Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik állandóan Horthy ellen...

Jeffrey Spender kérdése:

Akik állandóan Horthy ellen hadakoznak, hogyan kormányoztak volna helyette?

Figyelt kérdés
2017. máj. 14. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Mészáros Lőrinc
2017. máj. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elég nagyot merítesz, konkrétan a Horthy-kor 24 évig tartott, szerintem kicsit abszurd elvárni, hogy az összes döntését meg miniszteri kinevezését egyesével leírja valaki, hogy ő hogyan csinálta volna.


De, hogy egy dolgot kiemeljek, ha már egyszer rászánom magam, hogy leteszem a fegyvert az oroszoknak, akkor legalább olyan rádióbeszédet tartok, amiben kimondom, hogy:

"Ezennel felszólítom a Királyi Magyar Honvédség minden alakulatát, hogy szüntesse be a harci tevékenységét a szovjet csapatokkal szemben" vagy valami hasonlót, hogy az egyszerű baka is értse, és ne csak valami ködöset arról, hogy béketárgyalások megkezdése meg nye-nye.

2017. máj. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
Mondjuk nem húzom le Magyarországot azzal, hogy egy félfeudális rendszert kényszerítek rá, aztán sokkal jobb kapcsolatot ápoltam volna a nyugatiakkal és már 1938-ban beköptem volna náluk Hitlert, hogy minél előbb állítsák le, mert egy veszélyes elmebeteg. Így mondjuk megakadályozható lett volna a II. világháború és hogy a szovjetek bekebelezzék Kelet-Európát.
2017. máj. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem katonai elnyomással, hanem demokratikus választásokkal. Csak ennyi a baj. Azt tulajdonképp nem ítélhetjük meg hogy nem ismerte fel a veszélyt és sajnos a szörnyetegek alá vitte az országot. Mert mind tudjuk, a dominanciát, és iparát, területeit elvesztett országot akarta visszacsinálni, ez volt a jól felfogott politika érdek amiért kihasználta az akkori jobboldalt, és próbálta kihasználni a német kapcsolatokat. Nem is ez a baj. Hanem hogy nem ismerte fel a fenyegetést az mibe került.

És az hogy katonai elnyomással került hatalomra, fehér terror, és azt is tartottak, nem szabad választásokat egy parlamentáris rendszerben. Ezt nem kellene relativizálni, mostmár. Lehetne, a rendszerváltáskor újratemettük, aztán kapott szobrot, kész. Ennyinek kellene lenni ebből, és elfelejteni. Mert csak bajt hoz a felemlegetése a Horthy érának is.

2017. máj. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Provokativ, hülye kérdés!!!! Az alapeset: Tojást nem tudok tojni, de azt meg tudom állapitani ha egy tojás büdös!!!!
2017. máj. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!