Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Történelem tanárom szerint...

Történelem tanárom szerint Leninék nem voltak még olyan gonoszak, mint a későbbi kommunisták. Én ezt kifogásoltam és kaptam egy töri egyest. Fordulhatok jogorvoslattal valahova?

Figyelt kérdés

Úgy fogalmaztam, hogy egy hatalommániás háborús bűnöst nem kellene relativizálni. Ekkor felállított és addig kérdezgetett amíg valamin hibáztam és adhatott egy karót.


Egyébként rendszeresek a kormányellenes megjegyzései, egyébként se kedvel engem túlságosan, mert a kockás ingesekkel is nyíltan kifejeztem az ellenérzésemet, viszont úgy gondolom szaktárgyból érdemjegyet nem adhat ilyenért.


Nem mintha számítana egyébként, csak ugye az elvek.


2017. jún. 3. 14:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
32%
Na ennyit a Fidesz diktatúráról...
2017. jún. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

Osztályfőnök,igazgató...


De egyébként ettől függetlenül az anyagban a tanárodnak volt igaza.

Leninék még közel se voltak annyira "gonoszak",mint később Sztálin,(nem véletlenül lettek pl. Lenin művei később cenzúrázva)

Ezt a legtöbb töritanár ki is szokta emelni.

Az én töritanárom is így fogalmazott anno...sőt talán még kidolgozott töritételben is láttam anno,hogy kiemeli,hogy Lenin módszerei kevésbé voltak durvák,mint később Sztáliné.

2017. jún. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
63%

Lenin tényleg nem olyan, mint Sztálin. Azt szokták mondani, hogy Sztálin félreértelmezte Lenin szándékát és "elárulta az igazi kommunizmust". Szóval a tanárodnak volt igaza. Nem meglepő..

De te mi alapján látsz ebben kormányellenes gondolatokat?

2017. jún. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Ebben nincs semmi kormányellenes. Csak mondjuk egy proletárdiktatúrát szervező tömeggyilkos palit ne ábrázoljunk már semmilyen szinten jóságos mérsékelt szociáldemokratának. Az, hogy nem vitte ezeket a dolgokat olyan messzire, mint Sztálin az csakis annak köszönhető, hogy nem volt még akkora hatalma a kommunistáknak, mint egyébként az után, hogy Lenin felszalámizta a "rendszer ellenségeit".


A kockásingesekkel kapcsolatban annyit mondott, hogy legalább történik valami az oktatásban. Én meg mondtam neki, hogy nem gondolja komolyan hogy az igazgatók anyagi jellegű hatásköre itt a fő gond.(nem ezekkel a szavakkal de ez volt a lényege) Aztán már nem is mertem említeni, hogy miért siratja 'piaci könyveket', amikor nem volt tanár ami azokat egyébként beépítette volna az anyagba.


Hallgattam már neves történelemprofesszor előadását is, ég és föld a különbség. Valamiért a középiskolai tanár meg úgy gondolja, hogy ő minden szakma atyja. Ha ő nem lenne mi lenne itt.

Egy minőségi előadáshoz képest a köziskola gyakorlatilag egy gyermekmegőrző.

2017. jún. 3. 14:51
 5/18 A kérdező kommentje:
A gonoszság nem felosztható. Valaki vagy gonosz dolgokat tett, vagy nem tett gonosz dolgokat.
2017. jún. 3. 15:17
 6/18 A kérdező kommentje:

Ráadásul ez az egész azt sugallja, hogy Leninnel még lehetett volna valami ebből a "csodálatos utópiából", miközben Lenin rendszere csak azért nem a sztálini, mert történetesen 1924ben meghalt.

Lenin nem rendezett holodomort, nem csinált szatelit államokat, (dehogy nem sőt SZSZK-kat, a látszattal sem finomkodott) Hát ja, nem is állt hatalmában. A forradalomban volt nagy szerepe, az állam irányítása másra maradt.

2017. jún. 3. 15:27
 7/18 anonim ***** válasza:
24%
Ez van, az általános és középiskolák sohasem voltak az önálló gondolkodás színhelyei, különösen történelemből nem. Azt mondod vissza amit a tanár előad, különben egyes.
2017. jún. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

Jó látni, hogy a fiatalság még ilyen idealista, hogy a gonosz csak gonosz és kész. Kár, hogy a valósag nem ilyen egyszerű.

Tett vagy nem tett Lenin olyat, mint Sztálin? Tények alapján kéne nyilatkozni, nem lehetőségek alapján.

De a történelemben nincs olyan, hogy "gonosz".

2017. jún. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Pro Patria ***** válasza:
2017. jún. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Pro Patria ***** válasza:
15%
Hehe.:D A mínuszozáson kívül van bármilyen szóbeli cáfolatotok? Nincs.
2017. jún. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!