Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért háborognak a magyarok a...

Miért háborognak a magyarok a vagyoni egyenlőtlenségek miatt, amikor ez a világ természetes rendje, ilyen az emberi természet?

Figyelt kérdés

Az a világ rendje, hogy vannak szegények és gazdagok.


Az USÁ-ban ott vannak a gazdag cégtulajdonosok és a csóró lakókocsis crackfüggők.


Latin-Amerikában ott vannak a villában lakó drogbárók, és a favelában lakó csórók.


Kuala Lumpurban ott vannak a felhőkarcolókban a menő vállalkozók, és a viskók között Money Please-t kiáltozó koldusgyerekek.


Magyarországon ennél sokkal kisebbek a különbségek, mégis kárognak miatta az emberek.



2017. ápr. 28. 10:05
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
4%
Aki szegény, az nem véletlenül szegény. A sikeres ember amikor egy gazdag embert lát, akkor őt motivációnak használja fel, hogy "na, én is ide szeretnék eljutni egyszer", és mindent meg is tesz azért, hogy elérje azt amit szeretne. El is fogja érni, mert az energiáját nem arra használja fel, hogy másokat visszarántson, hanem arra, hogy maga is "felmásszon" a sikerességbe. Aztán van a sikertelen ember, aki amikor gazdag embert lát, akkor rákezd a mondókájára, hogy "én fizetésről fizetésre élek, ő meg évi 4x nyaral tengerparton, ez igazságtalan", az pedig eszébe sem jut, hogy ha panaszkodás helyett dolgozna azon, hogy ő is elérje azt amit a másik, akkor sokkal előrébb tartana. Ez az ember soha nem lesz gazdag, mert nem hajlandó érte dolgozni, ezért igazságtalannak tartja azt, hogy más igenis megdolgozik a sikerért és el is éri, és mivel neki nem sikerül, ezért vissza akarja rántani a másikat... Mert ugye ha nekem nem jó, akkor másnak miért legyen az... Ennek a gondolkozásnak a megfejtése sem egy nagy dolog amúgy: 50 év kommunizmus... Miről szólt a kommunizmus? Ott teszek keresztbe a másiknak ahol tudok, feljelentek, besúgok, csalok, hazudok... Ebben nőtt fel a mai magyar társadalom jelentős része. Nem csoda, hogy olyan az emberek mentalitása amilyen. Amíg ezt nem tudjuk elfelejteni addig nem is lesz jobb...
2017. ápr. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
Ennek a megértéséhez javaslom neked hogy ismerkedj meg a szegénységgel, szegény emberekkel. Próbálj minimálbérből megélni egy szegény szabolcsi,borsodi településen. Ha nagyon elmélyedtél benne mehetsz tovább pl.Ázsia szegény térségeibe is.
2017. ápr. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

1.


Amit első részben leírtál a magyar társadalomról azzal én is egyetértek, de most legalább kezd már valami megmozdulás történni.


2.


Nem megyek én oda mert most veled beszélgetek és te magyarázod itt nekem hogy ez meg az kéne én meg mondom akkor hogy akkor ha látjuk hogy ez kéne miért nem ezen van a kormány. Bár ez olyan dolog hogy soha a büdös életbe nem fogod megmagyarázni hogy miért van az hogy a lopás meg a stadion építgetés megy (abból a pénzből amit én fizetek az államnak, megjegyzem) míg ezt nem arra forgatják vissza hogy jobb legyen a köznépnek (oktatás, egészségügy, munkahely)


3.


Ez itt Magyarország, nem Afrika. S ezt sem kell félre érteni. Ez kicsit számomra olyan hogy amíg ilyen komoly problémák nincsenek megoldva az emberek életében, addig SZERINTEM nem jogos hogy mással kéne foglalkozni. De simán elég lehetne annyi is egyébként hogy ez Magyarország és én magyar állampolgár vagyok.

2017. ápr. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%
A 31esnek meg annyi, hogy ekkor f**ságot még nem hallottam. Mi van ha valaki beteg, ha rokkant, ha egyéb más tényezők nem teszik lehetővé számára a tanulást, a fejlődést. DE HA MÉG EZ MIND MEG LENNE ALAPOZVA IS. Még is szerinted akkor ki a(z) a hülye aki a gyárba csinálná ezeket az alja munkákat? Az egész rendszer összedőlne.
2017. ápr. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van, mindig voltak és mindig lesznek gazdagok és szegények. Inkább csak az zavar, amikor az állam a hatalmát és lehetőségeit, e különbségek növelésére használja fel.
2017. ápr. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

Inkább azt mondanám a "természet rendjének",hogy aki előnyökkel indul az életben,lásd gazdagok,próbálják megvédeni a helyzetüket,eltaposni másokat,nehogy máshoz kerüljön az irányítás.


