Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért énekelték el a Székely...

Miért énekelték el a Székely Himnuszt a mai alakuló ülés végén?

Figyelt kérdés
Komolyan, annyira jól esett hallanom, hogy nem igaz. Mikor a felénél járt akkor jöttem be a szobába. Ki kezdte el énekelni? Nagyon nemes gesztus volt! És ahogy láttam, a Fidesz, és a Jobbik vigyázzban állva énekelte, az LMP-sek csak álltak, de legalább nem mentek ki, az mszp-sek addig pakolásztak, kimentek, és magasról tettek rá.
2010. máj. 14. 18:55
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
6%

66

Lehet, nem tudom, de nem csak a nyilasok voltak a széljobb:)

2010. máj. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 A kérdező kommentje:
Pont ezt akartam írni, hogy én úgy tudom, hogy 1920tól tiltott volt, egészen Észak-Erdély visszacsatolásáig, és utána ismét tiltott volt, 45 évig a komcsik miatt ugyebár. És ezt nem sajátította ki semmilyen szélsőjobb... láttam már szélsőjobbos "tüntetést" ott a Horst Wessel Lied a "módi", nem a székely himnusz.
2010. máj. 14. 19:28
 33/54 anonim ***** válasza:
32%
nem tudom, halottam valahol, hogy valamilyen magyarérzelmű dalt a nyilas uralom alatt azért tiltották be, mert zsidó volt az egyik szerzője. Nem biztos, hogy ez, de az tuti, hogy valamelyiket.
2010. máj. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
78%
Megtudtam közbe, a Jobbik kezdte, majd a Fideszből azok folytatták, akik ismerik a székely himnuszt. Az LMP ott állt, azt se tudta, hogy mit énekelnek...
2010. máj. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
100%
Tudták, nem vonultak ki. Ami mondjuk számomra érdekesebb volt, hogy volt egy-két MSZP-s is, aki maradt, és énekelte.
2010. máj. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim válasza:
81%

Hagyd már ezt a nem Magyar az, aki........ dumát, én meg Palóc vagyok és nem Székely. Ismered egyáltalán a Palóc Himnuszt vagy a Felvidékit? Vagy egyáltalán a Palócokat?

tele van a hócipőm ezzel a Székely műsorral, miközben a Felvidéki Palócok meg le vannak sajnálva.

2010. máj. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
5%
Magyarország gazdasága a béka segge alatt van és ti meg ilyen sz@ron vitáztok? Egyébként meg feleslegesnek tartom a székely himnusz éneklését hiszen nem gondolom azt hogy Kormányalapítás után nagyon a magyar himnuszt énekelgetnék! Gesztus ide gesztus oda ebből nem lehet megélni!
2010. máj. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
5%
A jobbik egy bohócpárt.
2010. máj. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
66%
A fidesz is egy bohócpárt.
2010. máj. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
74%
Az lmp meg egy bohócpárt a bohócpártok mellet.
2010. máj. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!