Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy fiatalnak...

Miért van az, hogy fiatalnak lenni nagyon rossz a mai Magyarországon?

Figyelt kérdés

Fiatal tanuló vagy pályakezdő ismerőseim rengeteget szenvednek itt. Mert ugye a felnőttek még csak meg tudnak élni, annak idején mindenkinek fillérekből lehetett saját lakása a régi rendszerben, így a lakosság 70%-ának van is, de ezek idősekből és középkorúakból tevődik össze.

Egy magyar fiatal pályakezdő meg manapság egy saját albérletet alig tud fizetni, a magas árak/alacsony bérek kombináció miatt, hogyan tudna hát jövőt tervezni?

Egyre inkább úgy látom, hogy ha nem örököltél ingatlant vagy nem vesznek a szüleid mert nem pénzesek, akkor egyszerűen nem éri meg itt fiatalként életet kezdeni. Egyáltalán nem. Egy ilyen fiatalnak, ebben az országban minden nap egy harc a túlélésért, kilátása a jövőre meg semmi. Tehát ez az egyik napról a másikra élős vegetálás, péntek-szombati berúgásokkal, és kilátástalansággal, ez jellemzi a mai magyar fiatalságot.

Aki céltudatos és akar valamit, annak tényleg mennie kell külföldre?


2017. máj. 29. 15:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Csinálj sok gyereket a semmire! Ott tartunk sok gyerekkel rendelkező szülök, mindent ingyen kapnak. Komolyan jobban megéri sok gyereket csinálni, akkor nem fogsz nélkülözni mint gyerek nélkül nyomorogni!
2017. máj. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Nyugodj meg, nemcsak fiatalnak nagyon rossz lenni ma magyarországon.
2017. máj. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Igen, érdemes innen elhúzni minél messzebb.

Madeirára ki jön? :)

2017. máj. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%

Ez a te véleményed. Miért lenne rossz? Szerintem pont, hogy jó...könnyen fel tudnak nevelni a szüleid, ingyenes az óvóda, ingyenes érettségiig az iskola. Az egyetem és a főiskola is ingyenes, ha van segge a gyereknek napi 3 órát tanulni, aztán benntmaradni. Aztán egy jó diplomával megkeresed a világ összes pénzét, és kapásból a felső 10.000-be tartozol ha jó diplomád van mert jó pénzt kapsz érte (400-500k).


Ezen neked mi a rossz? Max rossz iskolát választottál és nyomatod azt ami a sajtóból jön. Fel kell állni, menni kell, csinálni kell és mindig a probléma megoldására kell koncentrálni és nem arra, hogy minek van már megint a probléma...ennyi

2017. máj. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

Nagyon rossz?

Ennyi lehetősége egy fiatalnak még soha nem volt, mint most.

20 évvel ezelőtt csak álmodtak erről sokan.

Arról pedig ne is beszéljünk, hogy hány milliárd ember cserélne velünk.

Mit mondana egy Sierra Leone fiatal?

Másrészt régen se tudtál fillérekért lakást, házat venni.

Vidéken kifejezetten olcsó.

2017. máj. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
Hidd el, sokkal jobb fiatalnak lenni, mint öregnek...
2017. máj. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%

Én céltudatos vagyok, de itthon képzelem el a jövőmet. Hiszek abban, hogy még lehet jobb itthon is (talán túl optimistán látom a dolgokat).


Egyébként ha keresel lehet jó áron találni ingatlant/albérletet. (Én most kaptam egy lakást (nagyon jó áron) Bp agglomerációjában a szüleimtől, jó lesz miután elvégeztem az egyetemet.)


Amúgy jobb ha tudod, az ingatlanárak nyugaton még drágábbak, az ottani bérekhez mérten is. Persze albérletet sokkal könnyebben ki lehet fizetni, persze ha van normális munkád. Van pár ismerősöm Angliában akik csak lakótársakkal tudják megoldani a lakhatást, igaz mind betanított munkás, minimális angoltudással.

2017. máj. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%
Ingyenes érettségi és főiskola ? Na elmész te a jó büdös p'csába már én kérek elnézést mert nem ingyenesek ! b'szki he nem ingyenesek ezek én pénzért érettségiztem és nem a kocsmában vettem az érettségit. Tantárgyanként kell fizetni !!!
2017. máj. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A Fidesz által elkezdett emelkedni az életszínvonal. De ez nem megy egyik óráról a másikra. Ezért kell még pár ciklusig tartani őket, hogy beérjenek a reformok.
2017. máj. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Gyerekek már csak 4 év lopást kell kibírnunk! Utána beérnek a Fidesz reformjai és beköszönt a földi paradicsom.
2017. máj. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!