Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Rasszizmus? Kezdünk eltévedni?

Rasszizmus? Kezdünk eltévedni?

Figyelt kérdés

Miért próbálja a világon szinte mindenhol a média azt közvéleményben elültetni az emberek agyában, hogy a rasszizsmus azt jelenti, hogy egy fehér ember gyűlöl egy fekete / sárga / hupilila színű embert?


Miért van az, hogy ha egy cigány azt mondja védekezésül (mikor már mást nem tud), hogy "azé mer cigány vagyok?!" akkor megnyílnak a jogi kiskapuk és minden az ő oldalára dől? Miért van az, hogy ha egy fehér ember azt mondja, hogy White power, akkor náci, de ha egy fekete azt mondja, hogy Black Lives Matter akkor az nem ugyan úgy náci, hanem valami libsi civil szerveződés amit támogatni kell?

(nem beszélve az erőszakos verekedéseikről, ámokfutásaikról amiket amerikában művelnek Black Lives Matter emberkék)


Örökös téma, nagyon mélyen gyökerező és régi. Még is úgy érzem, hogy a rasszista kifejezés már konkrétan azt jelenti, ha egy fehér ember...


hát szerintem baromira nem. Mi a véleményetek?



2017. máj. 27. 22:33
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
37%

Ezeket a jelzőket te aggattad a rasszistára...


Az antiszemitizmus a rasszizmus egy alcsoportja, hiszen a rasszizmus általánosságban népcsoportok ellen történik, az antiszemitizmus meg konkrétan zsidók ellen. Az antiszemitizmust nem grátiszban kapja valaki a rasszizmus mellé, hanem az antiszemitizmus maga a rasszizmus.


"igyekeztek összemosni..." kik? Te is összemostál engem valakivel:D De kivel?


Milyen megcsömörlött közember? Ha te valakit utálsz azért mert ilyen vagy olyan a bőrszíne, az rasszizmus, nem megcsömörlés. Ha azt állítod, hogy egy nép kollektíve ilyen, vagy olyan, az rasszizmus - vagy alsó hangon ostobaság - hiszen nincs általános jelzője senkinek. Max ha azt állítod, hogy a németek németül beszélnek:D


Emberek a világon nap mint nap más embereknek okoznak testi, lelki, vagy anyagi kárt azért, mert az egy másik népcsoportból származik. Ha ez szerinted valamiféle megcsömörlés vagy biznisz kérdése, hát lelked rajta, de próbáld elmagyarázni ezt egy cigánynak, aki azt kiáltja, hogy "megdöglötök magyarok", vagy esetleg a Divizió 88 nevű "remek" banda tagjainak...

2017. máj. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
38%

Ígyvan. AKi azt mondja, hogy "mocskocs färtúró" az biztos arra gondol, hogy milyen anyagi költségei vannak egy felvonulásnak. Akkor miért nem szídják ennyire a bicikliseket, a motorosokat, a maraton futókat, vagy anno a Budapest parádét?:D

Csak az buuzizik, akinek nincs állása? Ne légy már demagóg szär, ezt te is tudod, hogy nettó ostobaság...


Ha meg a különböző széplelkűekre meg az integrálódás sikertelenségére (merthogy nem sikerült integrálni őket, nem tudom miért állítod..) gondol, akkor az miért cigányozik, aki életében nem járt még cigánygettóban és max a TV-ben hallott bármi problémásat?


Elrugaszkodtál a valóságtól huszaska. Azt hiszed az emberek magasztos elveket, gazdasági tényezőket tartanak szem előtt, amikor tojással dobálják a búzákat, vagy bézbóz ütővel verik egymást? (cigány a fehéret, fehér cigányt, ebben a tekintetben egyremegy)

2017. máj. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
29%

Nem érted az előítéletesség és a rasszizmus közötti igen markáns különbséget.


