Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi minden igaz az osztrák...

Mennyi minden igaz az osztrák olcsóságból? Hogy már oda is érdemes átjárni vásárolni a határ mellől?

Figyelt kérdés

Hallottam onnan származó csaj ismerősömtől, hogy bizony már az anyukája amikor jön haza a munkából, akkor Ausztriában vásárol be 2 szatyorral élelmiszert, mert olyan rossz az itteni adórendszer, hogy drágábban adnak rosszabb minőségű élelmiszert.

Az köztudott tény, hogy az ukrán (és talán még a román) határnál élőknek nagyon megéri átjárni vásárolni és tankolni, át is járnak. De én is amikor utaztam Ausztriába, a határnál ott Burgenlandon rengeteg nagy bevásárló központ volt ott a "semmi közepén", tehát sehol egy nagyobb város a közelben. De ezek szerint mégis van rá vásárló kereslet, különben nem lennének.

Már ott is olcsóbbak az árak jelentősen? Csak mi vagyunk ilyen adó szar?


2017. máj. 16. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Ugyanannyiba kerül, péktermékek, hús drágábbak, csomagolt termékek (pl. ketchup) tényleg olcsóbb.


De egy olyan ember aki a nyugati felén él az országnak (pl. Szombathely) nem éri meg átmenni. A benzin költség drágává teszi.

2017. máj. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nagyjából ugyan annyi picike eltérések vannak, de amiért igazán megéri az a minőség amiben hatalmas eltérés van
2017. máj. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Biztos nem igaz, hogy ott olcsóbb minden.
2017. máj. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Lusta vagyok kisétálni a sparba (meg már be is zárt), pedig szívesen válaszolnék a kérdésre :)
2017. máj. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért olcsóbb, mert Magyarországon 27% az áfa, míg Ausztriában csak 20% és ugye ott is szoktak tartani akciókat amiért esetleg jobban megéri ott vásárolni. Egyébként hasonlóak az árak. Arra is reagálnék, hogy ott jobb minőségűek az áruk, ez egyáltalán nem igaz. Az ugyanolyan csomagolású és egy gyártótól származó temékek között semmi különbség nincs. A helyzet az, hogy a magyar polcok teli vannak gagyi termékekkel, mert sokan ezeket a termékeket szokták meg és ezt vszik, viszont ilyen gagyi termékeket te nem is találsz meg az osztrák polcon, mivel nem vennék meg, az osztrákok a minőséget szokták meg és azt keresik, azt veszik.

Egyébként épp tegnapi hír, hogy a ksh szerint nőtt a prémium kategóriás termékek értékesítési volumene az előző évekhez képest, remélem a trend folytatódik.

2017. máj. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem hülyeség, mert jó legyen olcsóbb valami euróval számolva pl 20-30 centtel, át kell váltanod a pénzed, ami függ az árfolyamtól, akkor útiköltség...
2017. máj. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én, rendszerváltás óta járok át. Budapestről indulok. Minőség, plusz akció, 20 ezret hoz egy út. Haverokkal, ki szoktunk menni Szlovákiába bevásárolni. Nem azért mert olcsóbb, csak ne itt fizessünk 27% áfát.
2017. máj. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!