Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért énekelték el a Székely...

Miért énekelték el a Székely Himnuszt a mai alakuló ülés végén?

Figyelt kérdés
Komolyan, annyira jól esett hallanom, hogy nem igaz. Mikor a felénél járt akkor jöttem be a szobába. Ki kezdte el énekelni? Nagyon nemes gesztus volt! És ahogy láttam, a Fidesz, és a Jobbik vigyázzban állva énekelte, az LMP-sek csak álltak, de legalább nem mentek ki, az mszp-sek addig pakolásztak, kimentek, és magasról tettek rá.
2010. máj. 14. 18:55
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
30%
Az mszp meg még bohócnak sem alkalmas...
2010. máj. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
35%
A választók is bohócok.
2010. máj. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
Az itt fórumozók bohócok.
2010. máj. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
Én is bohóc vagyok.
2010. máj. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
QA köztársasági elnök nem bohóc.
2010. máj. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
Dr. Zion sem gonosz, aki megb@szta a télapót!
2010. máj. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
33%
Miért énekelték? Ha meg lesz a kettős állampolgárság és esetleg a szavazati jog, akkor a plusz szavazatokért ,semmi másért. Egyet értek azzal a hozzászólóval aki azt írta, hogy mindenki azt énekel pártrendezvényeken amit akar, de a magyar parlamentben csak a magyar Himnusznak és a Szózatnak van helye! A palócos hozzászóló is mond valamit!
2010. máj. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
10%

Értelmetlennek tartom és nem értek egyet vele. Okok:

1) Magyarok vagyunk, nem székelyek: a magyar himnusz és szózat legyen más ne!

2) Ha már éneklik: miért csak a székelyekét?

3) Kit érdekel, hogy rendszerellenes dal volt a komcsi időszakban? Volt olyanból egy pár. Ennyi erővel énekeljék azokat is! Sőt, fogadjanak énektanárt és alakítsák koncertteremmé a parlamentet. Lol.

4) Döntésekkel bizonyítsanak és szakértelemmel, ne kornyikálással.


(Lehet lepontozni, köszöntem.)

2010. máj. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
100%

Én székely magyar vagyok és amikor hallottam, hogy elénekelték el kellett néhány könnycseppet morzsolnom. Szerintem egy himnusz éneklésének nem az a lényege, hogy értelme legyen. Ha azt nézzük a magyar himnusz éneklésének mi az értelme?

Nem értelme van, hanem egy jó érzés ad. Nekem, mint székely magyarnak, a legjobb érzés a székely himnuszt hallani/énekelni, de a magyar himnuszra is nagyot dobban szívem és még a csángó himnuszra is, a palóc himnuszra is stb. Ezek adnak egy kis erőt. Erőre pedig nagy szükség van.

2010. máj. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:

"nem tudom, halottam valahol, hogy valamilyen magyarérzelmű dalt a nyilas uralom alatt azért tiltották be, mert zsidó volt az egyik szerzője. Nem biztos, hogy ez, de az tuti, hogy valamelyiket"


Az a "Szép vagy, gyönyörű vagy Magyarország..." volt.

2010. máj. 17. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!