De az is természetes,hogy a szegény ezt nem szereti,és megpróbál ebből kitörni.


Miért ne lehetne ezen változtatni?


Amúgy meg nézz szét a történelemben hová vezetett a végtelen kapzsiság?

Ha az ember nem tudja hol a határ,akkor idővel többet fog bukni,mint ahonnan indult..

2017. ápr. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

Ahogy mások is írták az állam feladat az lenne,hogy ezt a különbséget mérsékelje,nem pedig növelje.

Illetve az állam ne a gazdagok kifizetőhelye legyen.

2017. ápr. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
0%

"Mi van ha valaki beteg, ha rokkant, ha egyéb más tényezők nem teszik lehetővé számára a tanulást, a fejlődést."


Ezeket a "mi van ha" kezdetű mondatokat imádom... :D Az átlag magyar emberről beszéltem. Azért gondolom nem mindenki beteg meg rokkant. Nyugtass már meg. :)


"Még is szerinted akkor ki a(z) a hülye aki a gyárba csinálná ezeket az alja munkákat?"


A mondanivalómnak nem az volt a lényege, hogy most mindenki hagyja ott a munkahelyét és kezdjen vállalkozásba. Az a lényeg, hogy természetesen semmi gond nincs azzal, ha valaki gyárban dolgozik, de ne akarja már visszahúzni a másikat mert neki épp jobban megy. Ha nem tetszik valakinek, hogy gyárban dolgozik, akkor ott van előtte a lehetőség, hogy kezdjen magával valamit. Nagyon sokan vannak, akik a komplett csóróságból milliomosok lettek, itthon is meg külföldön is, nézz utána... A másikat lehúzni magunk mellé a szarba mindig egyszerűbb mint dolgozni azért, hogy a szarból kikerüljünk. :) Ennyit mondtam.

2017. ápr. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Minimálbér alatt azt a bért kéne érteni, aminél nem lehetne kevesebbet fizetni. Jelenleg minimálbér alatti fizetést is kaphat az ember, akkor is, ha napi 8 órában dolgozik, heti 5 napban. Márpedig ha a minimálbér alatt kap, akkor tulajdonképpen a minimálbér nem is minimálbér, hanem valahol fölötte van... Nem szabadna az országban SEHOL napi 8 óra és heti 5 napos munka mellett nettó 120 ezernél kevesebbet fizetni. Így meg lehetne élni az országban. Mert nettó 100 ezer éppen arra elég, hogy egy ember egymagában egyedül, támogatás nélkül eléldegéljen, különösebb kiadások nélkül. És akkor el is ment a pénze. Nettó 150 ezer körül meg azért az ember ennél többen is gondolkodhat.
2017. ápr. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

Kedves 38-as még mindig nem értjük. ÉN NEM A GAZDAGOKTÓL SAJNÁLOM. Hanem magamtól, illetve azoktól akik meglopnak engem.


Mi lenne ha mondatokat imádod? Egy olyan elképzelést kell találni amiben a mi lenne ha mindenki ugyanazt az egyet csinálná is működne. Na már most ez a felvetés egyébként akkor is jogos. Ha elkezdenének sorra az emberek tovább tanulni hogy gazdagok legyenek. Akkor nem lennének szakmunkások. Ami szintén k**van agy probléma. Igaz nem akkora probléma mint ha nem lennének mérnökök, programozók, orvosok. Mert tényleg nem akkora, ezért sem mondom azt hogy mindenki kapjon ugyanakkora fizetést, de sajna szakmunkások nélkül is egy sz*r világ lenne. Nagyon egyszerű a megoldás. Aki dolgozik (nem lazsál, dolgozik). Annak legyen megélhetése. Nem fogjuk fel még mindig hogy a mai minimál bér nem megélhetés?


90 ezret kap kézbe. Budapesten tudod mennyi egy 1 szobás albérlet? Fél évnyi keresgetés után vagy évnyi talán találsz 1 szobás albérletet 90 ezerért. Aha akkor miből fizeted a rezsit? Az ételt? Vagy ha akarsz lakást venni? Vagy mondjuk szórakozni akarsz? Ha azokat miből fizeted ki? Szóval szerinted ma aki minimálbérért dolgozik az hülye, és senkinek nem kéne azokat a munkákat elvégezni amit ezek az emberek végeznek el, mert ne sírjanak hanem tegyenek érte. Szerinted ez az ideális látkép?

2017. ápr. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!