Meddig ragozzam míg felfogod?


az átlagembernek köze sincs az izmusokhoz, érzelmek alapján mondja azt amit, és ami azt illeti szerintem keményen kontraproduktív ez a 'rasszizmus' elleni hajtóvadászat


nem leszek kevésbé előítéletes a cigánysoron, csak azért, mert a rasszizmus nem szép dolog (és egyébként te se te kis toleráns)

2017. máj. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
29%

"Akkor miért nem szídják ennyire a bicikliseket, a motorosokat, a maraton futókat, vagy anno a Budapest parádét?:D

Csak az buuzizik, akinek nincs állása? Ne légy már demagóg szär, ezt te is tudod, hogy nettó ostobaság... "


itt te vagy a demagóg szar neobosikám

szidnak az emberek mindent és mindenkit, ha kinyitod a füled, csak a rasszizmus bizniszen jó nagyot lehet kaszálni egyes körökben


erről beszélek

2017. máj. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
32%

Még egy libsit meg egy komcsit ellőhetnél rám, mert látom, már egy kalap alá vettél valamilyen csoporttal. Pedig csak annyit írtam, hogy nincs igazad, van rasszizmus a világon. Na, ezt hívják abszolút előítéletnek. Azt sem tudod mit vallok, de egyből bolsika vagyok. Gratulálok.


Igen, én is pont ezt írtam, hogy az emberek nem elveket követnek, amikor cigányoznak vagy bziznak. Te voltál az, aki azt írta, hogy a felvonulás anyagi vonzata miatt utálják az emberek a melegeket... Te voltál az, aki azt írta, hogy az emberek nem rasszisták..


De igazából nem ez lenne az első baromság, amit összehordasz. Az elmúlt pár napban tucatszor bizonyítottad, hogy polihisztor zseni vagy. Igaz, akármit is kérdeztek tőled, soha, semmire nem mutattál semmilyen bizonyítékot, vagy hitelt adó információforrást. Mások szájába adsz mondatokat, hogy ki mit gondol (aki rasszistázik, az biztos azt gondolja, hogy a másik nem csak rasszista, de a nőket is lenézi.. WTF?).


Igazából bevallom, én vagyok a hülye. Hülye vagyok, mert ugyan tapasztaltam többször is, hogy segghülye vagy, mégis leállok vitázni veled. Igazad van, jobb lenne előítéletesnek lenni, és egyszerűen jelenteni mindenkit, aki 20% környékén van.:D

2017. máj. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
29%

ez az állandó jelentgetési kényszer nálatok a pártállai időkből maradt meg? :D

van pofád itt fenyegetni?


" Te voltál az, aki azt írta, hogy a felvonulás anyagi vonzata miatt utálják az emberek a melegeket... Te voltál az, aki azt írta, hogy az emberek nem rasszisták.. "


Nem homofóbok, mert ez egy indulatból adódó kifakadás, és igazából ezer oka lehet. Nem is feltétlenül a melegeknek szól.

Persze az más kérdés, hogy a balliberális kormány és a jogvédő szervezetek provokálták ezeket az embereket.


Innentől tehát felesleges homofóbiát kiáltani, vagy a cigányozás kapcsán éppen rasszizmust.

2017. máj. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
30%
Hagyjál már a hülye elképzeléseiddel, nem vagyok semmilyen párt követője, főleg nem baloldalié. De látom neked tökmindegy. Mondom én, hogy szarsz a valóságra...
2017. máj. 28. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
32%

ja a "valóságra"

bocs hogy nem vagyok árja liberális

2017. máj. 28. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
43%
Volt hasonló kérdés már, a "libsik", ill. akik a világot kormányozzák, nem szeretik a fehéreket, hazudoznak róluk, míg másokat megvédenek. A fehér emberre nem jellemző a rasszizmus, ez hihetetlenül ritka, inkább csak filmekben van, melyet szintén a világot uraló elit készít. Más rasszoknál meg teljesen természetes a legszélsőségesebb rasszizmus is, de az egyáltalán nem zavarja az elitet. A Black lives matters vezetője pl. igencsak rasszista megjegyzéseket tesz a fehérekre nyilvánosan... Van olyan nép, amelyik meg azt vallja, hogy Isten csak őket teremtette embernek, a világ és a többi nép célja, hogy őket szolgálják. Ehelyett az év 365 napján az antiszemitizmussal vagy a cigányellenességgel jönnek. Amúgy az antiszemitizmus nem rasszizmus, ahogy az etiópellenesség sem. Rasszizmus rasszok ellen irányul, de ezt a szót is elferdítik a libsik.
2017. máj. 28. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Estádio de Felchút ***** válasza:
0%
NINCS rasszizmus.
2017. máj. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!