyen az a neve, ami?

Egyébként a jobbikosok kezdték énekelni, berögződés :D Az lmp-sek szerintem nem ismerik a szövegét.

2010. máj. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:

Az a probléma az ütődötteknél, hogy nem ismerik a magyarságban betöltött székely népnek a miben létét. Nos ők voltak a Keleti-Kárpátokban a határőreink. A székelyek beszélik a legtisztábban a magyar nyelvet. Egyes történészek szerint azért nevezte el IV. Béla azon részein élő határőröket székelyeknek merte a hegyeiben elszigetelten, de megvédték magukat és Székelyföldet a tatároktól. Ezek után pedig szerintem kutya kötelességünk, hogy ha keletről jövő támadásokat felfogó nemzettestvéreink.

Viszont tény, hogy a magyarságon belül más nyelvjárások( pl. palócok, őrvidéki) is vannak. Ugyan ilyen nyelvjárása székely is. Létezik egyébként a Palóc himnusz is.


Csak a Székely himnusz vált azon szokássá, mint ami a Szózat, hogy a rendezvények előtt eléneklik.


Íme a székely himnusz:


Ki tudja merre, merre visz a végzet

Göröngyös úton, sötét éjjelen.

Segítsd még egyszer győzelemre néped,

Csaba királyfi csillagösvényen.


Maroknyi székely porlik, mint a szikla

Népek harcától zajló tengeren.

Fejünk az ár ezerszer elborítja,

Ne hagyd el Erdélyt, Erdélyt, Istenem!

2010. máj. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!